• Zebranie i wyprawka dla pierwszoklasisty
          • Zebranie i wyprawka dla pierwszoklasisty

          • Zachęcamy rodziców uczniów klas 1, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole w roku szkolnym 2023/2024, do zapoznania się z poniższymi informacjami. 

             

            1. Wyprawka dla pierwszoklasisty

            2. List do Rodziców Uczniów klas 1

            3. Karta zapisu do świetlicy została przesłana na adresy mailowe podane podczas rekruatacji. W przypadku braku wiadomości proszę o sprawdzenie zakładki spam. Wypełnione karty prosimy przynieść na zebranie organizacyjne. Druki będą dostępne również na miejscu.

             

             

        • Zakończenie roku szkolnego
          • Zakończenie roku szkolnego

          • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 23 czerwca:

             

            godz. 09.00 – 10.00 klasy 7a,7c,7d oraz klasy 8 (ul. Lubelska)

            godz. 10.15 – 11.00 klasy 1-3 (ul. Suwalska)

            godz. 11.15 – 12.00 klasy 4-6 i klasa 7B (ul. Suwalska)

             

            Wykaz sal

             

            Uroczystości odbędą się na boisku szkolnym. W razie złej pogody uczniowie przychodzą od razu do wyznaczonych sal, na spotkanie z wychowawcami.

            Zakończenie roku klas 8 przy ul. Lubelskiej odbędzie się na sali gimnastycznej bez względu na pogodę. 

             

        • "Unsere Schule in 2050" - nasza wizja szkoły w 2050 roku
          • "Unsere Schule in 2050" - nasza wizja szkoły w 2050 roku

          • W trakcie roku szkolnego 2022/23 razem z uczniami z Grecji, Hiszpanii i Słowenii realizowaliśmy projekt "Unsere Schule in 2050". Razem zastanawialiśmy się  nad wizją szkoły w 2050 roku, proponując różne przedmioty, na które moglibyśmy uczęszczać. I tak powstała klasa podcastu, jogi, medytacji, klasa turystyczna, ekologiczna, teatralna i sztucznej inteligencji. Był to czas współpracy, nawiązywania przyjaźni, przełamywania barier i poznawania innych kultur. Podczas naszych spotkań online zorganizowaliśmy pokaz mody, razem zadbaliśmy o naszą kondycję psychiczną i fizyczną ćwicząc na matach, wybraliśmy się również w wirtualną podróż za pomocą okularów VR. To był bardzo intensywny czas:) Czy nasze przypuszczenia były trafne, czy tak będzie wyglądała szkoła w 2050? O tym przekonają się kolejne pokolenia... Tymczasem  serdecznie zapraszamy na stronę naszego projektu:

            https://view.genial.ly/64882b86940287001122a3cf/interactive-content-unsere-schule-in-2050-etwinning-projekt

            Malwina Kordus

        • Laboratoria Przyszłości – podsumowanie
          • Laboratoria Przyszłości – podsumowanie

          • W mijającym roku szkolnym nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości. Kwota dofinansowania wyniosła 317 100 zł. W zakupionym zestawie znalazły się m.in. cztery drukarki 3D, laptopy, stacje lutownicze, mikroskopy, mikrokontrolery (z sensorami gogle VR, mobilny zestaw nagłośnieniowy, głośniki komputerowe, kamera, aparaty cyfrowe, statywy, gimbal, mikrofony, lampy, tła fotograficzne, karty pamięci, program do edycji filmów. Kwota dofinansowania pozwoliła na zakup dodatkowego uposażenia w skład którego wchodzą weszły m.in. klocki LEGO Bricq oraz Spike, maszyna do szycia, igły, nici, szydełka, przybory do prac technicznych - wiertarko - wkrętarki, lutownice, młotki, śrubokręty, imadła, piłki do metalu i piły do drewna, noże, szczypce, pistolety do kleju, urządzenia do prac domowych - żelazka, stoły do prasowania, zestaw pomocy do nauki fizyki - mierniki, zestawy do demonstracji różnych zjawisk fizycznych jak również odzież ochronna dla uczniów i apteczki pierwszej pomocy. 

             Wszystkie zakupione pomoce mają za zadanie wesprzeć wszelkie metody i formy nauczania w modelu STEAM. STEAM to akronim angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka). STEAM ma za zadanie rozwijać u dzieci umiejętność kreatywnego, twórczego myślenia, opartego na wiedzy i doświadczeniu uczenia się, ma rozwijać pomysłowość, jak również dać poczucie sensu poznawania otaczającego świata. STEAM to droga przez doświadczanie, praktykę i zabawę, to odkrywanie własnych metod badawczych, które prowadzą do zgłębiania tajemnic otaczającego świata. STEAM to również rozwijanie kompetencji społecznych, poprzez pracę w grupach oraz większych zespołach, to nauka współpracy, empatii, wzajemnej pomocy,

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wykorzystania podczas zajęć szkolnych pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Jesteśmy przekonani, że dzięki wykorzystaniu zakupionego sprzętu uczniowie mogli rozwijać wszelkie umiejętności wpisane w metody nauczania STEAM.

             

            Marek Berkowski

             

        • Europejskie wyróżnienie dla naszego projektu
          • Europejskie wyróżnienie dla naszego projektu

          • Nasz ubiegłoroczny projekt „Halte dein Gehirn fit”, który realizowaliśmy we współpracy ze szkołami z Grecji, Hiszpanii i Słowenii otrzymał prestiżowe wyróżnienie: Europejską Odznakę Jakości eTwinning. 

            Projekt miał za zadanie wsparcie autonomii uczniów. W trakcie realizacji zadań zaprzyjaźnione klasy    dowiedziały się  czego potrzebuje nasz mózg, by dobrze funkcjonować, co mu szkodzi, jak się uczy-a więc jak uczymy się MY.  Uczniowie wykonali szereg kreatywnych zadań: tworzyli „Talerze dla mózgu”, nagrywali ćwiczenia fizyczne na koordynację ruchową,prowadzili badania nad zawartością cukru w najbardziej popularnych przekąskach i napojach.W trakcie trwania projektu uczniowie wypróbowali różne techniki i metody pracy służące rozwojowi zdolności uczenia się. Staraliśmy się, by zadania były motywujące do nauki języka niemieckiego, łączące nowoczesne technologie i kartkę papieru, dlatego też  uczniowie testowali aplikację DuoLingo oraz naukę z AR Merge Cube-wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość. 

            Zachęcamy do obejrzenia naszej strony https://etwinningprojekt.wixsite.com/etwinning, która powstała jako podsumowanie naszych rocznych działań i pokazuje jak wspaniale pracowali nasi uczniowie.

            Koordynator projektu

            Malwina Kordus

        • Europejska Odznaka Jakości - eTwinning
          • Europejska Odznaka Jakości - eTwinning

          • Miło nam poinformować, że nasz zeszłoroczny projekt "Unsere Märchenwelt"mający na celu zapoznanie uczniów z twórczością Braci Grimm, a  realizowany we współpracy ze szkołami z Hiszpanii, Włoch, Grecji, Danii, Słowenii, Chorwacji i Francji został nagrodzony Europejską Odznaką Jakości.

            Wielkie brawa dla naszych uczniów!

             

            Malwina Kordus

             

            Poniżej treść maila, którego otrzymaliśmy:

            Congratulations! Your school has been awarded the European Quality Label for the work in the eTwinning project "Unsere Märchenwelt". This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.

            As a result you will receive a certificate which you can disseminate in your website(s) and display in a prominent position in your school. Also, your project will be featured in a special area on the European School Education Platform.

            Once again congratulations and we hope you continue organising high quality projects with other eTwinning teachers.

            With our best regards,
            The eTwinning Team

        • Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice!
          • Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice!

          • Z wielką radością informujemy, że nasz projekt Mini Handball Cup dobiegł końca! Od 7 czerwca do 14 czerwca przeżywaliśmy niesamowite chwile pełne emocji, rywalizacji i radości z gry w mini piłkę ręczną.Wszyscy uczestnicy pokazali ogromne zaangażowanie i umiejętności, godne prawdziwych mistrzów! Ich ciężka praca i determinacja były widoczne na każdym etapie projektu, od treningów po zmagania turniejowe.

            Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za ich nieocenioną pomoc i wsparcie. Wasza pasja i oddanie sprawiły, że cały turniej był niezapomnianym wydarzeniem dla naszej szkoły. Nasze gratulacje kierujemy zarówno do drużyn, które osiągnęły wyjątkowe wyniki, jak i do wszystkich uczestników, którzy wkładali serce w każdy mecz. Wasza postawa i fair play zasługują na najwyższe uznanie!

            Mini Handball Cup był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także doskonałą okazją do budowania przyjaźni, współpracy i zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że to doświadczenie na długo pozostanie w Waszej pamięci i będziecie kontynuować swoją przygodę z piłką ręczną.

            Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach. Niech Wasza pasja i determinacja prowadzą Was do kolejnych wspaniałych osiągnięć!

             

            Z serdecznymi pozdrowieniami,

            Małgorzata Hajduk

            Beata Tomaszewska

            Katarzyna Wilczek

            Katarzyna Kawalec

        • Centrum Mistrzostwa Informatycznego - podsumowanie
          • Centrum Mistrzostwa Informatycznego - podsumowanie

          • W mijającym roku szkolnym w naszej szkole odbywały się zajęcia dodatkowe z informatyki dla uczniów klas 4 – 6 oraz osobno dla uczniów klas 7 – 8. Zajęcia w młodszej grupie były skoncentrowane głównie na tworzeniu gier, programów oraz animacji w popularnym środowisku Scratch. Uczniowie stworzyli popularne gry: PONG, symulacje golfa,  grę platformową z poziomami, snak’a oraz wiele animacji z wykorzystaniem różnych technik programistycznych. Na zajęciach mówiliśmy również o Internecie Rzeczy, uczniowie tworzyli animacje przedstawiające jak Internet Rzeczy może pozytywnie wpłynąć na środowisko oraz ludzkie życie. Nie zabrakło również czasu na naukę pisania kodów w języku Python, uczniowie napisali programy „Dialog z komputerem”, „Quiz matematyczny” oraz „Kamień papier nożyczki”. Ostatnia część zajęć to nauka programowania z wykorzystaniem zestawów robotycznych mBot. Uczniowie poznawali działanie czujników odległości, programowali urządzenia peryferyjne robotów, sterowali robotami za pomocą zaprogramowanych instrukcji. Podczas spotkań  był również czas na naukę projektowania 3D, drukowania samodzielnie zaprojektowanych modeli jak również zabawę z wykorzystaniem gogli VR. Starsza grupa dodatkowo część zajęć poświęciła na naukę podstaw elektroniki oraz poznanie działania popularnego zestawu mikrokontrolerów Arduino. Udało się wykonać kilka prostych, aczkolwiek ciekawych projektów. Tematyka zajęć była szeroka, pozwoliła uczniom poznać różnorodne formy aktywności związanych z informatyką oraz programowaniem. Zajęcia kółka informatycznego pozwoliły z pewnością rozwinąć uczestnikom umiejętności współpracy w zespole. Było ku temu wiele okazji, jak choćby grupowa próba synchronizacji wszystkich robotów. Uczniowie wykazali się bardzo wysoką frekwencją na zajęciach. Wszyscy uczestnicy kółka otrzymali pamiątkowe dyplomy udziału w kółku „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Niżej zamieszczamy kilka projektów wykonanych w programie Scratch przez naszych uczniów.

            https://scratch.mit.edu/projects/816288858 (Hubert, klasa 5)

            https://scratch.mit.edu/projects/819835406 (Hubert, klasa 5)

            https://scratch.mit.edu/projects/851084863 (Hubert, klasa 5)

            https://scratch.mit.edu/projects/856440059 (Hubert, klasa 5)

            https://scratch.mit.edu/projects/857894532 (Łukasz, klasa 5)

            https://scratch.mit.edu/projects/856440875 (Jarema, klasa 8)

             

            Marek Berkowski

        • Szkolny Piknik Filmowy
          • Szkolny Piknik Filmowy

          • Trzeci Szkolny Piknik Filmowy przeszedł do historii. Pogoda dopisała a frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Widzieliśmy uśmiechnięte buziaki dzieci - śmiało więc twierdzimy, że wszystko dobrze się udało!

            To wszystko nie zadziałoby się bez zaangażowania rodziców, pomocy pracowników szkoły oraz wsparcia lokalnych firm. Za wszelkie wsparcie i Waszą obecność serdecznie dziękujemy!

            Do zobaczenia za rok!

            Rada Rodziców przy SP nr 26

        • Dyplom młodego wolontariusza
          • Dyplom młodego wolontariusza

          • Nie tym jest wart człowiek, co przemyślał i przeżył, ale co zrobił dobrego na świecie”.

             

            7 czerwca uczniowie klasy 2d i 3d naszej szkoły już po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej. Tym razem to pensjonariusze oraz ich opiekunowie w dowód wdzięczności przygotowali dla naszych milusińskich niezapomniane spotkanie. Wśród zielonych, kołyszących się drzew, w otoczeniu kolorowych sylwet zwierząt przywitano dzieci piosenką z Akademii Pana Kleksa pt. Witajcie w naszej bajce. Ku naszemu zdziwieniu i radości Pani Bogusia wraz ze swoimi koleżankami w przebraniach zwierzęcych zaprosiły nas do wspólnej zabawy. Dzieci miały do wyboru różne aktywności: muzyczną, plastyczną, aktorską oraz gier i zabaw. O wyborze decydowały samodzielnie. I tak wspólnie z  Podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej powstała etiuda teatralna  o zwierzętach. Do jej wykonania wykorzystano dekoracje i rekwizyty oraz wspólnie śpiewane  piosenki .

            Takie warsztaty plastyczne nie tylko umożliwiły dzieciom rozwijanie swojej wyobraźni i umiejętności artystycznych, ale także wpłynęły pozytywnie na ich rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy. Ponadto były doskonałą okazją do integracji dzieci z różnymi zdolnościami i doświadczeniem, co sprzyja budowaniu więzi społecznych i empatii.

            Po zakończonych zajęciach uczniowie klasy 2d i 3d naszej szkoły otrzymali dyplomy Młodego Wolontariusza za uczynność  i zaangażowanie w uprzyjemnianiu czasu Seniorom Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej we Wrocławiu oraz drobne upominki.

            Wszystkie Panie i Panowie organizujący warsztaty zasługują na podziękowania za ich zaangażowanie i twórczą pracę. Ich wkład jest nieoceniony i przyczynia się do stworzenia pozytywnego środowiska, w którym pensjonariusze czują się kochani.

            "Wzajemne łączenie pokoleń jest piękną siłą, która przynosi mądrość starszych i energię młodszych, tworząc harmonijną przyszłość dla nas wszystkich."

             

            Joanna Petri i Angelika Smal- Nieborak (wychowawczynie klasy 2d i 3d)

            zdjęcia: Beata Tomaszewska

             

        • Dzień Dziecka w ZSP12
          • Dzień Dziecka w ZSP12

          • Cudny Dzień Dziecka w ZSP12 potwierdził słowa Janusza Korczaka: „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Brawa dla Nauczycieli ZSP12 i Rady Rodziców Przedszkola nr 8. Dziękujemy medalistkom Mistrzostw Polski Piłki Ręcznej Kobiet na rok 22/23 - zawodniczkom klubu KPR Gminy Kobierzyce za dzisiejsze wspólne świętowanie. Zapraszamy do obejrzenia galerii.