• Razem Łatwiej
          • Razem Łatwiej

          • Szanowni Państwo,
            przypominam, że nasza szkoła bierze udział w programie RAZEM ŁATWIEJ, który działa w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom. Realizatorem programu jest CogitoMed. Pomoc udzielana dzieciom w ramach programu jest BEZPŁATNA. Ważnym aspektem programu jest zapewnienie koordynacji działań pomocowych oraz skrócenie czasu na zapewnienie działań wspierających.
            Uruchomiony został specjalny telefon wsparcia psychicznego +48 800 805 600 do rejestracji uczestników programu, na który będą mogli dzwonić rodzice, opiekunowie a także młodzież szukająca pomocy. Podczas rozmowy telefonicznej, wykwalifikowany pracownik infolinii oceni potrzeby pacjenta oraz określi dalszą ścieżkę pomocy.

            W razie pytań jestem do dyspozycji.
            Milena Możdżeń - psycholog

        • Płatności za wyżywienie
          • Płatności za wyżywienie

          • Drodzy Rodzice,

            przypominam Państwu o dokonaniu płatności w systemie jemwszkole za miesiąc luty 2024 r., przed rozpoczęciem wydawania posiłków.  Opłatę za obiady na miesiąc luty należy dokonać do 31 stycznia. Od nowego 2024 r.,  nie ma możliwości dokonania płatności wstecz, dlatego płatności proszę dokonywać najpóżniej dzień przed wydaniem posiłku.

            Adres strony do logowania i dokonania płatności za posiłki:

            https://app.jemwszkole.pl

            Nieobecność ucznia na obiadach należy zaznaczyć w systemie jemwszkole (klikając w kalendarzu na dany, zapłacony dzień) w bieżącym dniu do godz. 8.00. lub wcześniej.

            Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

            Wszystkie zaznaczone i zgłoszone nieobecności będą uwzględnione przy rozliczeniu końcowym po zakończonym roku szkolnym.    

                                                            

            Starszy Intendent ZSP-12

            Tel. 71 798-69-18 w.105

        • Świąteczna Skakanka
          • Świąteczna Skakanka

          • W tym roku szkolnym odbyła się I edycja skoków przez linę. Wystartowało 15 reprezentantów z klas I-III (Po jednym przedstawicielu z każdej klasy). Wszyscy zawodnicy byli przygotowani do wyzwania jakie na nich czekało. Stres malował się na ich twarzach, ale gdy tylko lina poszła w ruch, zastąpiła go wola walki o zwycięstwo. Zawodnicy i zawodniczki mieli 2 próby skoków. Do ogólnej klasyfikacji liczyła się próba z większą ilością skoków. Przy dobrej muzyce, uczniowie i uczennice wzajemnie się dopingowali. Na koniec konkursu, dzięki wsparciu Rady Rodziców mogłyśmy nagrodzić nie tylko zwycięzców, ale wszystkich uczestników. Dyplomy, skakanki oraz coś słodkiego powędrowały do naszych odważnych uczestników i uczestniczek. Widzimy, że takie konkursy, pozytywnie wpływają na promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego mamy nadzieję kontynuować taki rodzaj aktywności.

            Dziękujemy za finansowe wsparcie naszej inicjatywy Radzie Rodziców.

            Dziękujemy klasie III h, za pomoc w organizacji tego konkursu.

             

            Organizatorki:

            Katarzyna Kawalec

            Kamila Gracz

        • Aniołkowe Granie – podsumowanie działań projektu
          • Aniołkowe Granie – podsumowanie działań projektu

          • Projekt "Aniołkowe Granie" powstał z inicjatywy dwóch wrocławskich dyrektorów przedszkoli: Katarzyny Głowik-Jamróz – dyrektora Przedszkola nr 56 Niezapominajka oraz Jolanty Hejdy – dyrektora Przedszkola nr 31 im. J. Porazińskiej. Przed laty dołączył do projektu dołączył również Sylwester Pajęcki – dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

            Celem  "Aniołkowego Grania" jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Jednym z elementów Projektu jest koncert charytatywny dedykowany dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowia opiekuńczego, w czasie którego przedstawiciele szkół i przedszkoli wręczają paczki z upominkami wychowankom z rodzinnych form pieczy zastępczej. Forma koncertu jest tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się  w placówkach opiekuńczych. Od 2017 roku projekt realizowany jest także poza granicami Wrocławia, w innych miastach.

            Zachęcamy do wysłuchania piosenki promującej akcję.

            Działania związane w wydarzeniem w naszej szkole obejmowały kiermasz oraz sprzedaż ciast w czasie świątecznego koncertu. Rzeczy sprzedawane w czasie kiermaszu wykonane były przez dzieci z klas 1-3 uczęszczające na szkolną świetlicę.  Na rzecz Aniołkowego Grania szkoła otrzymała dwa kaski dziewczęce oraz słuchawki bezprzewodowe będące marzeniem dla trojga podopiecznych. Podczas koncertu jak również ze szkolnego kiermaszu udało się uzbierać 850 złotych, które w formie kart podarunkowych trafią do sześciorga podopiecznych pieczy zastępczej : Zuzi, Michała, Mileny, Oliwi, Pauliny i Klaudii.

            Dnia 8 stycznia w Teatrze Muzycznym Capitol odbył się uroczysty koncert będący symbolicznym finałem projektu „Aniołkowe Granie”. Tegoroczna edycja to jubileusz 20-lecia istnienia. Podczas koncertu nie zabrakło wzruszających występów dzieci, jak również zaproszonych na tę okazję gości. Po zakończonym koncercie na ręce Pani Dyrektor Izabeli Wojtyckiej zostało przekazane podziękowanie za udział naszej szkoły w projekcie, jak również statuetka z logiem akcji.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu w naszej szkole.

            Agnieszka Otawska – koordynator projektu

             

        • Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową
          • Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

          • W grudniu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w świetlicowym konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz pobudzanie dziecięcej kreatywności. Zadaniem uczniów było samodzielne zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką kartki świątecznej w formacie A5 . 

            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i piękne prace. Poniżej przedstawiamy zwycięzców:

             

            I miejsce - Oliwia C. kl. 2d

            II miejsce - Zofia J. kl. 2e

            wyróżnienie - Borys S. kl. 1a

             

            Serdecznie gratulujemy!

             

            B. Tomaszewska, I. Opalińska, M. Cichoń

             

        • Wykorzystanie zasobów LP na zajęciach w świetlicy szkolnej. Od zabawy do nauki - poznajemy mechanizm działania koła zębatego i przekładni
          • Wykorzystanie zasobów LP na zajęciach w świetlicy szkolnej. Od zabawy do nauki - poznajemy mechanizm działania koła zębatego i przekładni

          • Nie ma wątpliwości, że najatrakcyjniejszą formą nauki dla dzieci jest zabawa. Uczniowie z grupy świetlicowej IV  i V (klasa 2b, 2e)  mieli okazję doświadczyć tego podczas zabawy klockami KORBO, pomocami dydaktycznymi zakupionymi przez szkołę w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

            Uczniowie poznali budowę koła zębatego i sposób jego działania. Z wielkim entuzjazmem konstruowali własne budowle, które następnie wprawiali w ruch testując mechanizm działania przekładni. Dzieci miały możliwość manipulowania różnymi elementami, kolorami oraz działania metodą prób i błędów. Dzięki zabawie ćwiczyły nie tylko motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz logiczne myślenie. Miały również okazję doskonalić kompetencje miękkie: umiejętność komunikacji i pracy w grupie. 

            I.Opalińska, S. Piątek, B. Tomaszewska

        •  Projekt "Odkrywamy świat z małym Simbą - sacrum i profanum w kulturach świata"
          •  Projekt "Odkrywamy świat z małym Simbą - sacrum i profanum w kulturach świata"

          • W grudniu w naszej szkole realizowany był projekt pt. "Odkrywamy świat z małym Simbą - sacrum i profanum w kulturach świata". Wzięli w nim udział uczniowie klas młodszych. Celem głównym przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom znaczenia świeckości i świętości w różnych kulturach, wprowadzenie ich w świat pojęć łacińskich "sacrum et profanum", a także rozwijanie otwartości na różnorodność. Okazją do zapoznania się z różnymi tradycjami, takimi jak Diwali w Indiach, Nowy Rok Chiński, Boże Narodzenie w Europie czy tradycje plemienne w Afryce było spotkanie uczniów z bibliotekarzem szkolnym. Dzieci miały okazję zrozumieć, jak różne  społeczności celebrują ważne dla nich święta,stanowiące ich sacrum.  Poznały  również zwyczaje i obyczaje, życie codzienne mieszkańców różnych stron świata, ucząc się jednocześnie otwartości i szacunku dla różnorodności.

            Niezwykłym narzędziem, które ułatwiło dzieciom zrozumienie sentencji "sacrum et profanum" okazał się film "Król Lew".  Przez losy małego Simby, uczniowie mogli w praktyczny sposób identyfikować momenty świętości (sacrum) i codzienności (profanum), co sprawiło, że abstrakcyjne pojęcia stały się bardziej zrozumiałe i bliskie ich własnym doświadczeniom.

            Zrealizowany projekt przyczynił się do kształtowania postaw otwartości, zrozumienia i szacunku dla różnorodności. Przeprowadzone działania pokazały  dzieciom, jak różnorodny i ciekawy  może być świat. Uczniowie poznali także  kolejną  sentencję łacińską,  która  sprawiła , że  spojrzały  na świat w nowy sposób.

             

            Koordynatorzy projektu:

            Aicja Śledzińska

            Agnieszka Maciejewska

            Beata Tomaszewska

        • Zależności pokarmowe, czyli kto kogo zjada i dlaczego?
          • Zależności pokarmowe, czyli kto kogo zjada i dlaczego?

          • W czasie ostatniej lekcji przyrody klasy 4a i 4b wzięły udział w warsztatach na temat zależności pokarmowych w świecie. Uczniowie zdobywali wiedzę o sposobach odżywiania różnych organizmów, dowiedzieli się, kim są producenci, konsumenci i destruenci w skomplikowanych sieciach pokarmowych. Współpracując w grupach, stworzyli łańcuchy pokarmowe, wykorzystując w tym celu figurki i pluszaki, przyniesione tego dnia do szkoły. Brawo za ich przygotowanie i zaangażowanie!

            Efekty pracy uczniów można zobaczyć na zdjęciach.

            Marta Musialik

        • Spotkanie w DPS
          • Spotkanie w DPS

          • W grudniu uczniowie klasy 3f wraz z opiekunami odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej na ul. Rędzińskiej. Celem tej wizyty było inscenizacja muzyczna, złożenie życzeń oraz wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków: kartek świątecznych oraz pierników. Seniorzy byli bardzo zadowoleni ze spotkania  z dziećmi i zaprosili nas do kolejnych odwiedzin. Nasza współpraca trwa już od wielu lat. Wizyta w Domu Pomocy Społecznej uczy dzieci tolerancji, życzliwości i szacunku do osób starszych. Staramy się te wartości pielęgnować.

             

            Wioletta Maćków