• Srebrna Odznaka eSafety Label dla naszej szkoły

• 04.07.2016 17:29
      • Uznanie dla działań szkoły związanych z bezpieczeństwem dzieci w Internecie
      • Po raz kolejny otrzymaliśmy Srebrną Odznakę eSafety Label za działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Na działania te złożyły się między innymi: organizowanie szkolnych akcji związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, uczestnictwo nauczycieli w warsztatach i szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa dzieci w sieci, przeprowadzenie  i publikacja wyników ankiety na temat korzystania przez uczniów z mediów społecznościowych, prowdzenie szkolnych stron, na których zamieszczane są dane uczniów za zgodą rodziców, wykorzystywanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunkacyjnych podczas zajęć lekcyjnych oraz udział nauczycieli w dzieleniu się doświadczeniem z innymi szkołami europejskimi w ramach społeczności eSafety Label.

Jesteśmy obecnie jedyną szkołą w Polsce nagrodzoną Srebrną Odznaką europejskiego programu eSafety Label, stworzonego przez European Schoolnet, który ma na celu pomóc szkołom w ich obowiązku zapewnienia środowiska z bezpiecznym dostępem do technologii internetowych w ramach nauczania i procesu uczenia się.

Iwona Kowalik