• DZIEŃ JEŻA - 10 listopada

• 17.11.2020 09:12
      •           „Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu najeżyć”. Ale nie tylko najeżanie łączy nas z jeżami. Te niezbyt duże kolczaste ssaki często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Niestety nie wszyscy wiedzą, że jest to gatunek ZAGROŻONY i podlega ochronie!

•          Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach a  10 listopada mają swoje święto. Zgodnie z planem dzieciom przedstawiony został bohater dnia za pomocą prezentacji multimedialnej, a następnie każdy z nas mógł spróbować zaprojektować jeża według swojego pomysłu. Dla najmłodszych przygotowane były kolorowanki, rebusy oraz cały szereg innych aktywności z zakresu motoryki małej. Dla starszych-dużo trudniejsze karty pracy z zakresu czytania ze zrozumieniem, zadań matematycznych czy sprawności manualnych. Ponadto, każdy z nas mógł się sprawdzić w teście wiedzy.
                Bardzo żałujemy, że to święto, przypadło na czas nauki zdalnej, ale mamy nadzieje,  że w przyszłym roku hucznie i ze zdwojoną siłą, przybliżymy sobie postać sympatycznego jeżyka.

Autor: Marta Wsiaki