• Maja - Mistrzyni Oyama Karate

• 09.06.2022 07:35
        • Ma wiele pasji i zainteresowań a jednym z nich jest Oyama Karate. W kolejnej odsłonie cyklu o sukcesach naszych uczniów przedstawiamy uczennicę klasy 5A - Maję Pantułę.
        • Sukcesy Marcina

• 28.03.2022 10:17
        • Ma dopiero 9 lat a na swoim koncie liczne sukcesy…o kim mowa? O Marcinie Dereju, uczniu naszej szkoły, który znakomicie radzi sobie w zawodach karate! Marcin trenuje karate Shotokan (odmiana olimpijska) od 2 lat pod okiem Sensei Dawida Graczyka i posiada żółty pas, czyli 8 kyu. Karate to nie tylko sport, to także filozofia, sposób życia. Karate wywodzi się z Japonii, bazuje na tamtejszych wartościach. Uczy szacunku do przeciwnika, samodyscypliny, etykiety. Jedną z najważniejszych cech na którą kładziony jest w tej dyscyplinie nacisk to skupienie. Podczas zawodów sportowych, nie okazanie szacunku lub brak etykiety japońskiej jest równoznaczny z dyskwalifikacją zawodnika.

Marcin aktualnie posiada 20 pucharów i 45 medali. Ma za sobą ponad 30 startów w zawodach o randze wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej zakończonych zwycięstwami. Najbliższe zawody już w marcu - Central Europe Open Karate WKF w Bydgoszczy, w których w zeszłym roku zwyciężył!

Nasz młody Bushi (czyli z jap.wojownik) reprezentował również naszą szkołę w Dolnośląskich Igrzyskach Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Karate Olimpijskim. Zawody odbyły się 05.12.2021 w Lutyni. Marcin startował w konkurencji Kata indywidualne oraz Kumite (-35kg). Obydwie konkurencje zakończył zwycięstwami!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Cieszymy się, że w naszej szkole są uczniowie, którzy z sukcesami realizują swoje pasje i mogą być inspiracją dla swoich kolegów i koleżanek.