Portal Wrocławska Edukacja

Konto na portalu Wrocławska Edukacja

Informacje dla rodziców/opiekunów prawnych dotyczące tworzenia kont

W ramach projektu Wrocławska Edukacja przewidziano, dla wszystkich uczniów, możliwość logowania się do portalu oświatowego www.edu.wroclaw.pl. Portal jest miejscem wymiany aktualności oraz informacji o ofercie szkół i placówek, a także udostępnienia usług elektronicznych dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Dla uczniów i ich rodziców po złożeniu wniosku o utworzenie konta oraz wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w szkole macierzystej utworzone zostaną konta na portalu oświatowym. Jednocześnie rodzice uczniów niepełnoletnich mogą wystąpić w szkole z wnioskiem o wydanie i personalizację elektronicznej karty identyfikacyjnej wraz ze zgodą na przetwarzanie ich danych osobowych. Karta ta będzie elektronicznym identyfikatorem w bibliotece szkolnej, a jej numer – jednym z możliwych loginów do ZSZWO. Karta jest opatrzona zdjęciem z nadrukowanym imieniem i nazwiskiem właściciela. Wydaną i spersonalizowaną Kartę Identyfikacyjną można doładować wg własnych potrzeb, np. zakodować w Biurze Obsługi Klienta bilet komunikacji miejskiej.

Utworzone konto na portalu umożliwia dostęp do:

- Elektronicznej rekrutacji,

- Dziennika elektronicznego,

- Platformy edukacyjnej oferującej dostęp do materiałów lekcyjnych,

- Poczty elektronicznej,

- Wrocławskiego Systemu Bibliotecznego (możliwość rezerwacji książek on-line, korzystanie z innych, niż macierzysta bibliotek szkolnych).

W celu utworzenia konta należy zgłosić się do macierzystej szkoły i złożyć wypełniony wniosek:

1. Założenie konta na portalu „Wrocławska Edukacja” dla ucznia wraz z elektroniczną kartą identyfikacyjną

• uczeń pełnoletni, rodzic/opiekun prawny ucznia niepełnoletniego wypełnia wniosek WUK - wniosek o utworzenie konta ucznia  na portalu internetowym „Wrocławska edukacja” oraz  wydanie i personalizację elektroniczne karty identyfikacyjnej karty

2. Założenie konta na portalu „Wrocławska Edukacja” dla ucznia bez elektronicznej karty identyfikacyjnej

• uczeń pełnoletni, rodzic/opiekun prawny ucznia niepełnoletniego wypełnia wniosek WU - wniosek o utworzenie konta ucznia  na portalu internetowym „Wrocławska edukacja”

3.Rejestracja numeru elektronicznej karty identyfikacyjnej dla ucznia, który posiada URBANCARD – Wrocławską Kartę Miejską

• uczeń pełnoletni, rodzic/opiekun prawny ucznia niepełnoletniego wypełnia wniosek WKR - wniosek o rejestrację   numeru elektronicznej karty identyfikacyjnej

4. Wydanie karty dla ucznia, który posiada już konto na portalu „Wrocławska Edukacja”

• uczeń pełnoletni, rodzic/opiekun prawny ucznia niepełnoletniego wypełnia wniosek WK - wniosek o rejestrację   numeru elektronicznej karty identyfikacyjnej

5. Założenie konta na portalu „Wrocławska Edukacja” dla rodzica (opiekuna prawnego)

• rodzic/opiekun wypełnia wniosek WR - wniosek o utworzenie konta rodzica na portalu internetowym

·      WUK - Wniosek o utworzenie konta ucznia na portalu internetowym „Wrocławska Edukacja” oraz wydanie i personalizację elektronicznej karty identyfikacyjnej 155 KB