• Szkoła w mieście 5a – tenis i radio

• 08.01.2015 18:52
      • Zajęcia sportowe i dziennikarskie klasy 5a
      • Zbiórka o 7.15  w ostatni piątek przed przerwą świąteczną nie nastrajała optymistycznie. Ciemno, pusto, a 5a małym busikiem wyjeżdża na zajęcia zamiast jak wszyscy biegać po korytarzu, zamykać się w toalecie czy przepychać przy wejściu do klasy. Jednak po dwóch minutach pierwszych zajęć, a była to gra w tenisa na kortach Stadionu Olimpijskiego nie dało się powstrzymać radości. Senność minęła, uczniowie podzieleni na dwie grupy – chłopców i dziewcząt – najpierw się rozgrzewali, a następni uczyli podstaw gry pod okiem sympatycznych instruktorów. Panowie chwalili ich zapał, zdyscyplinowanie, a także talent. Po godzinie nastąpił powrót do busa i jazda do wrocławskiego radia na Karkonoską. Odwiedziliśmy Radio Ram i Radio Wrocław. Najpierw czekaliśmy w bufecie, zajadając te same smakołyki, co pracownicy radia i już czuliśmy się trochę jak w innym świecie. Potem, gdy trzeba było przejść przez dłuuuuugi korytarz, na którym co i rusz świecił się neon z napisem „Cisza” (oznaczający nagranie w sali, przed którą wisiał), zupełnie już poczuliśmy niezwykły klimat tego miejsca. Odbyły się warsztaty dotyczące emisji głosu, artykulacji i poprawnej intonacji, efektem których było nagranie własnej interpretacji utworu „Tańcowała igła z nitką” w konwencji horroru. Śpiewająca bardzo cicho i powoli Monika brzmiała niezwykle złowieszczo… Następnie dziennikarka Radia Ram – Monika Jaworska – pokazała, na czym polega nagranie rozmowy z zaproszonym gościem na określony temat, co to jest dżingiel, jakie nagrania znajdują się w archiwum radiowym i czym się zajmuje realizator dźwięku. Po teorii nadszedł czas na praktykę – nagrywanie rozmów w małych grupach. Rewelacyjni okazali się Olek, Filip i Dominik, rozmawiający o polskiej i światowej piłce nożnej. Na koniec odbyło się zwiedzanie budynku radia, a nawet podglądanie prawdziwego programu na żywo. Na wiosnę czeka nas druga część, ale już teraz niektórzy widzą się w przyszłości za mikrofonem, a inni  - z tenisową rakietą. Najciekawsze byłyby wywiady klasowych dziennikarzy z klasowymi mistrzami.

Czego wszystkim życzy  - Agnieszka Rybak.

Zdjęcia z tenisa

Zdjęcia z radia