• Wycieczka 4a na Cmentarz Żydowski

• 04.11.2018 01:02
      • Klasa 4a w ramach projektu "Szkolne muzea wielokulturowości" uczestniczyła w wycieczce na Cmentarz Żydowski przy ulicy Legnickiej. Uczniowie dowiedzieli się,że cmentarz,który odwiedzają nie jest jedynym we Wrocławiu.  Drugi,a w zasadzie pierwszy znajduje się przy ulicy Sleznej i jest oddzialem Muzeum Miejskiego Wrocławia.

• Dzieci zauważyły,że cmentarz przy Legnickiej jest bardzo zniszczony. Poszukiwały na nim symboli religijnych, które umieszczani na grobach i pomnikach. Dowiedziały się,że zamiast zniczy przynosi się na grób kamień,ale zwyczaj ten nie jest związany z Judaizmem tylko że starożytnym Rzymem.
        Wkrótce wycieczka do Muzeum Etnograficznego, tam będziemy szukać naszych korzeni.

Aldona Komur