• Udział 1d w XV Międzyszkolnym Rajdzie Turystycznym

• 29.10.2018 23:46
      • W sobotę, dn. 20 października, pierwszoklasiści naszej szkoły wzięli udział w całodniowej turystycznej przygodzie, mianowicie w XV Międzyszkolnym Rajdzie Turystycznym, którego celem było ukazanie i promowanie zabytków i pomników przyrody gminy Oborniki Śląskie,  popularyzację czynnych form wypoczynku wśród uczestników rajdu. Ponadto położono nacisk na kształtowanie nawyków prawidłowego poruszania się po drogach publicznych oraz umacnianie serdecznych więzi koleżeńskich między turystami z różnych szkół.

• Uczestnicy pod opieką pań: Katarzyny Jury, Moniki Heppner oraz Marty Lushchay przyjechali do Obornik Śląskich, gdzie rozpoczęła się piesza wędrówka. Najpierw nasi młodzi wędrowcy zwiedzili miasto, następnie podziwiali rozległe piękne widoki na Oborniki Śląskie, Wrocław, Ślężę i Sudety ze wzgórza Holtei'a, dalej ruszyli zielonym szlakiem przez Lasy Obornickie do miejscowości Wielka Lipa, z której przez Lasy Rościsławickie dostali się do miejscowości Bagno, gdzie czekał dłuższy odpoczynek, zabawy i śpiewy. Mieliśmy okazję zwiedzić przepiękny przypałacowy park Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów, gdzie poznaliśmy uroczego pieska, który posłużył nam za przewodnika w drodze powrotnej. Nasi rajdowicze bardzo dzielnie pokonali trasę długości 12 km, za co serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałych uczniów! Życzymy kolejnych sukcesów na kolejnych szlakach i mamy nadzieję, że turystyczną zabawę powtórzymy za rok na XVI  już rajdzie :)

Monika Heppner,
        Katarzyna Jura,