• Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

• W listopadzie nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, podejmując szereg działań mających na celu rozbudzenie ciekawości i zainteresowania matematyką już na wczesnych etapach edukacyjnych. Naszym priorytetem było kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki tabliczki mnożenia od pierwszych lat szkolnych. W ramach tej inicjatywy skupiliśmy się na tworzeniu interaktywnych lekcji, gier i zabaw edukacyjnych, które nie tylko pomagały w utrwaleniu tabliczki mnożenia, ale także angażowały uczniów poprzez aktywne uczestnictwo. Stawialiśmy na promowanie kreatywnych metod nauczania, dzięki którym proces nauki stawał się nie tylko atrakcyjny, ale i angażujący.

W trakcie akcji przeprowadzono egzaminy z tabliczki mnożenia podczas lekcji matematyki. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności, a ci najbardziej zaangażowani mieli szansę zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie wypełniali różnorodne karty pracy oraz korzystali z interaktywnej tablicy. Rozwiązywaliśmy zadania tekstowe z wykorzystaniem tabliczki mnożenia oraz kolejności wykonywania działań. Dodatkowo, wzbogaciliśmy doświadczenia edukacyjne poprzez udział w grach takich jak "Bigowa tabliczka mnożenia", "Muchy" czy "Agent".

To było nie tylko wyjątkowe wydarzenie, ale także fantastyczna okazja do zdobywania wiedzy matematycznej w sposób kreatywny i przyjemny.

Koordynatorzy akcji:

Agnieszka Dembińska