ZSP 12

ZSP 12

  • Akcja Zaczytani

   Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Zaczytani”. Akcja ma na celu utworzenie 
   w szpitalach w całej Polsce, bibliotek, z których mogliby korzystać mali pacjenci i ich rodzice. 
   Prosimy o przynoszenie książek - nowych lub używanych (w idealnym  stanie, wydanych po 2000 roku). 
   Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W holu głównym ustawione będą pudła, do których należy wkładać książki.

   Jeśli każdy przyniesie, choć jedną książkę, to uzbieramy ich około 1000. 

   Przynieś książkę a wlejesz radość w niejedno serce.
   Zbiórka potrwa do 25 maja
   Weź udział i Ty!!! 

   Organizator zbiórki: Magdalena Zielińska

  • Wiosna w poezji

   Dnia 13 kwietnia w porannej oraz popołudniowej świetlicy odbył się Autorski Przegląd Poezji Wiosennej. 

   Nasi milusińscy zaprezentowali swoją własną twórczość, której wysłuchanie było dla nas ogromną przyjemnością.

   Dzieci popisały się nie tylko swoją odwagą, wszak wymaga to wiele siły woli, by przeczytać tekst przed tak zacną publicznością, ale też ukazały literacki talent, który drzemie w ich młodych duszach.

   Tematyka wierszy, które uczniowie samodzielnie napisali, a następnie recytowali dotyczyła jednej z piękniejszych pór roku, wiosny. Wśród repertuaru znalazły się pozycje zabawne i wesołe, ale tez refleksyjne i wzruszające.

   Autorski Przegląd Poezji Wiosennej dostarczył nam nie tylko kulturalnej rozrywki, ale też stanowił inspirację oraz motywację do tego, by cieszyć się kolejną wiosną, która do nas zawitała i której urok doceniają nawet najmłodsi.  

   Uwieńczeniem naszego przeglądu było spotkanie z poetką i pisarką a równocześnie naszą panią ze świetlicy – panią Asią Włodarską-Garczarek, która podzieliła się z dziećmi swoimi wierszami.

   Zachęceni twórczością naszych utalentowanych uczniów postanowiliśmy uwiecznić ich dziełą w formie pisemnej. Zbindowany skoroszyt będzie na pewno cenną pamiątką z naszego spotkania oraz zachętą dla wszystkich uczniów, aby podzielić się swoją twórczością podczas następnego przeglądu.

    

   Martyna Ruka

   Iwona Browarny

   Joanna Włodarska-Garczarek

    

   Galeria

  • 13.05.2018 Ogólnopolski projekt edukacyjny
    
  • Dzień otwarty ZSP12

    

   DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY w budynku przy ul. Suwalskiej - 12 maja 2018 w godzinach 9-15.00.

   Od 9.00 do 13.00 uczniowie klas 1-7 mają zorganizowane zajęcia uczestnictwa w Dniu Sportu, Dniu Otwartym pod opieką wychowawcy. Prosimy rodziców o wyposażenie uczniów w ten dzień w: strój sportowy, nakrycie głowy.

   13.00 Koniec zajęć.

   Od 13.00 do 16.00 możliwość objęcia dzieci opieką świetlicową pod warunkiem zgłoszenia takiej potrzeby przez opiekunów prawnych wychowawcom najpóźniej do 11.05.2018 r. W tym dniu kuchnia ZSP 12 nie pracuje i nie będą wydawane obiady.

   Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej placówki i uczestnictwa w organizowanym wraz z Radą Osiedla Maślice Dniu Sportu - BUDYNEK SZKOŁY UL. Suwalska 5

   Również 12.05 2018 r. istnieje możliwość odwiedzenia drugiego BUDYNKU SZKOŁY przy ul. Lubelskiej 95a w godzinach od 9.00 do 13.00., gdzie organizowany jest także Dzień Otwarty.

   Zapraszamy także do odwiedzenia Przedszkola nr 8, które otwiera swe drzwi w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i pokazuje wyposażenie, pomoce dydaktycze oraz prezentuje działania, a wszystko to 12.05.2018 r. w godzinach od 10.00 do 14.00.

    

    

  • List z Pałacu Buckigham

   Jakub Kondratowicz z kl 6b, zachęcony przez nauczycielkę języka angielskiego, napisał w listopadzie  list do Królowej Elżbiety II. Okazuje się, że pięć miesięcy cierpliwego oczekiwania przyniosło SUKCES :-) Jest odpowiedź z Pałacu Buckigham! Gratulujemy Kubie i zachęcamy innych uczniów do pisania listów. Po pierwsze jest to dobra praktyka, a po drugie wielka satysfakcja i radość jak otrzymasz odpowiedź.

   Zdjęcia

   Agnieszka Świerczyńska

  • Odsłonięcie Krasnala Maślarza

   W dniu 20 kwietnia miało miejsce odsłonięcie Krasnala Maślarza, który zadomowił się przed budynkiem naszej szkoły. Wydarzenie uświetniły występy dzieci z naszego przedszkola oraz szkoły podstawowej. Przy wejściu do biblioteki miejskiej można oglądać wystawę poświęconą historii Maślic, która będzie czynna do 28 maja.

   Galeria

  • VII Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim

   Grupa teatralna „Meine Clique” znów na scenie

   10 kwietnia grupa teatralna „Meine Clique”, składająca się z uczniów klas 7  reprezentowała naszą szkołę w VII Przeglądzie Twórczości w Języku Niemieckim, prezentując gościom i pozostałym dolnośląskim zespołom przedstawienie "Schneewittchen". Patronat nad Przeglądem objęły takie instytucje jak: Konsulat Generalny RFN, Goethe Institut, Instytut Austriacki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, czy też Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Z kolei wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Pani Konsul RFN ds. Kultury – Marion Ramackers,  Pani Joanna Mateusiak z Konsulatu RFN oraz Pan Jarosław Delewski- Dyrektor Departamentu Edukacji. Było nam niezmiernie miło występować przed tak zacnym gronem. Uczniowie znów zagrali znakomicie, prezentując swój kunszt aktorski i znakomity warsztat językowy.


   Malwina Kordus

   Galeria

  • „Humor w poezji” - finał konkursu „Spotkanie z wierszem”

   Z radością informujemy, że w kwietniu odbył się finał konkursu recytatorskiego „Spotkanie 
   z wierszem”. Nasi uczniowie - Kalina S. z klasy 3d oraz Oskar S. z klasy 3g znaleźli się w gronie finalistów i godnie reprezentowali naszą szkołę. Oskar rozbawił publiczność, recytując wiersz 
   W. Chotomskiej pt.”Kurczę blade”, a Kalinka porwała serca jury utworem „W aeroplanie” 
   J. Tuwima i tym samym zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom wspaniałego występu i życzymy jeszcze więcej sukcesów na wielu konkursach.   


   Koordynatorzy konkursu:
   Magdalena Zielińska i Dorota Orsicz- Brylonek    

  • Obchody Międzynarodowego Dnia Sportu dla Rozwoju i Pokoju w naszych świetlicach

   Dnia 6 kwietnia 2018 obchodziliśmy w naszych świetlicach Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Jest to dzień, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dnia 23 sierpnia 2013 roku. Dniem obchodów wyznaczono 6 kwietnia, co upamiętnia otwarcie w 1896 roku w Atenach pierwszych letnich igrzysk olimpijskich w epoce nowożytnej.

   Światowy Dzień sportu to doskonała okazja do promowania aktywnego trybu życia. Sport jest uniwersalnym językiem ludzkości, który  jednoczy ludzi i narody ponad istniejącymi podziałami. Sport dowartościowuje młodych ludzi, promuje zdrowy tryb życia oraz pogłębia znaczenie  wartości, za jakimi opowiada się ONZ: równość, wzajemny szacunek i zasady fair play. Sport pomaga szerzyć przesłanie o pokoju, sprzyja zmianom społecznym i osiągnięciu Milenijnych Celów Rozwoju - napisał Ban Ki-moon, były sekretarz generalny ONZ.

   Pamiętać należy również, że sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to także nauka cierpliwości i współpracy w grupie.

   Podczas obchodów Dnia Sportu uczniowie mięli okazję przypomnieć sobie historię wielu znanych sportowców zarówno z Polski jak i z całego świata. W nich znaleźli się m.in. Kamil Stoch, Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska, Otylia Jędrzejczak, Justyna Kowalczyk, Maja Włoszczowska, Anita Włodarczyk, Rafał Majka, Karol Bielecki, Lionel Messi, Roger Federer, Cristiano Ronaldo, Tiger Woods, Michael Jordan, Usain Bolt i wielu innych. Następnie uczniowie wzięli udział w kalamburach, w których próbowali naśladować wylosowanego sportowca. Zadanie nie było łatwe, ponieważ do uzyskania maksymalnej liczby punktów należało podać zarówno dyscyplinę sportu jak i imię oraz nazwisko sportowca. Walka była zacięta do samego końca. Uczniowie niesamowicie poradzili sobie z zadaniem, co spowodowało, że podczas porannych obchodów pierwsze miejsce zajęła klasa 3B, miejsce drugie należało do klasy 3F, natomiast miejsce trzecie otrzymała klasa 3D oraz 2B. W popołudniowych obchodach pierwsze miejsce zajęła klasa 3G, drugie miejsce klasa 3I a trzecie miejsce klasa 2D. Na koniec zabawy  uczniowie otrzymali drobne upominki oraz dyplomy i podziękowania.

   Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak wspaniałe zaangażowanie.

   Anna Kubasik
   Martyna Ruka

   Galeria

  • Wyróżnienie w II Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania

   Na początku kwietnia w szkole został zorganizowany przez p. Komur Konkurs Pięknego Czytania. Spośród wielu uczestników jury wybrało dwoje zwycięzców: Michalinę W. z klasy 4f i Adama R. z klasy 4e. To właśnie oni reprezentowali naszą szkołę podczas II Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 19. 04. 2018 roku w Szkole Podstawowej numer 82 im. Budowniczych Wrocławia. Poziom sprawności czytelniczej wszystkich uczestników konkursu był naprawdę wysoki. Miło nam poinformować, że jury dostrzegło niezwykły talent naszej uczennicy - Michalina W. z klasy 4f zdobyła w tym konkursie nagrodę w postaci wyróżnienia.

    

   Zdjęcia

    

   Karolina Milczarczyk

  • EKO- CUDA Z ODPADÓW

   Wyniki konkursu plastycznego EKO- CUDA Z ODPADÓW na wykonanie stroju lub elementu garderoby z materiałów recyklingowych.

   I miejsce Nadia T. uczennica SP 85

   II miejsce Oliwia W. oraz Zuzanna S. uczennice SP 26

   III miejsce Zuzanna M. uczennica SP 109

    

   Wyróżnienia otrzymali:

   Fabian P. , Oliwia M. uczniowie SP 85 oraz Małgosia J. i Dominika K. uczennice SP26.

    

   Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe pomysły na prace z recyklingu.

   Organizatorzy

   Sylwia Grzybowska oraz Bernadetta Walska

    

  • Książkomania

      

    

    

    

    

    

    

    

    W  poniedziałek  - 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki.

   Z tej okazji, w tym dniu,  w naszej szkole odbędzie się „Książkomania
   czyli wymiana książek między uczniami.

    

   Akcja  ma na celu propagowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci
   do częstszego sięgania po książkę.

       

   Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3
   do wzięcia udziału w „Książkomanii”.  Wystarczy przynieść przeczytaną już książkę i wymienić ją na inną.

    Prosimy, aby przyniesione książki
   były w dobrym stanie.

      Książki, które nie znajdą nowego właściciela zostaną wykorzystane w kolejnej edycji „Książkomanii” lub w akcji „Zaczytani”

    Organizatorzy:

               Magdalena Zielińska i Dorota Orsicz- Brylonek

    

                                                                

  • Marzycielska poczta

   W marcu dzieci ze świetlicy wzięły udział w akcji „Marzycielska poczta”. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na cierpienie chorych dzieci i umożliwienie im uczynienia czegoś dobrego dla nich. Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się wspaniałym pretekstem do tego, aby dzieci przygotowały dla Mateuszka, Martynki i Pawełka kartki z życzeniami, krótkie listy a nawet drobne upominki.

    

   Martynka, Mateusz i Pawełek to dzieci zarejestrowane w fundacji „Marzycielska poczta.” Uczniowie mogli ich bliżej poznać dzięki multimedialnej prezentacji przygotowanej przez wychowawców. Poznali ich zainteresowania, ulubione bajki, sportowców czy marzenia. Wspaniale było patrzeć, jak nasi uczniowie z zapałem zabrali się do pracy, żeby sprawić radość swoim chorym rówieśnikom.

    

   Drodzy rodzice i dzieci – zachęcamy Was do odwiedzenia strony „Marzycielska poczta” i zaangażowania się w tą piękną akcję także poza szkołą!

    

   Piotr Janowicz

   Iwona Browarny

    

   Galeria

  • Koncert Charytatywny ,,Wiosna, ach To Ty”

   W piątek 23 marca br. w auli Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej odbył się Koncert Charytatywny pt. „Wiosna, ach To Ty!”. Na scenie wśród prezentujących swoją twórczość nauczycieli wrocławskich placówek edukacyjnych, wystąpiła pani Joanna Włodarska-Garczarek, nauczyciel SP 26. Zaprezentowała fragment autorskiej baśni pt. ,,Dziewczynka z krainy cieni”, która jest w trakcie pisania. Wśród gości prezentujących swoją twórczość wystąpili: Pan Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty i Pan Ryszard Pocheć wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Imprezie towarzyszył kiermasz wielkanocnych upominków przygotowanych przez dzieci oraz nauczycieli z wrocławskich placówek. Naszą szkołę reprezentowały A. Tomaszewicz, I. Browarny oraz S. Piątek, prezentując zdolności artystyczne uczniów uczęszczających do świetlicy. Można było zakupić pisanki, kartki wielkanocne, kolorowe wiosenne bukiety z bibuły oraz pyszne słodkości. Celem koncertu była zbiórka pieniędzy dla wychowanków rodzin zastępczych o charakterze pogotowia rodzinnego. Koncert zgromadził wiele osób dobrej woli o wrażliwych sercach, kochających poezję i śpiew, gotowych podzielić się swoim talentem lub zasiąść jako publiczność, a także skorych do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

   Koncert Charytatywny ,,Wiosna, ach To Ty” - Obrazek 1

   Koncert Charytatywny ,,Wiosna, ach To Ty” - Obrazek 2

    

    

   Sylwia Piątek

  • II miejsce w X Językowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych

   Nasza niemieckojęzyczna grupa teatralna "Meine Clique" 23 marca zaprezentowała swoje umiejętności na X Językowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Choć konkurencja była duża, a poziom przygotowanych spektakli bardzo wysoki, to udało nam się zdobyć zaszczytne II miejsce, z czego się ogromnie cieszymy. Jury doceniło nasze przedstawienie "Schneewittchen" ("Królewna Śnieżka"), podkreślając wspaniałą grę aktorską, scenografię oraz zaskakujący scenariusz. Dodatkowo wśród wyróżnionych aktorów całego Przeglądu znalazła się Marika z 7b, która zachwyciła jury swą grą aktorską i świetnym warsztatem językowym. 
   Mam nadzieję, że nasi młodzi artyści z zapałem podejdą do kolejnych teatralnych wyzwań! 

   Malwina Kordus

   Galeria

  • Dzień Wody

   22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wody. Z tej okazji zostały zorganizowane warsztaty dla dzieci. Podczas tych warsztatów młodsze dzieci uczęszczające do świetlic tworzyły tęczowy dywan z różnorodnych kwiatów wykonanych z papieru i bibuły. Uczniowie klas 4 brali udział w warsztatach na których wykonywali płatki śniegu z płaskich figur geometrycznych. Dzięki tym warsztatom dzieci poznały proces powstawania płatka śniegu. Mając do dyspozycji różne kształty figur jako kryształków lodu, uczniowie tworzyli niepowtarzalne ich formy. Dzięki temu podobnie jak w przyrodzie powstały płatki o różnych kształtach.

   Uczniowie klas 5-6 podczas warsztatów stworzyli pierwszy wiosenny deszcz z brył przestrzennych. Bryły zostały przymocowane do chmur, które dzieci wykonały na kółku przyrodniczym. Tworzenie deszczu pomogło dzieciom poznać etapy krążenia wody w przyrodzie i jej ogromny wpływ na organizmy żywe. Dowodem tego jest wystawa modeli przestrzennych organów roślinnych i narządów zwierzęcych z procentową zawartością wody. Dzieci na zajęciach plastyki wykonywały z różnych dostępnych materiałów wybrane modele pokazując, że woda to główne źródło życia. Na zajęciach przyrodniczych dzieci wykonywały model budowy cząsteczkowej wody. Budowa polarna cząsteczki wody powoduje, iż woda: – stanowi środowisko, w którym zachodzi większość procesów biochemicznych.
   Organizatorzy również dziękują nauczycielom ze świetlic za przygotowanie ze swoimi grupami ogromnej ilości kwiatów na  "Dywan kwiatowy".

   Bernadetta Walska,
   Izabela Szymańska, 
   Sylwia Grzybowska, 
   Marta Musialik, 
   Alicja Wdowiak, 
   Barbara Sawicka.

   Zapraszamy do galerii zdjęć

  • 27.03.2018

   Szkolny etap Konkursu Matematycznego klas 3

  • 25.03.2018

   Uczestniczymy w globalnym projekcie Talking Kites Around the World in the Footsteps of Janusz Korczak

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   54-104 Wrocław
   ul. Suwalska 5
   sp26.wroclaw@wp.pl

   Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
   czynny codziennie od 07.00 - 15.00
   pokój 131 - 1 piętro

   Sekretariat główny
   czynny codziennie od 07.30 - 15.30
   pokój 35 - parter

   Budynek przy ulicy Lubelskiej 95 a 54-101 Wrocław
   tel. 71 798 67 14
   sekretariat czynny od 11.00 do 15.00
  • 71 798 69 18

  Galeria zdjęć

  liczba odwiedzin: 1637016