• Szkoły inne niż wszystkie

• Szkoła to miejsce, w którym zdobywamy wiedzę i umiejętności, lepiej poznajemy siebie i innych ludzi. W budynku szkolnym zazwyczaj znajdują się klasy szkolne, sale gimnastyczne, stołówka i korytarze. Niektóre szkoły są jednak wyjątkowe. Zostały one zaprojektowane tak, aby nauka w nich nie odbywała się tylko w salach lekcyjnych, ale też w otoczeniu, które rozwija w dzieciach ciekawość i uczy je życia zgodnie z naturą. Uczniowie klasy 3d w ramach zajęć edukacyjnych poznali szkoły na wyspie Bali w Indonezji, zielone szkoły niedaleko Kapsztadu. Szkoły w Nowej Zelandii oraz leśną szkołę Puszczyk w Białymstoku.

Bliski kontakt ze światem, gdzie większość zajęć odbywa się na łonie natury niezależnie od pogody, wzbudził zainteresowanie wśród dzieci. Stało się to też inspiracją do zaprojektowania szkoły innej niż wszystkie. Uczniowie klasy 3d, pracując w grupach zaprojektowali swoje wymarzone szkoły. Działając zespołowo uczyli się wspólnie  planowania pracy i działań, zarówno dla siebie, jak i w obrębie grupy, gdzie każdy miał swoje zadanie. Zapraszam do  foto-relacji z tego wydarzenia.

Joanna Petri

• Dzień Gier Planszowych

• Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze w klasie 3d  odbył się Dzień Gier Planszowych.

Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje planszówki. Podczas wybranych zajęć oraz przerw, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nie tylko różnego rodzaju gry planszowe, ale także memory, domino, bierki, warcaby czy też puzzle.

Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Joanna Petri