Dzieci czytają dzieciom

W poniedziałek 16 stycznia uczniowie klasy 3b (grupa X) odwiedzili swoich młodszych kolegów ze świetlicy w sali 117 w ramach projektu: Dzieci czytają dzieciom. Przygotowali oni dla nich słowacką bajkę pt.: "O dwunastu miesiącach". Przygotowania trwały już od dwóch tygodni. W ramach zajęć świetlicowych dzieci zapoznały się z tekstem, zostały rozdzielone role a następnie ćwiczyliśmy czytanie. Pani Sylwia przygotowała zdjęcia z tekstem i ilustracjami do książki. W trakcie spotkania dzieci mogły więc nie tylko słuchać bajki ale także oglądać kolorowe obrazki i śledzić tekst, który był wyświetlany na ekranie. Po skończonej bajce uczniowie klasy 3b zadawali dzieciom pytania sprawdzając,  ile zapamiętali oni z wysłuchanej bajki. Wszystkie odpowiedzi były prawidłowe a w nagrodę dzieci dostały słodkie nagrody.
    Na zakończenie pani Iwona rozdała dzieciom kolorowanki - ale najpierw trzeba było odgadnąć, którą scenę z bajki one przedstawiają.
    Dzieci zabrały się do kolorowania a grupa 10 razem ze swoimi paniami już  zastanawia się nad tym, jaką bajkę przeczyta przy następnym spotkaniu :)

Sylwia Grzybowska
    Iwona Browarny