• Wycieczka 3a do Narodowego Banku Polskiego

•  19 września ucznowie klasy 3a wybrali się na dni otwarte Narodowego Banku Polskiego. Na początku dzieci zostały zaproszone do sali, w której usłyszały pogadankę dotyczącą papieru z którego produkuje się pieniądze, ich zabezpieczeń oraz farb. Następnie w grupach układały puzzle, za ułożenie których otrzymały brykiedy pociętych banknotów w kwocie 100 tysięcy. Kolejną atrakcją było ogladanie wyposażenia strażnika bankowego: czapki, maska gazowa, pałka, kajdanki, wykrywacz metalu itp. Później zostaliśmy zaprowadzeni do piwnicy, gdzie pan opowiadał nam o zabezpieczeniach sejfu, pokazywał różnego rodzaju klucze i zamki. Najważniejszym momentem naszej wizyty w banku było wejście do sejfu, gdzie były sztabki złota i paczki z pieniędzmi. Taką właśnie sztabkę złota mogliśmy wziąć w ręce, ważyła aż 14 kg. Na zakończenie oglądaliśmy hologram opowiadajacy o nominałach banknotów i ich zabezpieczeniach. Na koniec wycieczki dzieci kupiły sobie okolicznościowe monety.