• Zimowe zabawy, zimowe doświadczenia – kod binarny

• 10.03.2021 11:34
      • Zima to czas zabaw na śniegu, czas rzucania śnieżkami, lepienia bałwana, zjeżdżania na sankach, czas bardzo lubiany przez dzieci. Aktywności, zaproponowane w 2e, nawiązują tematycznie do zimowych zabaw! Pojawiły się zatem sanki, śnieżki i zimowe eksperymenty. Wszystkie te aktywności zostały przeprowadzone z wykorzystniem kodu binarnego. Wspólnie spróbowaliśmy zapisać kilka liczb w kodzie binarnym, czyli przy pomocy tylko „0” i „1”.

•

Na koniec zajęć dzieci układały z kubków wzór kierując się zasadą, że „0” w kodzie to puste pole, a „1” w kodzie, to pole, na którym trzeba położyć kubek. Kod jest zapisany przy pomocy sekwencji 0 i 1.

Na zdjęciach widać, że dzieci bardzo dobrze sobie poradziły. Jestem z nich bardzo dumna!

Barbara Woźniak