• Świetlicowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

• 22.03.2024 10:37
      • W dniach 6 - 9 lutego w świetlicy szkolnej wychowawcy wraz z uczniami obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego  i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.
      • Na początku zajęć uczniowie zapoznali się z krótkimi filmikami – „kreskówki sieciaków”, które pokazały niebezpieczne sytuacje zdarzające się w sieci. Prowadzone były pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci, a także stworzenie kodeksu bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie w ramach zajęć plastycznych wykonali laptopy oraz broszurki z cennymi informacjami o bezpieczeństwie  w sieci. Podczas zajęć poruszaliśmy również zagadnienie cyberprzemocy, a także pojęcia takie jak spam, bot, haker czy phishing.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach.

Agnieszka Król-Bawoł

Martyna Tokarz