• Podsumowanie roku 2021/2022. Wakacje!

          • Uczniowie! Oto dzisiaj świętujemy dzień wyczekiwany przez Was zapewne już od 1 września 2021 r. - ostatni dzień zajęć w szkole w roku 2021/2022.

            Zanim odbierzecie świadectwa, chciałam podsumować miniony rok. Bliska jest nam nauczycielom idea odejścia od oceniania, jednak dopóki w systemie edukacji będą istnieć egzaminy  zewnętrzne, dopóty nauczyciele będą stosować jakąś formę oceny Waszych osiągnięć , aby dostarczyć Wam i Waszym rodzicom informacji na temat Waszych postępów. Pewnie stąd popularność różnego rodzaju rankingów.

                            Przedstawię Wam zatem wyniki dydaktyczne szkoły. Przypominam, że w klasach I-III nadal obowiązuje ocena opisowa. Uczniowie klas IV-VIII uzyskali średnią ocen: 4,69 – jest to więc średnia dla całej szkoły.

             Klasy z najwyższą średnią ocen zasługujące jako zespół na świadectwo z czerwonym paskiem to – w kolejności od najwyższej średniej: 4d - 5,05; 6a - 4,97; 4a i 4c - 4,95; 4e i 7e - 4,94; 4b - 4,84; 8g - 4,79; 6c i 7d - 4,76.

            Z przedmiotów egzaminacyjnych średnie to: język polski - 4,31; matematyka - 4,0; język angielski - 4,23; język niemiecki - 4,18. Przedmiotem z najwyższą średnią jest  etyka - 5,62.

            Oceny z zachowania w szkole prezentują się bardzo dobrze - 198 uczniów otrzymało wzorowe zachowanie; 289 uczniów – bardzo dobre; 97 dobre; 27 poprawne; 4 nieodpowiednie i nie ma ocen nagannych.

            Wielu z Was prezentowało swoje pasje i talenty, biorąc udział w licznych konkursach organizowanych przez szkołę, gminę, powiat, województwo, ogólnopolskie, a nawet te międzynarodowe. Wielu z Was zdobyło nagrody i wyróżnienia, o czym na bieżąco informowaliśmy w ogłoszeniach Librusa.

            Były w tym roku chwile: radości, zwycięstw i porażki, nie brakło smutku z powodu przerwania zajęć  szkolnych bezpośrednich z powodu zachorowań na COVID-19, sytuacja jednak wydaje się normalizować. W lutym – marcu dołączyli do nas koledzy i koleżanki z Ukrainy, odnajdując wśród nas swój drugi dom, swoje schronienie. Jestem dumna ze społeczności szkolnej za ciepłe ich przyjęcie. Udało się nam stworzyć atmosferę, która sprzyjała integracji. Mieszkańcy Maślic stali się hojnymi darczyńcami, chętnie udzielającymi pomocy uchodźcom. Pięknie odnaleźli się w tym wszystkim również uczniowie i pracownicy ZSP 12.

            Przedwczoraj odebrałam z rąk Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka podziękowania dla całej naszej społeczności za działania wspierające ludzi uciekających przed wojną. Pan Prezydent przekazuje Nam wszystkim słowa uznania za: życzliwość, dobroć i zaangażowanie.

             Dziękuję Wam za trud w zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie podczas zdalnego nauczania – włączanie się w różne akcje, wolontariat i inne prace na rzecz szkoły, środowiska oraz wzajemną pomoc koleżeńską.

             Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom oraz pracownikom administracji i obsługi za sumienność i odpowiedzialność w całorocznej pracy.

            Dziękuję Rodzicom i Opiekunom nie tylko za aktywną pracę na rzecz klasy i szkoły, ale za pomoc i stały kontakt ze szkołą w czasie zdalnego nauczania. Jestem wdzięczna za Waszą życzliwość w tym trudnym czasie dla oświaty.

            Na rozpoczynające się wakacje  wszystkim Uczniom, Absolwentom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły – dobrego i bezpiecznego odpoczynku. Niezapomnianych przygód i wytchnienia w pięknych plenerach: mórz, gór, lasów, jezior i oceanów.

            Teraz nastąpi dla Was czas dolce far niente, należy zatem słodko nic nie robić i kreatywnie się nudzić. Wakacje uważam za rozpoczęte!

            Drodzy tegoroczni Absolwenci!

            Zapewne lata spędzone wspólnie w naszej szkole zostaną w Waszej pamięci. Nauczyciele i wychowawcy wspólnie z Waszymi rodzicami odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, wzywali do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Odnoszę się z wielkim uznaniem do Waszej pracy i jestem głęboko przekonana, że w niedalekiej przyszłości docenicie wszystko to, czego tu w szkole się nauczyliście. Życzę Wam, byście zawsze osiągali cele, które sobie postawicie, byście zawsze wdzięczną pamięcią wracali do nas. Dedykuję Wam na dalszą drogę nauki, życia słowa z piosenki Igora Herbuta Wdzięczność:

             

            „Chcę Ci życzyć na Twojej ścieżce śmiałych decyzji
            przestań się bać, już w porządku, już dobrze.
            To wątpliwości niszczą więcej naszych marzeń
            Niż małe wielkie katastrofy.

            Gdy wpatrujesz się w dal, o czym myślisz, co widzisz?
            Nie bądź zaskoczony tym, jak szybko odpowiada nasz świat,
            gdy zaczynamy żyć, żyć prawdziwie.
            Czasem tylko jeden krok dzieli nas od szczęścia.

            Chcę Ci życzyć na Twojej ścieżce w chwilach zwątpienia,
            abyś kroczył nią godnie i szczerość zamieniał
            w zwycięstwa, bo, wiesz, ja codziennie staram się
            - tak jak i pewnie Ty - być w dobrym miejscu.

            Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego.
            Bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie.
            Gdy przestałem czekać na coś ważnego,
            to nagle wszystko stało się ważne.
            I nagle wszystko stało się ważne.”

            Dyrektor ZSP 12 Izabela Wojtycka

             

          • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • Poniżej zamieszczam harmonogram zakończenia roku szkolnego dla klas z obu budynków szkolnych w dniu 24.06.2022 r. Jeżeli będzie nam sprzyjać pogoda, to rozpoczynamy spotkaniem na boisku szkolnym, a następnie rozejdziemy się do klas. Przy niepogodzie od razu rozpoczynamy w klasach. O przydziale sal na zakończenie roku poinformują uczniów wychowawcy, nauczyciele.

            Budynek Suwalska:

            godzina 8.00 – 9.30 klasy 4-6 oraz wszystkie klasy 7;

            godzina10.00 – 11.30 klasy 1-3.

            Budynek Lubelska:

            godzina 10.00 – 11.30  klasy 8 kończące szkołę.

            Rodzice, niech będzie to dzień bez samochodu, nie pomieścimy się wszyscy w strefie parkowania, aby nie dochodziło do sytuacji niebezpiecznych w drodze do szkoły, na zakończenie roku prosimy o spacer w kierunku szkoły (oczywiście, jeżeli jesteście mieszkańcami osiedla).

            Do zobaczenia. Dyrektor ZSP nr 12 Izabela Wojtycka

        • Profilaktyka czerniaka
          • Profilaktyka czerniaka

          • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła czynny udział w ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka w edycji 2021/2022.

            Program skierowany był dla uczniów klas 7 i 8. Biorąc udział w programie, Uczniowie podczas przeprowadzonych zajęć, nabyli wiedzę na temat;

            ·         profilaktyki nowotworowej,

            ·         poznali złote zasady zapobiegania choroby,

            ·         zdobyli umiejętność przeprowadzenia samobadania skóry,

            ·      nauczyli się  różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy, ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE („czerniakowe abecadło”).

            Dzięki zdobytej wiedzy, Uczniowie mogli stać się ambasadorami akcji w swoich lokalnych środowiskach, zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia prostych, a jednocześnie skutecznych działań profilaktycznych.

            Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny. W części teoretycznej zostały zaprezentowane i omówione najważniejsze zasady profilaktyki nowotworu skóry. W drugiej części, uczniowie na podstawie zdjęć różnych znamion skóry, uczyli się rozpoznawać zmiany nowotworowe w oparciu o znajomość „czerniakowego abecadła”. W części praktycznej zostały zaprojektowane ulotki na których uczniowie przedstawiali „Złote zasady ochrony skóry”.  

             

            Szkolny koordynator programu

            Bernadetta Walska

             

        • Projekt edukacyjny „Globtroter – śladami cywilizacji Europy i świata”
          • Projekt edukacyjny „Globtroter – śladami cywilizacji Europy i świata”

          • W bieżącym roku szkolnym 2021/2022  w klasach 4-8, były realizowane zadania projektu edukacyjnego „Globtroter – śladami Europy i świata”.

            W każdym miesiącu uczniowie wykonywali jedno zadanie. Zadania były zróżnicowane pod względem tematyki i umożliwiały realizację na przedmiotach artystycznych i przyrodniczych. Głównym założeniem projektu, było poznanie przez uczniów wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Uczniowie kształtowali ekspresję twórczą poprzez modelowanie, malowanie, konstruowanie, słuchanie muzyki. Podczas warsztatów, prac zespołowych i indywidualnych, powstało bardzo dużo ciekawych i pięknych prac. Były to książeczki, prezentacje, gry planszowe, modele przestrzenne, plakaty, komiksy, zdjęcia, mapy myśli.

            W poniższej galerii zostały zamieszczone przykładowe prace dzieci

        • Warsztaty ekologiczne
          • Warsztaty ekologiczne

          • Warto dbać o nasz wspólny dom jakim jest Ziemia. Uczniowie klas czwartych mieli okazję wziąć udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez firmę Ekolandia.edu. Tematem spotkania była segregacja odpadów i recykling. Uczestnicy zajęć mogli poznać pomysły i sposoby na ograniczenie odpadów, oszczędzanie zasobów, niemarnowanie surowców jak również różne akcje ekologiczne w jakie mogą się sami zaangażować. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z  udziału w zajęciach. Warsztaty finansowane ze środków Ekosystem.

             

            Opracował: Marek Berkowski

        • Konkurs matematyczny w j. angielskim - wyniki.
          • Konkurs matematyczny w j. angielskim - wyniki.

          • Dziewiątego czerwca odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny w języku angielskim. Udział w nim wzięło 20. uczniów. Zadania wymagały od uczestników znajomości słownictwa przedmiotowego, zdolności rachunkowych, jak również rozumienia i stosowania twierdzeń i pojęć matematycznych. Wszystkie zadania sformułowane były w języku angielskim.

            Organizatorzy konkursu postanowili nagrodzić prace pięciorga uczniów. Najwięcej punktów za rozwiązane zadania otrzymał Tymon D. z klasy 8b, tylko jeden punkt mniej zdobyła Ida Ś., również z klasy 8b. Trzecie miejsce zdobył Piotr Ż. z klasy 7b, czwarte i piąte miejsce przypadło w udziale uczniom klasy 8e - odpowiednio Antoniemu K. i Darii W.

            Do konkursu przystąpili:
            - Fabian Ż. (8e)
            - Daria Ł. (8e)
            - Maja G.(8b)
            - Maja P.(7b)
            - Oliwia D.(7e)
            - Amelia P. (8g)
            - Asia W. (8e)
            - Katarzyna S. (7e)
            - Borys W. (8e)
            - Oliwia G. (8e)
            - Iwo S. (8e)
            - Antoni P. (8e)
            - Basia C. (7e)
            - Maria S.(8e)
            - Maria G. (8c)

            Wszyscy uczestnicy otrzymają słodkie upominki, zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe, a wszystko to ufundowane przez Radę Rodziców SP26.

            Gratulacje za uzyskane wyniki składają nauczyciele matematyki i nauczyciele języka angielskiego!

        • Mistrz Arytmetyki
          • Mistrz Arytmetyki

          • Miło nam poinformować, że zakończyły się wszystkie etapy szkolnego konkursu arytmetycznego - Mistrz Arytmetyki. Tytuł Klasowego Mistrza Arytmetyki otrzymali:

            - Szymon M. - klasa 4a
            - Michał J. - klasa 4b
            - Paulina K. - klasa 4d
            - Filip L. - klasa 4e
            - Philip B. - klasa 5a
            - Kacper M. - klasa 5b
            - Iza K. - klasa 5c
            - Maciej O. - klasa 5d
            - Szymon W. - klasa 5e
            - Emilia K. - klasa 6a
            - Paulina W. - klasa 6b
            - Aleksander M. - klasa 6c
            - Wiktoria M. - klasa 6d

            Tytułem Szkolnego Mistrza Arytmetyki zostali uhonorowani:

            - Michał J. - klasa 4b - kategoria klas czwartych
            - Maciej O. - klasa 5d - kategoria klas piątych
            - Emilia K. - klasa 6a - kategoria klas szóstych

            Wszyscy Mistrzowie otrzymali pamiątkowe długopisy Mistrza Liczenia, zwycięzcy drugiego etapu nagrodę rzeczową. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP26.

            W konkursie udział brali wszyscy chętni uczniowie szkoły. W wielu przypadkach o zwycięstwie decydował tylko jeden punkt. Gratulujemy wszystkim uczniom prawidłowo wykonanych działań. Szczególne gratulacje dla zwycięzców! Kolejne zmagania arytmetyczne już za rok :)

            Nauczyciele matematyki

        • Wiosna w Zaczarowanym ołówku
          • Wiosna w Zaczarowanym ołówku

          • „Wiosna”
            Wiosną kwitną piękne kwiaty,
            koncert dają pierwsze ptaki,
            trawa wnet się zazieleni.
            Chodźmy, chodźmy rozmarzeni.
            Poszukajmy tej zieleni.
            Poszukajmy śladów wiosny,
            dzień jest piękny i radosny.”

            Sonia Rowicka

            Wiosna w świetlicy 2d i 2f minęła w świetnych humorach. Pogoda dopisywała, więc dzieci aktywnie spędzały czas na placu zabaw i boisku szkolnym. Wiele ciekawych wydarzeń sprawiło, że nie było czasu na nudę. W Zaczarowanym Ołówku świętowaliśmy m.in. Światowy Dzień Wody, Międzynarodowy Dzień Teatru, Dzień Jednorożca, Dzień Czekolady, Dzień Matki Ziemi, Międzynarodowy Dzień Tańca, Światowy Dzień Książki, Światowy Dzień Pszczoły, Dzień Matki, Międzynarodowy Dzień Dziecka i Dzień Pustej Klasy. Wychowankowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych i biblioterapeutycznych, które rozwijały ich zainteresowania. W ramach zajęć czytelniczych organizowane były „Środy z książką” oraz akcja „Z książką Ci do twarzy”. Podczas zajęć świetlicowych dzieci uczyły się grać w szachy.  Z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Pustej Klasy uczniowie brali udział w pikniku szkolnym. Podczas Światowego Dnia Wody w celu rozbudzenia wyobraźni oraz zmotywowania uczniów do odkrywania świata, dzieci wraz z pomocą nauczyciela wykonywały przeróżne doświadczenia chemiczne. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, muzycznych i tanecznych. Wszystkie prace wychowanków posłużyły do wykonania gazetek i wystawek w naszej świetlicy. Wiosna była dla nas pełna wrażeń. Czekamy na lato i słoneczne wakacje! Zapraszamy do galerii zdjęć J

            Zaczarowany Ołówek
            Anna Mamla
            Agnieszka Maciejewska
            2d i 2f

        • Nasz drugi projekt eTwinning „Deutsch kreativ” z krajowym wyróżnieniem
          • Nasz drugi projekt eTwinning „Deutsch kreativ” z krajowym wyróżnieniem

          • Kolejna wspaniała wiadomość dla naszej szkoły. Projekt eTwinning „Deutsch kreativ”, którego byliśmy inicjatorami i założycielami otrzymał prestiżowe krajowe wyróżnienie- Krajową Odznakę Jakości. Projekt skierowany był do  uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. W trakcie trwania projektu nasi podopieczni wcielili  się w rolę podróżników, artystów, reporterów, a nawet detektywów i mikołajów, wykonując wspólnie ciekawe zadania. Wszystko po to, by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką języka niemieckiego, kreatywnie poszerzyć wiedzę dotyczącą DACHL oraz poznać proste narzędzia TIK.

            W trakcie roku szkolnego uczniowie klas 8a,8b oraz 8f:

            1. Przedstawiali się swoim projektowym partnerom.
            2. Tworzyli kalendarz adwentowy.
            3. „Podróżowali” po krajach niemieckojęzycznych .
            4. Poznawali różne postaci z obszaru niemieckojęzycznego.
            5. Tworzyli wiersze.
            6. Projektowali logo naszego projektu.
            7. Zagrali w escape room i quizy.
            8.  Podsumowali projekt.

             Gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w projekcie!

             

            Malwina Kordus

        • Zajęcia pod chmurką
          • Zajęcia pod chmurką

          • W piątek 10 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Pustej Klasy.  Jest to międzynarodowa inicjatywa promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Wyjście ze szkolnych ławek, zza nauczycielskiego biurka i spędzenie czasu na wspólnym spacerowaniu, celebrowaniu piękna otaczającej przyrody, odkrywaniu i podziwianiu uroków własnego miasta, może stać się okazją do przełamania wielu barier i zintegrowania zespołu klasowego. W terenie wszyscy uczniowie są równi sobie, a nauczyciel zyskuje wyjątkową szansę spojrzenia na swoich wychowanków świeżym okiem. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Do zorganizowania niezapomnianych zajęć w terenie nie trzeba specjalnego scenariusza. Wystarczy pozytywne nastawienie, chęć wspólnej zabawy i otwarcie na przygodę. Tak też było tego dnia w naszej szkole.

            Uczniowie klasy 2d zajęcia edukacyjne rozpoczęli od pikniku na kocach. Pełne energii i entuzjazmu zabrały się za wykonanie pudełek , które podczas wakacji zapełnią się skarbami. Następnie przyszedł czas na dyktando biegane, które pisane było na boisku szkolnym.  Oprócz znajomości podstawowych zasad ortograficznych, przydała się dobra kondycja sportowa. Należało zapamiętać, co napisane było na kartce, do której biegali uczniowie. Pamięć też miała tu znaczenie. Im więcej dzieci zapamiętały, tym mniej biegały. Takie dyktando okazało się strzałem w dziesiątkę. Forma współzawodnictwa motywowała dzieci i równocześnie bawiła. Połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości okazało się  świetną motywacją do nauki. Tego dnia  nie obyło się również bez zajęć sportowych z piłką na świeżym powietrzu.

            „ Zajęcia pod chmurkę” dzieci zapewne będą  mile wspominać, bo zamiast siedzieć w klasie, nasłuchiwać dzwonka – na trawie tworzyły wakacyjne pudełka, słuchały  śpiewu ptaków i biegały radośnie po trawie, pisząc biegane dyktando

            Joanna Petri

        • Wycieczka do Wrzosowej Krainy
          • Wycieczka do Wrzosowej Krainy

          • Dzieci z klasy 2d i 2b w przeddzień Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Wrzosowa Kraina” w Borówkach. Po dotarciu na miejsce wzięły udział w warsztatach zielarskich w trakcie, których sporządziły własne kompozycje kulinarne z przeróżnych ziół oraz wrzosu. Dodatkową atrakcją był udział w warsztatach „Litewskie niebo w gębie”. Zagniatanie ciasta na stolicy i lepienie pierogów było niesamowitym przeżyciem. Pierogi wypiekane w piecu opalanym drewnem i doprawione sosami z miejscowych specjałów smakowały niesamowicie. Po warsztatach dzieci wybrały się na  ogrodową wędrówkę wśród ziół oraz  ścieżkę zmysłów. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy. W międzyczasie zostały upieczone kiełbaski, które w szybkim tempie zostały spałaszowane przez wszystkich uczestników borówkowej wyprawy. Powrót do domu minął wszystkim szybko i w dobrym humorze. Dzieci wróciły zmęczone i pełne niesamowitych wrażeń. Borówki okazały się miejscem doskonałym do wypoczynku, pełnym uroku, sprzyjającym turystycznym wędrówkom wśród otaczających lasów.

             

            Joanna Petri i Beata Tomaszewska

        • Krajowe wyróżnienie dla naszego projektu eTwinning
          • Krajowe wyróżnienie dla naszego projektu eTwinning

          • Jest nam niezwykle miło poinformować, że nasz tegoroczny projekt o autonomii ucznia pt.:”Halte dein Gehirn fit”, który realizowaliśmy ze szkołami partnerskimi z Hiszpanii, Grecji i Słowenii otrzymał prestiżowe wyróżnienie-Krajową Odznakę Jakości. Odznaka ta świadczy o zaangażowaniu naszej szkoły na rzecz jakości i otwartości we współpracy europejskiej.

            Brawo dla grupy uczniów z klasy 7a, 8a, 8b oraz 8f, łącznie ponad 20 osób, które cały rok współpracując ze swoimi kolegami z Europy wykonali przeróżne zadania, by dowiedzieć się jak funkcjonuje nasz mózg i co pomaga nam w nauce.

            Teraz już czas na zasłużony wypoczynek.

            Gratulacje!

            Malwina Kordus

        • Święto Matki
          • Święto Matki

          • DLA CIEBIE MAMO…”

            „…Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
            Za to, że wskazujesz mi drogę w mroku,
            Za to, że dni moje tęczą malujesz,
            Dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.”

             

            Dzień 26 maja Święto Matki - to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, wierszach i utrwalano na płótnie. W Europie Święto Matki pierwsza wprowadziła Austria. W jej ślady poszły wkrótce kraje skandynawskie, a potem inne. W Polsce po raz pierwszy obchodzono ten dzień w 1923 roku w Krakowie.

            W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci na całym świecie obdarowują mamy laurkami i prezentami, chcąc uczcić ich święto i wyrazić im swoją miłość. Uczniowie z klasy 2d, 1b i 1h naszej szkoły przygotowywali dla swoich mam niespodzianki. Nie zabrakło portretów, opisów mam, bonów – niespodzianek oraz przepięknych i własnoręcznie wykonanych torebek.

             

            Joanna Petri

            Sylwia Marszałek

            Monika Bronkowska

        • Świetlicowy Dzień Dziecka
          • Świetlicowy Dzień Dziecka

          • Dnia 2 czerwca poranne grupy świetlicowe świętowały Dzień Dziecka na sportowo. Dzieci wzięły udział grupami w czterech konkurencjach: przeciąganie liny, gra ,,kamień, nożyce, papier”, wyścigi z rzutem do celu oraz wyścigi rzędów z piłką.  Było dużo emocji, śmiechu oraz dobrej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

            Organizatorzy:

            Anna OlszewskaKinga SzymańczakMichał Wojciechowski

        • Dzień Dziecka w ZSP 12
          • Dzień Dziecka w ZSP 12

          • W środę, 1 czerwca, w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najwspanialszych dni w roku – Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele przygotowali dla naszych milusińskich wiele atrakcji. Uczniowie spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu i uczestniczyli w klasowym pikniku. Nasza Pani Dyrektor, chcąc jeszcze bardziej urozmaicić ten dzień, zorganizowała na terenach zielonych szkoły dmuchane atrakcje dla dzieci, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

            Imprezę rozpoczął Turniej Piłki Nożnej klas 1-3 oraz rozgrywki finałowe klas 4,5,6 i 7. Między meczami dziewczynki z klasy 2c i 1d zaprezentowały układy taneczne. Był to ich debiut. Znakomicie dały sobie radę z pokonaniem tremy i zaprezentowały się wspaniale przed liczną publicznością. Uroczyste wręczenie dyplomów i medali odbywało się po każdym zakończonym etapie rywalizacji. Pierwsze miejsce zajęły klasy: 1a, 2c, 3a, 4a, 5b, 6a, 7c. Wszystkim zwycięzcom oraz zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za sportowe zachowanie oraz stosowanie zasad fair play.  Na zakończenie nauczyciele wzięli udział w sportowych rozgrywkach w kwadranta. Mecz dostarczył dużej dawki niesamowitych emocji uczestnikom i kibicom. 

            Podczas obchodów Dnia Dziecka odbył się także kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony został na leczenie i rehabilitację nauczyciela naszej szkoły. Nad zbiórką pieniędzy i przebiegiem kiermaszu czuwał Samorząd Uczniowski oraz dzieci z wolontariatu klasy 3d i 7d. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i  rodzicom za przyniesienie różnego rodzaju słodkości, jak również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w turnieju piłki nożnej i pomoc w organizacji kiermaszu. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu zebraliśmy kwotę 3379,75zł.

            Cieszymy się, że pogoda nam dopisała i wszyscy uczniowie z uśmiechem na ustach doskonale się bawili, bo przecież to święto wszystkich dzieci. Szkoda, że Dzień Dziecka jest raz w roku… Już czekamy na następny i mamy nadzieję, że nasi uczniowie każdego dnia z radością będą przychodzić do szkoły: )

            Dziękujemy!!!

             

            Organizatorzy:

            Anna Kubasik, Angelika Smal-Nieborak, Gabriela Mueller, Joanna Płonowska, Beata Tomaszewska, Anna Olszewsk

        • Dzień Dziecka - Sportu
          • Dzień Dziecka - Sportu

          • W dniu 01.06.2022 w szkole przy ul. Lubelskiej odbył się Dzień Sportu 2022 dla uczniów klas 7-8. Ta wspólna inicjatywa pani dyrektor, pani psycholog i nauczycieli w-f miała na celu integrację uczniów,  aktywne spędzenie czasu, a także dać chwilę wytchnienia i zabawy po trudnym czasie pandemii.
            Był to wyjątkowy Dzień Dziecka, gdyż zamiast lekcji odbył się pełen emocji pierwszy szkolny turniej siatkówki. Każda z klas wystawiła 6 osobowe składy drużyn. Mecze można było oglądać zarówno na sali gimnastycznej jak i na boisku szkolnym. Uczniowie kibicowali swoim drużynom i odpoczywali na kocach. Każda klasa w porozumieniu z wychowawcą mogła zamówić pizzę. Do dyspozycji dzieci były również szachy, ping-pong, dart i piłki, a dzień umilił nam niezwykle ciekawy i edukacyjny pokaz z użyciem ciekłego azotu. Został zorganizowany dzięki wsparciu pani dyrektor przez firmę Chefik z Wrocławia, która zajmuje się różnymi formami wczesnej edukacji nauk ścisłych.
            Podczas gry zawodnicy mogli liczyć na doping oraz wsparcie swojej klasy i wychowawcy. Rozgrywki trwały do godziny 15.00. Trzecie miejsce zajęła klasa 8G - wychowawca Bartłomiej Zapiór, drugie miejsce klasa 7E - wychowawczyni Joanna Pędziwiatr, zaś zwycięzcami Turnieju została klasa 8F - wychowawca Bartosz Mikuś. Całe podium otrzymało dyplomy.
            Dyrektor ZSP 12 ufundował puchar i medale dla zwycięzców w konkurencji. Nagrodą za Pierwsze Miejsce był Puchar Mistrza Szkoły, a każdy zawodnik mistrzowskiej drużyny otrzymał złoty medal. 

             

            Milena Możdżeń

        • Dzień Pustej Klasy i Spotkanie z przedstawicielem Bractwa Kontuszowego
          • Dzień Pustej Klasy i Spotkanie z przedstawicielem Bractwa Kontuszowego

          • 10 czerwca był w naszej szkole Dniem Pustej Klasy. Zajęcia i zabawy były prowadzone na zewnątrz budynku a boisko szkolne „cieszyło się” wyjątkową popularnością! Wszytko w myśl oczywistej zasady, że kontakt z przyrodą jest niezbędny do zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego, zwłaszcza po tak długim okresie nauczania online. Uczniowie 3e obserwowali rośliny i owady za pomocą szkła powiększającego, rywalizowali z sobą w grze „12 kamieni” oraz dodawali liczby wielocyfrowe. W czasie ostatniej lekcji odbyło się niezmiernie ciekawe spotkanie ze Starszym Bractwa Kontuszowego, panem Marianem Olejniczakiem, który zaszczycił nas swoją obecnością wraz z małżonką. Pan Olejniczak wystąpił w pięknym, oryginalnym stroju bractwa, opowiadał nam czym jest Bractwo Kontuszowe i co robią jego członkowie. Nasz uczeń Kuba Krause otrzymał Certyfikat potwierdzający otrzymanie tytułu Strzelca Wyborowego 2022 w grupie młodzików a wszyscy uczniowie z 3e piękne podziękowanie za uczestnictwo w spotkaniu.

            Serdecznie dziękujemy państwu Olejniczakom za miłe i pouczające spotkanie :)

             

            Barbara Woźniak

        • Szkolny Piknik Filmowy
          • Szkolny Piknik Filmowy

          • W piątek, 3 czerwca, na terenie szkoły przy ul. Lubelskiej, odbył się Szkolny Piknik Filmowy, organizowany przez Radę Rodziców. W trakcie imprezy zorganizowaliśmy akcję wsparcia zbiórki na operację dla uczennicy naszej szkoły. Pogoda dopisała, frekwencja zachwyciła, humory dopisywały, co zaowocowało zaskakującą kwotą jaką wrzuciliście do puszek. Zebralismy 10 501,89 zł  plus wpłaty bezpośrednio na konto fundacji Spina Recta i zbiórkę na profilu SiePomaga.  Dziękujemy!

            To wszystko nie zadziałoby się bez pomocy i wsparcia wielu osób i firm. Pragniemy podziękować:

            - Rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji,

            - Akademii Piłkarskiej Fair-Play Wrocław za organizację gier i konkursów z nagrodami,

            - Radzie Osiedla Maślice za użyczenie namiotów i zestawu nagłośniającego,

            - Wolontariuszom za dostarczenie ciast na stoisko ze słodkościami,

            - Animatorce Nastazji za zabawianie dzieci,

            - Grupie Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław za zabezpieczenie medyczne pikniku,

            - Firmie CTE za ufundowanie dmuchańców, waty cukrowej, popcornu i voucherów na kiermasz,

            - Sklepowi Firmowemu „Dworecki” z Pasażu Królewieckiego za ufundowanie kiełbasek na grilla,

            - Firmie Kłodzka Chata za ufundowanie kiełbasek na grilla,

            - Sklepowi Bricomarche z ul. Królewieckiej za podarowanie artykułów do obsługi stoisk gastronomicznych,

            - Sklepowi Cytrynka z ul. Maślickiej za ufundowanie wody i lizaków,

            - Firmom: M3Invest, Lody na Maślicach, Pizzeria Ciasto Impasto, MPWiK Wrocław, Na Językach, Piekarnia Rzemieślnicza, Zerwa, Tarczyński Arena, Kosmiczna baza - sala zabaw, ControlTec, za ofiarowanie artykułów na kiermasz dla Mai.

            Do zobaczenia za rok!