• Montaż na temat bezpiecznego korzystania z Internetu

• 09.02.2015 18:30
      • Przedstawienie dla uczniów klas 1-3 o bezpiecznym korzystaniu z Sieci.
      • 9 lutego klasa 5a zaprosiła wszystkie klasy 1-3 na montaż dotyczący bezpiecznego korzystaniu z Internetu. W przedstawieniu uczestniczyły także małe "wiruski" - dzieci z kółka teatralnego z klasy 2e.

Uczniowie klasy 5a przedstawili krótko gościom historię Internetu i przypomnieli do czego go używamy. Zwrócili uwagę dzieci na zagrożenia związane z pracą w Sieci: wirusy, trojany, oszustów internetowych, niewłaściwe treści, spam oraz uzależnienie od komputera i Internetu. W krótkiej scence zaprezentowali zebranym, czym może się skończyć brak aktualizacji programu antywirusowego.

W montażu wykorzystano pięć kreskówek ze słowackiej serii "Owce w Sieci", dzięki czemu małym odbiorcom łatwiej było zrozumieć, że nie wolno zamieszczać w Internecie cudzych zdjęć, własnych zdjęć w niekompletnym stroju, że nie należy opowiadać o sobie obcym poznanym w Sieci ani im zbytnio ufać. Na przykładzie komiksowych rysunków pokazano jak w zabawny sposób odpowiadać na niebezpieczne pytania.

Na zakończenie programu uczniowie klasy 5a zaprezentowali miejsca, do których należy zgłaszać przypadki występowania w Internecie treści szkodliwych i zabronionych przez prawo oraz gdzie szukać pomocy w przypadkach zagrożeń związanych z korzystaniem z Sieci.

Na blogu zamieszczamy krótkie wywiady, w których mali widzowie opowiadają o tym czego się dowiedzieli podczas przedstawienia.

Iwona Kowalik

Click to play this Smilebox slideshow
        Create your own slideshow - Powered by Smilebox