• Code Week 2020

• 10.02.2021

13.10.2020

13 października 2020 uczniowie z klasy 2e wzięli udział w lekcji pt. „Rysuje, maluję, koduję” w ramach Code Week 2020. Dzieci miały za zadanie zrobić czerwoną kropkę na środku planszy, poprowadzić żółtą kreskę od kropki do góry kartki oraz narysować niebieskie gwiazdki w każdym z rogów kartki. Następnie uczniowie stworzyli kolorową, wspólną trasę dla ozobotów. Połączyliśmy wszystkie kartki i uruchomiliśmy wszystkie nasze robociki. Była to trasa z marzeń :)

12.10.2020

12 października w ramach Międzynarodowego Code Week 2020 uczniowie z klasy 2e wykonali zadanie pt. „Kubeczki od A do Z”. Zadanie polegało na przekładaniu kolorowych kubków z jednej wieży na drugą, aż do momentu osiągnięcia 5 jednokolorowych wież. Aby zbudować wieżę musieliśmy obliczać sumy oczek na kostkach do gry. Rzuty kostką wskazywały z ilu elementów powinna być zbudowana wieża.

Barbara Woźniak

3.10.2020

W ramach Code Week – Uczymy Dzieci Programować – w klasie 2e SP 26 we Wrocławiu zostały zorganizowane zajęcia pt. „Marzę, myślę, konstruuję”. Uczniowie poznali kim był Leonardo da Vinci, zakodowali drogę przy pomocy strzałek oraz obejrzeli wynalazki Leonarda da Vinci dzięki puzzlom AR.  Mogli też wcielić się w wynalazców i stworzyć coś nowego, innego i nieznanego z różnych materiałów papierniczych.

Barbara Woźniak