• Podsumowanie października w grupie świetlicowej nr VI oraz VIII- klasa 2 C i 2D

• 06.11.2020 07:51
      • Za nami drugi miesiąc nauki  w szkole.  Spędziliśmy go na wielu pracach manualnych związanych z tematyka jesienną, zabaw na świeżym powietrzu oraz grach integracyjnych.
        Na początku miesiąca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z tej okazji dzieci obejrzały spot "Stop Agresji! Stop Przemocy" , następnie zapoznały się z opowiadaniem ,,Jadzi sposób na przemoc" po której odbyła się rozmowa kierowana na temat historii Jadzi. Dodatkowo dzieci rozwiązały karty pracy, ćwiczenia oraz krzyżówkę tematyczną. 4 października z okazji "Światowego Dnia Zwierząt" w świetlicy odbyły zajęcia związane z tematyką zwierząt między innymi gry, kolorowanki, łamigłówki.

• Uczniowie  tworzyli również w grupach krótkie opowiadania związane z obchodzonym dniem. W kolejnym tygodniu tworzyliśmy wiele prac plastycznych, które pięknie przyozdabiają naszą sale świetlicową- parasole jesienne, mandale, prace z wykorzystaniem ,,darów jesieni", tworzyliśmy także jesienne drzewa-do prac wykorzystaliśmy kawałki gąbeczek i techniką stęplowania powstały kolorowe prace. W świetlicy wykonywaliśmy również wiele łamigłówek związanych z tematyką jesienną między innymi krzyżówki, sudoku, różnice, labirynt jesienny, kodowanie. Stworzyliśmy prace plastyczną z wykorzystaniem efektu szybkiego tła-"Podwodny świat oceanu". W ostatnim tygodniu października rozpoczęliśmy cykl zajęć ,,Od zabawy do zawodu". Rozwijaliśmy wiedzę uczniów na temat zawodu prawnika,obejrzeliśmy również prezentacje na temat ,,Święta zmarłych na świecie", gdzie dowiedzieliśmy się jak obchodzą to święto mieszkańcy innych państw, po czym wykonaliśmy prace plastyczna pt ,,Pajęczyna".

Wychowawcy świetlicy:

Anna Kubasik