ZSP 12

ZSP 12

  • II Międzyszkolny Konkurs na Kalendarz Adwentowy

   II Międzyszkolny Konkurs na Kalendarz Adwentowy

   Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III oraz IV-VIII do wzięcia udziału w II Międzyszkolnym Konkursie na wykonanie Kalendarza adwentowego.

   W terminie do 30 listopada (piątek) należy wykonać samodzielnie dowolną techniką plastyczną kalendarz adwentowy z 24 elementami (przegródkami/okienkami/pojemniczkami/kopertami itd.) wraz z numeracją.

   3 najlepsze prace z klas 1-3 oraz 3 kalendarze z klas 4-8 (które wybierze jury) będą reprezentowały naszą szkołę.

   Podpisane prace (imię nazwisko, KLASA, szkoła) należy przekazywać p. Malwinie Kordus, można je również zostawić w pokoju nauczycielskim.

   Sponsorem nagród w konkursie jest Rada Rodziców SP nr 26.

   Regulamin konkursu.

  • Śniadanie daje moc - Obchody Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania w SP 26

    Śniadanie daje moc - Obchody Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania w SP 26

   Uczniowie klas młodszych naszej szkoły corocznie uczestniczą w realizacji programu  „Śniadanie daje moc.” Jego ideą jest promowanie prawidłowego żywienia wśród uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz istotnej roli śniadań w codziennej diecie dzieci.


   W listopadzie we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce, które zgłosiły się do programu  odbyły się obchody  „Dnia Śniadanie Daje Moc”.  Także w naszej szkole były zabawy, konkursy, tworzenie plakatów z hasłami dotyczącymi zdrowych posiłków oraz wspólne przygotowanie zdrowych i smacznych śniadań.  Nasi uczniowie wiedzą już doskonale , że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu  mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 
    
   Koordynator  projektu w SP 26
   Alicja Śledzińska

   Galeria
    

  • - Obrazek 1

  • Wielki sukces siatkarzy - Volleymania - 11.11.2018
   19.11.2018 Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w programie piłki siatkowej "VOLLEYMANIA".
   11 listopada odbyła się kolejna edycja tego przedsięwzięcia "100 maczów na 100-lecie odzyskania niepodległości.
    
  • Stulecie niepodległości - wrocławskie obchody z udziałem SP26

   Stulecie niepodległości - wrocławskie obchody z udziałem SP26

   Pani dyrektor Izabela Wojtycka, wicedyrektor Jolanta Popiołek, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 26 im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, złożony z przedstawicieli klas ósmych, uczniowie, nauczyciele i rodzice reprezentowali naszą Szkołę w dniu 11 listopada 2018 r. na uroczystościach związanych ze stuleciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

   Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 we wrocławskim kościele garnizonowym, bazylice p.w. św. Elżbiety przy Rynku. Mszy świętej z asystą wojskową przewodniczył metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny.
   Po nabożeństwie poczty sztandarowe wyruszyły w ślad za oddziałami reprezentacyjnymi wojska z Rynku w kierunku placu Wolności, gdzie odbyły się się główne uroczystości z udziałem wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka, marszałka województwa dolnośląskiego, prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, prezydenta-elekta Jacka Sutryka oraz dowódcy Garnizonu Wrocław. Po odśpiewaniu o godz. 12:00 Mazurka Dąbrowskiego miały miejsce apel pamięci i salwa honorowa. Następnie reprezentacja SP26 wraz z innymi pocztami wzięła udział w defiladzie wojskowej, która stanowiła ostatni punkt tego pięknego, jubileuszowego wydarzenia.

   W skład pocztu sztandarowego wchodzili:
   Chorąży: Igor W., kl. 8c
   Asysta: Aleksandra T., kl. 8a; Marika K., kl. 8b.
   Dziękujemy rodzicom naszych dzielnych reprezentantów za umożliwienie im udziału w uroczystościach w tym jakże niezwykłym dniu.

   Następna taka okazja do świętowania dopiero za kolejnych sto lat!!!

   Paweł Majtczak
   Dominik Sawina

   Galeria

  • Zaśpiewajmy dla Niepodległej

   Zaśpiewajmy dla Niepodległej

   W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2018 roku na Placu Wolności we Wrocławiu miało miejsce niezwykłe wydarzenie, realizowane pod hasłem „Zaśpiewajmy dla Niepodległej”.
   W samo południe wielkie zgromadzenie dolnośląskich chórów, zespołów i wszystkich kochających śpiew wykonali razem jedną pieśń legionową podejmując tym samym próbę ustanowienia rekordu świata w liczbie śpiewających jeden utwór. Był to kulminacyjny moment wielkiego spotkania pokoleń i artystów zorganizowanego dla upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy. 
   W ten sposób Plac Wolności we Wrocławiu stał się wielką estradą, a wspólne śpiewanie niezatartym wspomnieniem dla uczestników przedsięwzięcia.
   Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice naszej szkoły brali udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Wspólnie włączyliśmy się w śpiew pieśni patriotycznych. 
   Był to niesamowity koncert pieśni, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci. 
   Serdeczne podziękowania dla Radia Wrocław za zorganizowanie tak niezwykłego przedsięwzięcia. 

   Angelika Smal-Nieborak
   Marta Lushchay

   Galeria

  • Żeby Polska była Polską

   Żeby Polska była Polską

   100 lat niepodległości! To niezwykły dzień dla wszystkich nas, Polaków. Cały kraj świętował 11 listopada wyjątkowo uroczyście, także nasza szkoła! 9 listopada o 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn. Klasa 8c przygotowała wzruszajacy apel, który upamiętnił 123 lata niewoli i wielki dzień, w którym nasza ojczyzna znów stała się wolna. Piękna gra aktorska i uroczyste odśpiewanie pieśni patriotycznych, żołnierskich chwyciły za serce widzów. Uczennica 8a wprowadziła nas w zadumę wzruszającym wykonaniem patriotycznej pieśni "Białe róże". Całość zakończyły uczennice klasy 7 pieśnią "Taki Kraj" i mowa pani wicedyrktor. Zapoznajcie się z kilkoma zdjęciami tej uroczystości.

   Magdalena Powstańska

  • Szkolny konkurs wiedzy o Ojcach Niepodległości

   Szkolny konkurs wiedzy o Ojcach Niepodległości

   Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Ojcach Niepodległości. Uczestnikami byli uczniowie klas IV i V. Konkurs składał się z trzech rund, po pięć pytań każda. Pierwsze część dotyczyła działalności Józefa Piłsudskiego, druga Romana Dmowskiego, a trzecie Ignacego Jana Paderewskiego. Podczas krótkich przerw pomiędzy kolejnymi rundami, prezentowane były ciekawostki z życia naszych bohaterów narodowych. Poziom wiedzy uczestników był do tego stopnia wysoki, że do dogrywki zakwalifikowały się aż trzy drużyny -  klasa 5 E, 5 F oraz 4 E. Ostatecznie drugie miejsce zajęła klasa 5 E, a zwyciężyły ex aequo klasy 5 F i 5 E. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie przez Panią dyrektor dyplomów miało miejsce 09.11.2018 r. na uroczystym apelu z okazji stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę .
   Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu!

   Organizatorzy:
   Dominika Sawina
   Gabriela Mueller
   Joanna Pędziwiatr

   Galeria

  • Koncert świetlicowy „Co to jest niepodległość?”

   Koncert świetlicowy „Co to jest niepodległość?”

   Od początku listopada uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną brali udział w licznych zajęciach związanych ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Były to m. in. warsztaty patriotyczne „Moja Ojczyzna”, wykład połączony z prezentacją multimedialną „Ojcowie niepodległości”, spotkanie czytelnicze w bibliotece szkolnej „Alfabet Polski”, liczne zajęcia plastyczne i muzyczne.

   Jako uwieńczenie tych wszystkich działań zorganizowaliśmy 8 listopada dwa uroczyste spotkania dla dzieci ze świetlicy porannej i popołudniowej, podczas których uczniowie i nauczyciele wspólnie mogli zaśpiewać piękne pieśni patriotyczne. W uroczystym nastroju przy muzyce ze starego gramofonu obsługiwanego przez pana Zbyszka Wolskiego, dzieci wysłuchały takich utworów, jak „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Ułani, ułani” czy „Przybyli ułani pod okienko”.

   Ostatnim, i dla wielu najbardziej wzruszającym punktem spotkania, było wspólne odśpiewanie piosenki „Co to jest niepodległość”, której uczniowie nauczyli się podczas zajęć świetlicowych. Chwilą ciszy uczciliśmy wszystkich tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce.

   Iwona Browarny
   Zbigniew Wolski
   Monika Kicman

   Galeria

  • Ojcowie Niepodległości

   Ojcowie Niepodległości

   W przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej świetlicy zorganizowana została prezentacja na temat Ojców Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się od pokazu filmu ukazujacego losy naszej Ojczyzny, od jej powstania aż do czasów współczesnych. Następnie w formie opowieści zostały zaprezentowane postacie, takie jak: Ignacy Daszyński, Józef Piłsudski, Wojciech Korfanty, Wincenty Witos, Roman Dmowski oraz Ignacy Jan Paderewski, a także przedstawiono  krótką historię ich działalności na rzecz odbudowy Ojczyzny. Na końcu prezentacji, grupy świetlicowe wraz ze swoimi opiekunami zostały poproszone o narysowanie portretów Ojców Niepodległości. Uczniowie wspaniale wywiązali się z powierzonego im zadania i przygotowali piękne prace, które można podziwiać na tablicach wywieszonych wzdłuż korytarzy szkolnych.
   Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania!

   Organizatorzy:
   Marcin Gacek
   Joanna Pędziwiatr

   Galeria

  • Głośne czytanie - Dzień Niepodległości

   Głośne czytanie - Dzień Niepodległości

   W dniu 08.11.18 w ramach cyklu "Głośne czytanie", poloniści naszej szkoły czytali książke pt. "Zaklęcie na "w".
   Uroczyste czytanie odbyło się z  okazji obchodów 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę, brali w nim udział uczniowie klas 2 i klas 3.
   Uczniowie w skupieniu słuchali wzruszającego opowiadania, wsłuchując się w smutną historię małego Włodka, którego spokojne życie zaburzyła wojna.
   Pragnę podziękować polonistom SP 26,którzy w piękny sposób przeczytali tą historię:
   Karolinie M., Aldonie K., Izabelli P., Zuzannie P., Oraz Joannie W.G.

   Zapraszam do galerii.

   Monika Kicman

  • Poprzez Niepodległą - Ogólnopolski projekt eTwinning

   Projekt, w którym uczestniczy klasa 3b (oddział gimnazjalny) trwa od początku września.
    

  • BohaterON - ogólnopolski projekt edukacyjny

   Nasi uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym BohaterON. Jego głównym celem było wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postawy patriotycznej oraz budowanie wrażliwości społecznej. Razem napisaliśmy kilkaset kartek z pięknymi życzeniami i podziękowaniami  dla uczestników  Powstania Warszawskiego, włączając się w obchody Święta Niepodległości.

   Malwina Kordus
   Joanna Sikorska

   BohaterON - ogólnopolski projekt edukacyjny - Obrazek 1

  • Radosna Parada Niepodległości

   11 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku ulicami Wrocławia już po raz siedemnasty przeszła Radosna Parada Niepodległości. Pochody wyruszyły z czterech punktów Wrocławia i połączyły się na placu Wolności, na którym odbyły się oficjalne uroczystości. Dwie trasy reprezentowały biel, a dwie czerwień. Nasza szkoła wyruszyła z pl. Jana Pawła II. W Radosnej Paradzie Niepodległości wzięli udział kombatanci, harcerze, uczniowie wrocławskich szkół oraz władze miejskie i wojewódzkie. Prezentowaliśmy się godnie, jak przystało na tę okoliczność. Uczniowie mieli biało - czerwone opaski z białym orłem, kotyliony oraz białe koszulki. Transparent naszej szkoły ulicami naszego miasta dumnie nieśli rodzice. Podążaliśmy ulicami Wrocławia radośnie obchodząc setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Było bardzo wesoło i kolorowo.
   Radosna Parada Niepodległości zapadnie w pamięci naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom.
   Wszystkim z całego serca dziękujemy!

   Joanna Petri i Andzelika Smal Nieborak

    

   Pochód dla Niepodległej -11.11.2018.

  • Informacja o dodatkowym dniu wolnym 2018/2019

   08.11.2018

   Szanowni Państwo,
   informuję, że zgodnie z Ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej dzień 12 listopada br. jest dniem wolnym od pracy a tym samym od zajęć szkolnych i przedszkolnych. Dyrektor ZSP nr 12 Izabela Wojtycka

  • Projekt edukacyjny 100 lat Niepodległej

   Projekt edukacyjny 100 lat Niepodległej

   Cele: 
   •    włączenie się całej społeczności szkolnej do uroczystych obchodów 100-lecia Niepodległości Polski;
   •    przedstawienie uczniom najważniejszych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości;
   •    kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, poczucia tożsamości narodowej, lokalnej i kulturowej;
   •    rozwijanie wrażliwości na pamięć i szacunek dla osób, które poświęciły życie dla Polski;
   •    budowanie szacunku dla symboli narodowych;
   •    uświadomienie znaczenia wolności i patriotyzmu w życiu każdego człowieka i narodu;
   •    wszechstronne rozwijanie talentów artystycznych;
   •    integracja zespołów klasowych;
   •    budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych;
   •    rozwijanie zainteresowań i pasji uczniowskich;
   •    rozwijanie umiejętności kreatywnej pracy w zespole.

   W ramach projektu odbywać się będą cykliczne zajęcia dla uczniów na poziomie klas 1-5: 
   1. “Kartki dla Powstańców”- redagowanie kartek dla Powstańców. 
   2. Warsztaty plastyczne- uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i we współpracy z rodzicami wykonają podczas zajęć rekwizyty, które wykorzystane zostaną podczas:
   a)    miejskiej inicjatywy Zaśpiewajmy dla Niepodległej 
   b)    Radosnej Parady Niepodległości
   3. Gala pieśni patriotycznych klas 1- 5 w szkole.
   4. Warsztaty historyczne - 100 lat Niepodległej.
   5. Gra planszowa - Ku niepodległości.
   6. Udział w miejskiej inicjatywie Zaśpiewajmy dla Niepodległej.
   7. Udział w biegu - “Bieg dla Niepodległej” 
   8. Stworzenie łańcucha “Wielcy Polacy” - dekoracja szkoły klasy 4-5.
   9. Udział społeczności szkolnej w XVII edycji Radosnej Parady Niepodległości.
   10. Zaśpiewajmy dla Niepodległej wspólnie z babcią i dziadkiem - spotkanie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej.

   Koordynatorzy projektu:                                                                                                      
   Joanna Petri, Angelika Smal–Nieborak 

    Zatwierdził do realizacji: Dyrektor ZSP nr 12 Izabela Wojtycka

  • Radosna Parada Niepodległości

   Radosna Parada Niepodległości

   ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ
   DO UDZIAŁU
   W RADOSNEJ PARADZIE NIEPODLEGŁOŚCI,

    


   dnia 11. listopada 2018 roku 
   zbiórka godz.10.00- PLAC SOLIDARNOŚCI.


   LICZYMY NA WASZĄ OBECNOŚĆ.

   Dyrektor ZSP nr 12 Izabela Wojtycka razem z  Nauczycielami SP nr 26 we Wrocławiu

  • Warsztaty plastyczne z okazji Święta Niepodległości

   Warsztaty plastyczne z okazji Święta Niepodległości

   Drodzy rodzice i uczniowie!

   Serdecznie zapraszamy na warsztaty plastyczne z okazji 
   Święta Niepodległości, na których będziemy wykonywać:
   -kotyliony patriotyczne,
   -wianki  w kolorach  flagi  polskiej.

    

   Zapraszamy 08.11.2018  r. na godzinę 17.00, do stołówki szkolnej.

   Nauczyciele SP nr 26

  • Pomagamy dzieciom w Afryce
   28.10.2018

   W czwartek, 25.10, zorganizowaliśmy akcję charytatywną "Czwartek dla Afryki", chcąc wspomóc niedożywione dzieci. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i pracowników szkoły zebraliśmy aż 1702 zł. Ta imponująca kwota została przekazana na konto UNICEF Polska. 
    

  • Program Edukacyjny „Polska – Moja Ojczyzna”

   Program Edukacyjny „Polska – Moja Ojczyzna”

   W październiku uczniowie uczęszczający do świetlic szkolnych uczestniczyli w Programie Edukacyjnym „Polska – Moja Ojczyzna”.

   W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat naszej Ojczyzny.  Program został tak przygotowany, aby najmłodsi odbiorcy mogli przyswoić sobie podstawową wiedzę na temat naszego kraju. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prezentacji prowadzonej przez doświadczonych animatorów poszerzając swoje wiadomości o następujące zagadnienia:

   PATRIOTYZM – jak powinien się zachowywać patriota, co go cechuje oraz jak myśli
   MIEJSCA – stolica oraz ważne miejsca w Polsce
   ZABYTKI/PARKI NARODOWE – jakie mamy w Polsce zabytki oraz Parki Narodowe, jakie zwierzęta w nich żyją
   SYMBOLE NARODOWE – jakie są nasze symbole narodowe oraz jak powinniśmy się z nimi obchodzić.

   Prezentacja zakończona została sesją zdjęciową w mundurach żołnierzy i sanitariuszek. Każde z dzieci mogło przymierzyć strój wykonany przez krawców szyjących na potrzeby profesjonalnych grup rekonstrukcyjnych. Dodatkowo każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę dyplom „Małego Patrioty” a nasza szkoła została uhonorowana certyfikatem „Szkoła Patriotów”.

   Galeria

   Iwona Browarny,
   Mariola Czerwińska-Ćwiertniewicz
   Sylwia Piątek

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   54-104 Wrocław
   ul. Suwalska 5
   sp26.wroclaw@wp.pl

   Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
   czynny codziennie od 07.00 - 15.00
   pokój 131 - 1 piętro

   Sekretariat główny
   czynny codziennie od 07.30 - 15.30
   pokój 35 - parter

   Budynek przy ulicy Lubelskiej 95 a 54-101 Wrocław
   tel. 71 798 67 14
   sekretariat czynny od 07.00 do 15.00

   Wnioski i skargi odnośnie funkcjonowania przedszkola, szkoły, oddziałów gimnazjalnych przyjmuje Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu
  • 71 798 69 18

  Galeria zdjęć

  liczba odwiedzin: 1969366