• Projekt edukacyjny - "Wiosna, ach to ty"

• Wraz z nadejściem wiosny na przełomie marca i kwietnia realizowano projekt edukacyjny Wiosna, ach to ty. Adresatami byli uczniowie klas 1-3. Głównym celem projektu była integracja społeczności szkolnej oraz  rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, czytelniczych, muzycznych i plastycznych  uczniów. Projekt był długoterminowy i składał się z różnorodnych działań projektowych:

- Wiosenne spotkanie

Podczas wspólnego spotkania uczniowie zaśpiewali wiosenne  piosenki oraz wybrani  reprezentanci klas przeczytali wiersze z kanonu  poezji dziecięcej .

- Projektowanie sukni  Pani Wiosny

Każda klasa  miała za zadanie przyozdobić suknię Pani Wiosny, wykorzystując do tego różnorodne materiały plastyczne.

- Przemarsz kolorowym korowodem

Uczniowie  w holu szkoły zaprezentowali wiosenne  parasole, które wcześniej pod czujnym okiem wychowawców przyozdobili w salach . Przeciwdeszczowe parasole jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniły się  w wiosenne, kolorowe. Następnie dzieci wzięły udział w kolorowym korowodzie, przemierzając radośnie szkolne korytarze.

- Wiosna muzyką i pędzlem malowana

Tym razem zadanie projektowe polegało na tworzeniu  wspólnej, wiosennej ilustracji  do muzyki klasycznej Antonio Vivaldiego "Wiosna".

Uczniowie klas 1-3 zrealizowali wszystkie zaplanowane działania projektowe. Wytwory ich pracy współtworzyły wiosenną dekorację. Cieszymy się , że realizowane zadania  wniosły w życie szkolne dużo radości, świeżości i wiosennego optymizmu. Ponadto  wyzwoliły u dzieci aktywność, samodzielność i kreatywność. Praca metodą projektu edukacyjnego  wymagała również  od dzieci podejmowania decyzji i dokonywania wyborów, uczyła współpracy i odpowiedzialności za wykonanie zadania. Pozwoliła osiągnąć sukces zarówno indywidualny jak i grupowy.

Z wiosennymi pozdrowieniami koordynatorki i autorki projektu:

Joanna Petri, Angelika Smal- Nieborak, Magdalena Zielińska

• Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

• Z okazji przypadającego niebawem Święta Narodowego Konstytucji 3 maja klasy ósme przygotowały wedle własnego pomysłu stroje historyczne. Stworzone przez siebie przebrania uczniowie zaprezentowali na lekcjach historii i krótko je omówili. Dodatkowo klasa 8h pod opieką pani Joanny Włodarskiej - Garczarek oraz pani Elżbiety Waligóry wzięła udział w inscenizacji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przebrali się w stroje historyczne inspirowane ubiorami z czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Młodzież pracowała nad tym zadaniem metodą projektu.

W szkole odbył się również Konkurs Plastyczno-Historyczny dla uczniów klas 4-8. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką wybranego symbolu narodowego.  Konkurs miał za zadanie m. in. upamiętnienie narodowych świąt majowych. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wielką pomysłowością i włożyli dużo wysiłku w wykonanie prac. Wykonane prace można oglądać w holu budynku przy Suwalskiej.

Zachęcamy do obejrzenia mini galerii z tych radosnych wydarzeń.

Elżbieta Waligóra

Beata Cynar

Joanna Włodarska-Garczarek

Dominik Sawina

Gabriela Mueller

Anna Rom

• Pomoce dydaktyczne z drukarek 3D

• W miesiącu marcu oraz kwietniu nauczyciele naszej szkoły wykorzystali możliwości drukarek 3D oraz przygotowali pomoce dydaktyczne, które będą mogli wykorzystywać na zajęciach przedmiotowych, dodatkowych czy różnych projektach. Drukarki zostały zakupione dzięki rządowemu programowi #Laboratoria Przyszłości. Wśród wydrukowanych pomocy znalazły się:- kostki z liczbami oraz operatorami działań w celu doskonalenia umiejętności rachunkowych uczniów,- kostki z literami w celu rozwijania umiejętności językowych uczniów,- modele przedstawiające Twierdzenie Pitagorasa,- kostki do manualnej obsługi gogli VR.

Jesteśmy przekonani, że wydrukowane pomoce dydaktyczne sprawią, że nauka dla dzieci będzie ciekawsza, bardziej atrakcyjna i zrozumiała.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Marek Berkowski