• Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
          • Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

          • W środę 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły włączyli się do udziału w społecznej akcji Żonkile, kolejny raz organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Akcja ta rokrocznie upamiętnia rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, od którego to wydarzenia mija w tym roku 80 lat.

            Symbolem niezwykłego zrywu polskich Żydów, którzy zamiast biernie iść na śmierć w obozach zagłady zdecydowali się walczyć z niemiecką machiną śmierci, stały się żonkile, jakie Marek Edelman, polski kardiolog, a w 1943 jeden z uczestników powstania, co roku 19 kwietnia składał ku pamięci ofiar pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

            W ramach obchodów rocznicowych uczniowie wraz z nauczycielami podjęli się różnorodnych działań, mających podtrzymać pamięć o tym wydarzeniu. Do najważniejszych należały m. in. propagowane przez inicjatorów akcji wycinanie papierowych żonkili, przygotowanie w obu budynkach okolicznościowych wystaw informacyjnych czy przeprowadzanie na zajęciach historii i godziny wychowawczej lekcji i pogadanek edukacyjnych z wykorzystaniem filmów, opowiadań i scenariuszy przygotowanych przez Muzeum POLIN. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z akcji Żonkile 2023 w naszej szkole.

            Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy!

             

            Dominik Sawina, Gabriela Mueller

        • Nagrody dla Finalistów i Laureatów Ogólnopolskiego Konkurs Informatycznego „InstaLogik" pod patronatem MEiN.
          • Nagrody dla Finalistów i Laureatów Ogólnopolskiego Konkurs Informatycznego „InstaLogik" pod patronatem MEiN.

          • We wtorek 17.04.2023 spotykając się na apelu w budynku szkoły przy ul. Lubelskiej podsumowaliśmy udział naszych uczniów w konkursie „InstaLogik”. Celem tego konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego poprzez zmierzenie się z zadaniami logicznymi i programistycznymi. W konkursie wzięło udział 6240 uczniów z blisko 1000 szkół w Polsce, a kryteria aby dostać się do Finału spełniło 1739 uczniów.

            Z naszej szkoły wystartowało 7 uczniów, a czwórce z nich udało się wejść do ścisłego finału. Natalia N. z klasy 8d uzyskała status Finalisty, Mateusz K. oraz Michał Ł. – obaj z klasy 8H zostali Laureatami II miejsca zajmując 125 miejsce w Polsce na 622 uczniów klas 8, natomiast Wiktoria M. z klasy 7D zajęła 55 miejsce spośród 260 uczniów klas 7 w Polsce i poza statusem Laureata II miejsca w Polsce okazała się Najlepsza we Wrocławiu.

            To wielki sukces naszych uczniów, którzy zmierzyli się z zadaniami często wykraczającymi poza program nauczania w szkole podstawowej. 

            Uczniowie otrzymali dyplomy przesłane przez Organizatora konkursu  oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP 26. 

            Gratulujemy!!!

             

            Jeżeli chcecie zmierzyć się z zadaniami konkursowymi, poniżej w linkach zadania z każdego etapu:  

            https://instalogik.pl/?page=custom&content=zadania_4_edycja_etap_1

            https://instalogik.pl/?page=custom&content=zadania_4_edycja_etap_2 

            https://instalogik.pl/?page=custom&content=zadania_4_edycja_etap_3

             

            Tomasz Krakowiak

        • Kiermasz wielkanocny
          • Kiermasz wielkanocny

          • 3 kwietnia przy ul. Lubelskiej oraz w dniach 4 - 5 kwietnia w szkole przy ul. Suwalskiej odbył się wielkanocny kiermasz charytatywny, zorganizowany we współpracy Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli świetlicy. W tym roku celem zbiórki były fundusze dla podopiecznych Wrocławskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 

            Na kiermaszu można było zakupić piękne ręcznie wykonane prace, które zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli świetlicy, a były to m.in. świąteczne kartki, ozdoby, stroiki, bransoletki, ręcznie malowane torby bawełniane. Można było również spróbować, przygotowanych przez rodziców słodkich babeczek, ciast oraz słonych przekąsek. Tradycyjnie pojawiły się również, cieszące się ogromną popularnością tosty. 

            Sprawną obsługę kiermaszu zapewnili wolontariusze starszych klas, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Dzięki zorganizowanemu kiermaszowi udało się zebrać imponującą kwotę 5620 zł, która w najbliższym czasie zostanie przekazana do TOZ-u we Wrocławiu.

            Wszystkim zaangażowanym w przeprowadzoną akcję charytatywną, serdecznie dziękujemy. 

            Roksana Garncarek, Iwona Opalińska, Bartłomiej Kurpiel

        • Dzień Książki z Harrym Potterem w bibliotece na Lubelskiej
          • Dzień Książki z Harrym Potterem w bibliotece na Lubelskiej

          • Uczniów z klas 7-8 przy ul. Lubelskiej zapraszam do udziału w Dniu Książki. Bohaterem tego dnia będzie Harry Potter. W programie:

            - wystawa fotografii i grafik 

            - najlepsze cytaty

            - ulubione fragmenty z książek

            - głosowanie na najlepszy tytuł w całej serii

            - sesja fotograficzna w bibliotece w strojach inspirowanych Hogwartem

            - test wiedzy o serii książek

            Fanów książki proszę o przesłanie ulubionych cytatów lub fragmentów książki w dniach 18-21 kwietnia. W poniedziałek 24 kwietnia zapraszam do przebrania się w strój nawiązujący do klimatu Hogwartu.

            Zapraszam do udziału w wydarzeniu!

            Aldona Małek-Zdobylak 

        • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w ZSP12
          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w ZSP12

          • Dzień 2 kwietnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. Data ta przypomina również o urodzinach jednego z największych pisarzy literatury dziecięcej Hansa Christiana Andersena - autora wielu baśni (m.in. “Brzydkie Kaczątko”, “Calineczka”, “Nowe szaty cesarza”, “Dziewczynka z zapałkami”, “Dzikie Łabędzie”, “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Królowa Śniegu”, “Mała Syrenka” i wiele, wiele innych). Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym sleeveface oraz zdecydowali się zorganizować akcję flash mob, którą promowali oraz przeprowadzili uczniowie Samorządu Szkolnego (promocja - Antonia, Paulina, Kacper, FIlip, Maciej, Julia oraz kamerzysta Hubert).

            Jury konkursu Sleeveface postanowiło przyznać:

            • pierwsza nagrodę Annie H.- uczennicy klasy 3b, za fotografie “Między światami” oraz “Biała Wilczyca”
            • drugą nagrodę Aleksandrze J. - uczennicy klasy 5d, za fotografie “Alibi na szczęście” oraz “Dotknąć prawdy”
            • trzecią nagrodę Dominikowi H. - uczniowi klasy 1d, za fotografie Hihopter
            • wyróżnienie dla Zofii D. - uczennicy klasy 7a, za fotografię “Hania Humorek - tydzień na opak”
            • wyróżnienie dla Mateusza P. - ucznia klasy 4a, za fotografię “Steve Jobs”
            • wyróżnienie dla Kai M. - uczennicy klasy 5b, za fotografię “Zezia i Giler”, “Najwyższa na świecie wieża z książek”.

            Ponadto do konkursu prace nadesłali:

            Antoni D. (1a) - “Ronaldo”, Jan M (5a) - “Kobe Bryant”, Ireneusz B. (6e)  - “Władza absolutna”, “Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa”.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom niebanalnych pomysłów, każda praca zrobiła na jury ogromne wrażenie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają drobny upominek.

            Efekty wydarzenia można obejrzeć w zamieszczonych niżej filmie oraz galerii. Zapraszamy do oglądania, życzymy dobrych wrażeń i nieprzerwanie zachęcamy do częstego sięgania po książki.

             

            Opiekunami wydarzenia są:

            Pani Aldona Komur

            Pan Tomasz Krakowiak

            Pan Marek Berkowski

             

        • Stroje reprezentacji szkoły
          • Stroje reprezentacji szkoły

          • Zielone, profesjonalne, skrojone na miarę, sportowe stroje reprezentacyjne, trafiły do uczniów naszej szkoły. 20 takich kompletów zostało zakupionych z funduszy Rady Rodziców. Cieszymy się, że uczennice i uczniowie naszej szkoły, będą mogli w jednolitych strojach reprezentować szkołę w zawodach sportowych. Życzymy Wam udanych rywalizacji na arenach sportowych!

            Ogromne podziękowania dla pana Pawła Majtczaka za koordynację tematu.

        • Wystawa Lapbooków Wielkanocnych
          • Wystawa Lapbooków Wielkanocnych

          • Nasz niemieckojęzyczny konkurs plastyczny cieszył się tak dużym powodzeniem, że udało się przygotować trzy tablice z wystawionymi pracami - jedną na ul. Lubelskiej i dwie na ulicy Suwalskiej. Prace można oglądać w głównym holu szkoły.

            Zapraszamy!
            Aleksandra Sadowska
            Iwona Browarny
            Malwina Kordus

          • Zbiórka dla Doriana

          • Jest mi niezmiernie miło poinformować wszystkich darczyńców o zakupie nowego wózka dla naszego ucznia szkoły i przekazać ogromne podziękowania od Rodziców Doriana dla całej społeczności, dzięki której ten zakup był możliwy. Z pozdrowieniami, dołączając do podziękowań, Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu Izabela Wojtycka

          • Życzenia z okazji nadchodzących Świąt

          • Z okazji świąt Wielkiej Nocy składam Państwu najlepsze życzenia. Niech świętowanie napełni nasze serca nadzieją, doda otuchy i pomoże w przezwyciężeniu wszelkich trudności życiowych. Niech czas w gronie najbliższych przyniesie spokój i szczęście. 

            Z wiosennym pozdrowieniem życzy  Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu Izabela Wojtycka

        • Book a book
          • Book a book

          • Z okazji międzynarodowego dnia Książki uczestnicy anglojęzycznego projektu eTwinning "Book a book" przygotowali padlet ze zdjęciami  Sleeveface. Zadanie polegało na aranżacji okładki książki i tła, tak by stanowiły spójną całość.  Zapraszamy do obejrzenia naszych kreatywnych zdjęć i zachęcamy do sięgnięcia po książkę, bo "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymysliła".(W.Szymborska)

            Koordynator projektu

            Malwina Kordus

        • Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną – wyniki
          • Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną – wyniki

          • W okresie przedświątecznym w naszej szkole odbył się Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną. Celem konkursu było umożliwienie uczniom pielęgnowania tradycji Świąt Wielkanocnych, przybliżanie wydarzeń związanych ze Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa oraz doskonalenie umiejętności twórczych dzieci i młodzieży. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu własnoręcznie kartki wielkanocnej, której elementy wyraźnie nawiązują do przesłania, tradycji  i symboliki Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

            Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie za dostarczenie  pięknych prac.

            3 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Komisja Konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

            I miejsce: Hania K. z klasy 3d i Hania W. z klasy 4b

            II miejsce: Sara B. z klasy 3a i Filip Ś. z klasy 1h

            III miejsce: Maja R. z klasy 1h, Oliwia K. z klasy 1h i Agatka K. z klasy 2f

            Dodatkowe wyróżnienia w konkursie: Asia P. kl. 4b,  Julia B. kl. 6a, Leon N. kl. 1h, Martynka A. kl. 2f, Iga A. kl. 2f, Irek B. kl. 6e,  Kornelia D. kl. 2d, Martynka Z. kl. 2d , Emilka B. kl. 4b, Helena M., kl. 1c. Emilka M. kl. 1c,  Liwia O. kl. 1a, Ania H. kl. 3b, Tomek B. kl. 1h, Emilia B. kl.2e

            Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody, a osoby wyróżnione w konkursie –  drobne upominki.

            Wystawa prac konkursowych uczniów przypomina naszej szkolnej społeczności radosne i pełne nadziei przesłanie zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

            Hanna Ernst

        • Projekt klas 8c i 8d - Mein Alltag
          • Projekt klas 8c i 8d - Mein Alltag

          • „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Konfucjusz

             

            W marcu klasy 8c i 8d pracowały na języku niemieckim nad tematem „Mój dzień”. Jako podsumowanie tematu uczniowie przygotowali plakaty opisujące ich dzień powszedni. Uczniowie wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Udział w projekcie pozwolił uczniom na praktyczne zastosowanie poznanych słówek i zwrotów, dzięki czemu szybciej i skuteczniej mogli je opanować. Dodatkowo wywieszone w holu plakaty umożliwiły powtarzanie słówek na każdej przerwie. 

            Iwona Browarny

        • "Eko-moda" - współpraca ze szkołą z Grecji
          • "Eko-moda" - współpraca ze szkołą z Grecji

          • Naszym kolejnym zadaniem w projekcie eTwinning "Unsere Schule in 2050" było stworzenie strojów z materiałów z recyclingu. Uczniowie przygotowali papierowe i plastikowe torebki, gazety, foliowe worki, bibułę, sznurki, zużyte kalendarze ścienne i zabrali się do pracy. Było kreatywnie, radośnie i kolorowo. Powstałe stroje zaprezentowaliśmy 21 marca podczas spotkania online z uczniami z Grecji. Razem zorganizowaliśmy  pokaz Eko-mody, którego celem było  propagowanie idei czystego środowiska, podnoszenie świadomości ekologicznej naszych uczniów i nietypowe przywitanie wiosny:)

            Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku prezentującego  pokaz eko mody.

            Koordynator projektu

            Malwina Kordus

        • Frohe Ostern! - mini projekt językowy
          • Frohe Ostern! - mini projekt językowy

          • Czy wiecie, że  Wielki Czwartek nazywa się w Niemczech Zielonym Czwartkiem i w tym dniu maluje się jajka na zielono? Dobrze też zjeść coś zielonego np. szczypiorek, ogórka, rzeżuchę. A może słyszeliście o tradycji chowania słodkich upominków dla dzieci w ogrodzie w Wielki Piątek i tworzenia świątecznych bukietów z gałązek drzew? Jeśli nie, to zapraszamy na wystawę prac uczniów klas 7a, 7b, 7c i 7d w budynku szkoły na ul.Lubelskiej, którzy przez cały tydzień przygotowywali na lekcjach j. niemieckiego prace projektowe, dotyczący zwyczajów świątecznych w krajach niemieckojęzycznych i słownictwa związanego z tym świętem. 

            Malwina Kordus

            Iwona Browarny

        • Laboratoria Przyszłości - mikrokontrolery na kółku informatycznym
          • Laboratoria Przyszłości - mikrokontrolery na kółku informatycznym

          • Uczniowie klas 7-8 biorący udział w zajęciach dodatkowych kółka informatycznego rozpoczęli cykl zajęć z wykorzystaniem zestawów mikrokontrolerów zakupionych przez szkołę w ramach rządkowego programu Laboratoria Przyszłości. Pierwszym zadaniem było przygotowanie środowiska, oraz skonfigurowanie płytki Arduino z komputerem. Po zapoznaniu się z budową płytki uczestnicy zajęć zbudowali swoje pierwsze układy z wykorzystaniem diod świecących oraz zaprogramowali ich działanie w języku C++. Przed uczniami kolejne wyzwania z płytką Arduino. Uczniowie mają do dyspozycji m.in. czujniki światła, dźwięku, odległości, matryce ledowe jak również serwomechanizmy, których użycie z pewnością poszerzy doświadczenie, rozwinie wyobraźnie oraz świadomość działania wielu maszyn i urządzeń.

            Marek Berkowski 

        • Projekt Misyjny – podsumowanie
          • Projekt Misyjny – podsumowanie

          • Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w realizację projektu edukacyjnego „Misyjny świat widziany oczami dzieci”. Celem projektu było szerzenie idei braterstwa między narodami, solidarności uczniów z ich rówieśnikami w krajach misyjnych, często dotkniętych ubóstwem i konfliktami zbrojnymi. Projekt obejmował szereg skoordynowanych działań służących systematycznemu poszerzaniu wiedzy uczniów o warunkach życia i kulturze krajów misyjnych, poznawaniu specyfiki pracy misjonarzy i uwrażliwieniu dzieci na sytuację ludności w krajach misyjnych.  Źródłem wiedzy na tematy misyjne były między innymi czasopisma misyjne, filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, a także świadectwa pracy misjonarzy, z którymi dzieci zapoznawały się na lekcjach religii, podczas spotkań w parafii oraz w ramach samodzielnej pracy.

            Realizacja projektu rozpoczęła się od przybliżenia uczniom zagadnień misyjnych na lekcjach poświęconych misjom oraz poprzez wzbogacanie systematycznie realizowanego materiału o tematykę misyjną. Po wprowadzeniu uczniów w świat misji, dzieci z entuzjazmem wykonywały prace twórcze w postaci rysunków, plakatów misyjnych, klasowych misyjnych kalendarzy adwentowych oraz modliły się w intencjach misyjnych. Wielu uczniów wzięło udział w Konkursie Misyjnym, obejmujący kategorie literacką i plastyczną. Wykonując prace konkursowe uczniowie wykazali się znajomością rzeczywistości misyjnej, dużą pomysłowością, starannością i dbałością o szczegóły. Wyróżnione prace konkursowe  można było obejrzeć na wystawie w szkole.

            W ramach realizacji projektu odbyło się szkolne kolędowanie misyjne oraz misyjne występy świąteczne uczniów w szkole, w kościele pw. św. Agnieszki, w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej oraz w Domu Pomocy Społecznej. Nasi uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w Niedzieli Misyjnej zorganizowanej w parafii św. Agnieszki we współpracy z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym we Wrocławiu. Dzieci wysłuchały świadectw pracy na misjach wygłoszonych przez wolontariuszy oraz poznały rozmaite formy zaangażowania misyjnego. Zorganizowany został również sklepik, w którym można było nabyć rozmaite pamiątki z krajów misyjnych, wspierając w ten sposób jeden z misyjnych projektów pomocowych zgromadzenia salezjanów. W sposób szczególny w realizację projektu włączyło się kilkunastu uczniów klas czwartych, którzy zgłosili swoją chęć uczestnictwa w Grupie Misyjnej i systematycznie wykonywali zadania twórcze służące promowaniu działalności misyjnej w szkole i parafii.  

            Podsumowaniem projektu były klasowe quizy misyjne, rozmowy o zrealizowanych działaniach oraz ankiety wśród uczniów, sprawdzające stopień realizacji zamierzonych celów. Uczestnictwo w projekcie edukacyjnym umożliwiło naszym uczniom poszerzanie wiedzy o świecie i  zdobywanie jej  w sposób kreatywny, przyczyniło się do uwrażliwienia dzieci na potrzeby ich rówieśników w różnych  częściach świata i zaowocowało chęcią włączenia się w rozmaite inicjatywy misyjne. Poprzez podejmowanie wspólnych działań uczniowie rozwijali własne umiejętności i talenty, integrowali się ze sobą, uczyli samodzielności, odpowiedzialności i efektywnej współpracy.

            Hanna Ernst       

        • Międzynarodowa lekcja jogi i medytacji w projekcie eTwinning
          • Międzynarodowa lekcja jogi i medytacji w projekcie eTwinning

          • Uczniowie naszej szkoły realizują od października niemieckojęzyczny projekt eTwinning "Unsere Schule in 2050". Razem ze szkołami partnerskimi z Grecji, Słowenii i Hiszpanii zastanawiamy się jak będzie wyglądać szkoła w 2050 roku, w szczególności zaś czego uczniowie będą się uczyć. Jedną z propozycji  przedmiotów szkolnych, którą wybraliśmy jest joga. Postanowiliśmy stworzyć klasę i razem poćwiczyć, a że w eTwinning nie ma rzeczy niemożliwych, dzięki nowoczesnym technologiom połączyliśmy się online i stawialiśmy pierwsze "kroki" w zupełnie nowym przedmiocie szkolnym. Dodatkowo uczniowie z Hiszpanii przygotowali dla nas ćwiczenia medytacyjne - w takich zajęciach chcielibyśmy uczestniczyć w przyszłości, może nie tak dalekiej?:)

            Malwina Kordus

        • Światowy Dzień Wody - ul. Lubelska
          • Światowy Dzień Wody - ul. Lubelska

          • Z okazji Światowego Dnia Wody zostały przeprowadzone warsztaty naukowe, mające formę lekcji otwartych. Podczas zajęć uczniowie klas 7 i 8 poznali wodę,  jako środowisko życia wielu organizmów oraz jej właściwości.

            W trakcie zajęć na małej sali gimnastycznej, pod okiem Pani Bernadetty Walskiej oraz Anny Mamla, uczniowie korzystając z mikroskopów oglądali preparaty mikroskopowe, które zostały wykonane z wody pobranej z jeziora, rzeki, oczka wodnego i kałuży. W każdej kropli wody uczniowie mieli okazję zaobserwować życie pierwotniaków. Najliczniejszą grupę stanowiły pantofelki, wrotki, trąbiki, okrzemki i inne. Fascynujący okazał się świat żywych organizmów, których normalnie nie widać gołym okiem. Uczniowie z ciekawością i wielkim zainteresowaniem wykonywali kolejne preparaty w poszukiwaniu innych mieszkańców. Duże organizmy i niezwykły świat podwodny uczniowie mogli obserwować z wykorzystaniem okularów VR. Podczas zajęć zostały zaprezentowane zdjęcia, filmy, symulacje oraz sceny do indywidualnej eksploracji. Wiele emocji i uśmiechu wywołały filmy, podczas których można było przeżyć bliskie spotkanie z podwodnymi oraz lądowymi zwierzętami tj. rekin lub niedźwiedź polarny. Po prezentacji materiałów nauczyciel zadawał pytania, które polegały na spostrzegawczości oraz wykorzystaniu wcześniej zdobytej wiedzy.

            W ramach lekcji otwartej prowadzonej przez Panią Annę Strzelecką uczniowie brali udział w warsztatach z chemii, podczas których badali pH wody pochodzącej z wybranych maślickich zbiorników wodnych. Pobranie próby wody, przeprowadzenie doświadczenia oraz podanie wniosków wynikających z badań, uczniowie wykonali samodzielnie.  Wielkim zainteresowaniem cieszyło się również badanie pH wody z kranu  w naszej szkole. Okazało się, że nasza szkolna woda jest zdrowa i zdatna do picia.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

            Prowadzący:

            Bernadetta Walska

            Anna Strzelecka

            Anna Mamla

            Dokumentacja fotograficzna:

            Dorota Pasiewicz

             

        • Światowy Dzień Wody
          • Światowy Dzień Wody

          • Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie przyłączyli się do świętowania. Głównym hasłem przewodnim były słowa Konfucjusza:
             

            „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

            Dzieci wzięły udział w prelekcji, podczas której poznały tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt oraz roślin. Celem spotkania było kształtowanie wśród uczniów umiejętności tj.: myślenie naukowe, umiejętność formułowania wniosków opartych na obserwacjach, kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki, obserwowanie i wykonywanie prostych doświadczeń pod okiem nauczyciela chemii Pani Anny Mamli. Nauka eksperymentalna rozbudziła w uczniach chęć do pozyskiwania wiedzy. To poprzez eksperymentowanie poznają prawdy rządzące światem. Wiedza i umiejętności zdobyte w ten właśnie sposób na długo zapadają w pamięć. Pozwalając dzieciom doświadczać i eksperymentować zachęcamy je do działania, pokazujemy, że to, co się dzieje wokół nas możemy wytłumaczyć. Uczniowie obserwowali i wyciągali wnioski z eksperymentów na bazie wody tj. szklanka niekapka, znikający atrament, lampa lawa i ciecz nienewtonowska. Dodatkowo dzieci poznały profesjonalne nazewnictwo niektórych szkieł laboratoryjnych oraz nazwy procesów chemicznych.
            Po tych zajęciach uczniowie wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka oraz całej planety, a także rozumieją zachodzące procesy chemiczne z jej użyciem.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

            Anna Mamla

        • Rekrutacja klasy I - 2023/2024
          • Rekrutacja klasy I - 2023/2024

          • Szanowni Rodzice,

            lista dzieci przyjętych do naszej placówki będzie dostępna w holu głównym szkoły od godz. 14.00. Informację znajdą Państwo również na swoim koncie w systemie rekrutacyjnym.