• 4 Krajowe Odznaki Jakości eTwinning 
          • 4 Krajowe Odznaki Jakości eTwinning 

          • Podczas wakacji dotarły do nas kolejne wspaniałe wiadomości: nasze dwa ostatnie projekty eTwinning: ogólnopolski "Sklepik marzeń" oraz międzynarodowy "Unsere  Märchenwelt", które realizowaliśmy w klasach 8 i 7, również otrzymały Krajowe Odznaki Jakości! W ciągu całego roku szkolnego 2021/22 otrzymaliśmy aż 4 takie wyróżnienia. Świadczą one o zaangażowaniu naszej szkoły na rzecz jakości i otwartości we współpracy europejskiej.

            Brawo dla naszych uczniów!

            Malwina Kordus

        • Laboratoria Przyszłości w praktyce
          • Laboratoria Przyszłości w praktyce

          • "Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki." Słowa słynnego fizjoterapeuty Glenn'ego Domana, zajmującego się m.in badaniami nad wczesną edukacją dzieci, stały się myślą przewodnią wrześniowych działań w naszej szkole. w naszej szkole. Dzięki zakupionym przez szkołę pomocom dydaktycznym w ramach rządowego programu  #LaboratoriaPrzyszłości , nasi uczniowie mieli okazję rozwiajać kompetencje przyszłości, do których należą między innymi kompetencje inżynierskie, kreatywność, elastyczność poznawcza czy współpraca z innymi, a wszystko to poprzez najzwyklejszą w świecie zabawę. 

             

            Marek Berkowski

        • Steam, czyli Laboratoria Przyszłości w ZSP12
          • Steam, czyli Laboratoria Przyszłości w ZSP12

          • Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości. Kwota dofinansowania wyniosła 317 100 zł. W zestawie zakupionego wyposażenia znajdują się m.in.: drukarki 3D, laptopy, stacje lutownicze, mikroskopy, mikrokontrolery(z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi), Gogle VR, zestaw audio(mobilny zestaw nagłośnieniowy), głośniki, zestaw foto i wideo - kamera, aparaty cyfrowe, statywy, gimbal, mikrofony, lampy, tła fotogtaficze, karty pamięci, program do edycji filmów, Wizualizery, laminator.
            Kwota dofinansowania pozwoliła na zakup dodatkowego uposażenia w skład którego wchodzą m.in.
            - zestawy konstrukcyjne, w tym do budowy zdalenie sterowanych robotów,
            - pomoce do robótek ręcznych - maszyna do szycia, igły, nici, szydełka. 
            - przybory do prac technicznych - wiertarko - wkrętarki, lutownice, młotki, śrubokręty, imadła, piłki do metalu i piły    do drewna, noże, szczypce, pistolety do kleju, 
            - urządzenia do prac domowych - żelazka, stoły do prasowania
            - zestaw pomocy do nauki fizyki - mierniki, zestawy do demonstracji różnych zjawisk fizycznych
            - odzież ochronna dla uczniów i 
            apteczki pierwszej pomocy. 
            W ramach dofinansowania zakupiono również białe tablice oraz mebele - szafy, pojemniki, stoliki do prac ręcznych. Wszystkie zakupione pomoce mają za zadanie wesprzeć wszelkie metody i formy nauczania w modelu STEAM. STEAM to akronim angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka). Jego ideą przewodnią jest ukazanie młodym ludziom w sposób atrakcyjny i praktyczny, że nauki ścisłe, przyrodnicze, a także sztuka są ze sobą ściśle powiązane. STEAM ma za zadanie rozwijać u dzieci umiejętność samodzielnego, twórczego myślenia, opartego na wiedzy i doświadczeniu uczenia się, ma rozwiajać kreatywność, pomysłowość, jak również dać poczucie sensu poznawnia otaczającego świata. STEAM to droga przez doświadczanie, praktykę i zabawę, to odkrywanie własnych metod badawczych, które to prowadzą do zgłębiania tajemnic świata przyrody. 
            Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech Polska. 


            Opracowanie: Marek Berkowski 

          • Cele do realizacji w roku szkolnym 22/23

          • Główne cele do realizacji w roku szkolnym 2022/2023 na podstawie wyników nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2021/2022.

            1. Praca z uczniami z uwzględnieniem najskuteczniejszych czynników wpływających na osiągnięcia – w oparciu o wykaz opracowany przez prof. J. Hattie „Widoczne uczenie się dla nauczycieli. Jak maksymalizować siłę oddziaływania na uczenie się.”

            2. Opracowanie Programu Poprawy Efektywności Kształcenia z uwzględnieniem wszystkich umiejętności, dla których wynik klasy lub szkoły był w skali łatwości zadań umiarkowanie trudny. Analiza wyników z lat szkolnych 20/21 i 21/22.

            3. Doskonalenie kompetencji nauczycieli odnośnie organizacji kształcenia specjalnego, wykorzystywania nowych technologii – Laboratoria Przyszłości, edukacji cudzoziemców.

            4. Zapobieganie niepowodzeniom szkolnym przez ścisłą, bieżącą współpracę nauczycieli m.in. z opiekunami prawnymi uczniów – formułowanie pełnej informacji z przeprowadzonych badań edukacyjnych wraz z planem działań naprawczych, przekazywanie ich uczniom i rodzicom. Opracowanie harmonogramu cotygodniowych konsultacji.

            5. Budowanie klasowej, szkolnej wspólnoty w oparciu o system wartości i norm społecznych, konieczność wnikliwej obserwacji przez każdego nauczyciela relacji rówieśniczych i emocjonalności uczniów – dokonywanie dwa razy w roku szkolnym badań socjometrycznych i praca dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza w oparciu o wyniki tych badań.

            6. Podjęcie współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim Instytutem Studiów Klasycznych w celu realizacji zajęć poszerzających znajomość źródeł kultury europejskiej.