Międzynarodowy Dzień Nauczyciela

„Kiedy dzieciom odmawia się edukacji, traci na tym całe społeczeństwo. Edukacja jest czymś więcej niż prawem. Edukacja to lekarstwo. Dla świata ogarniętego kryzysem ekonomicznym, konfliktami oraz chorobami zakaźnymi, edukacja może okazać się drogą do rozwoju… wzrostem zdrowia społeczeństwa… kamieniem milowym na drodze do pokoju.”

Cytatem królowej Jordanii klasa 4b rozpoczęła lekcję wychowawczą poświęconą Światowemu Dniowi Nauczyciela. Podczas lekcji uczniowie poznali prawdziwe historie dzieci, które  nie mogą uczęszczać do szkoły. Uczniowie poznali również przyczyny braku dostępu do edukacji w różnych miejscach na świecie, począwszy od dyskryminacji ze względu na płeć po konflikty zbrojne w państwie.

Uczniowie klas 7a i 5g, podczas lekcji języka polskiego, zapoznali się z prezentacją multimedialną przestawiającą najniebezpieczniejsze drogi do szkoły na całym świecie. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli fragment filmu pt. „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” i  w oparciu o to dzieło dyskutowali nad rolą nauczyciela w życiu człowieka.
    Z danych z 2013 roku zamieszczonych przez Urząd Statystyczny UNESCO wynika, iż ponad 124 mln dzieci na całym świecie nie uczęszcza do szkoły. Niech więc dzień 5 października – Międzynarodowy Dzień Nauczyciela, będzie dla nas wszystkich szczególną okazją, by docenić wartość edukacji.

Monika Głowacka-Haponiuk, Karolina Milczarczyk

Budynek przy ulicy Lubelskiej 95 a 54-101 Wrocław
      sekretariat czynny od 07.00 do 15.00

Wnioski i skargi odnośnie funkcjonowania przedszkola, szkoły, oddziałów gimnazjalnych przyjmuje Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu