• Międzynarodowy Dzień Poezji

• 24.04.2018 10:59
      • Poezja na j.polskim i j.niemieckim
      • Międzynarodowy Dzień Poezji obchodzony jest w pierwszym Dniu Wiosny. To tym bardziej sprzyja poezjowaniu i wyrażaniu swoich uczuć, refleksji przy użyciu słów. Poezja wymaga natchnienia, czasem natchnieniem staje się wydarzenie, spotkanie , rozmowa, uczucie. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 poezjowaniu ulegli na lekcjach języka polskiego uczniowie w II i III klasach Gimnazjum oraz uczniowie klas siódmych. Tworzywem do naszych działań były słowa zaczerpnięte z gazet, czasopism. Uczniowie tworzyli obrazy poetyckie, metafory, porównania, epitety, dla niektórych być może było to pierwsze spotkanie z poezją. Nasze wiersze z „odzysku” pojawiły się jako dekoracja korytarza w Gimnazjum. Wielu uczniów z ciekawością przystawało i czytało wiersze.  Z kolei na lekcjach języka niemieckiego uczniowie zapoznali się z najbardziej znanymi wierszami niemieckich poetów. Czytając je uczniowie ćwiczyli wymowę, akcent w wyrazie i zdaniu, swoje zdolności  translacyjne oraz  interpretację. Wszystkim, którzy podjęli trud poezjowania serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Aldona Komur i Malwina Kordus