• Sprzątanie Maślic

• 22.03.2022 09:53
            • Niedzielnym popołudniem, przy współpracy z Rada Osiedla Maślice oraz stowarzyszeniem Kolektyw Pomysłów, witaliśmy wiosnę, sprzątając tereny zielony wokół Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej, a zwłaszcza wzdłuż rzeczki Rogożówka. W akcji uczestniczyło prawie 60 wolontariuszy, w tym głównie młodzież szkolna, która niezwykle sprawnie uporządkowała zaśmiecony teren. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne sprzątania Maślic.
            • Wyprawka dla dzieci z Ukrainy

• 22.03.2022 09:48
            • Dzięki  hojności całej społeczności szkolnej do szkoły trafiło 20 w pełni wyposażonych plecaczków szkolnych. Wszyscy nowi uczniowie otrzymali więc niezbędną wyprawkę!
              Szkoła wyczerpała już wszystkie miejsca dla nowych uczniów, w związku z tym ODWOŁUJEMY ZBIÓRKĘ ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH DLA SP 26 !
              Jeśli posiadacie takie artykuły, to możecie je oddawać w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej 11 , gdzie wciąż pojawiają się ukraińskie rodziny potrzebujące wsparcia.
            • Wyprawki dla uczniów z Ukrainy

• 14.03.2022 09:05
            • W piątek do szkoły trafiło osiem, w pełni wyposażonych, plecaczków szkolnych. Otrzymają je nowi uczniowie naszej szkoły pochodzący z Ukrainy. Drodzy Rodzice, jak zwykle spisaliście się rewelacyjnie i w ciągu paru godzin zorganizowaliście ogrom artykułów szkolnych! Dziękujemy!

Kontynuujemy naszą zbiórkę, bo do szkoły przyjmowani są kolejni uczniowie, którzy wraz z rodzinami uciekli przed wojną. Potrzebne są:

- plecaki szkolne,

- piórniki,

- worki na buty,

- śniadaniówki, bidony, butelki z filtrem,

- zeszyty ( różne),

- artykuły piśmiennicze,

- artkuły plastyczne,

- przybory szkolne.

Wszystkie artykuły można przynosić codziennie w godzinach 8-22 do Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej 11.

ZBIÓRKA TRWA DO ODWOŁANIA!

• Plac zabaw

• 14.03.2022 09:02
            • Na świecie dzieją się smutne rzeczy. Mimo tego, musimy zadbać o nasz mały świat.... Pamiętacie grudniowy Kiermasz Świąteczny? Dzięki wspaniałym darczyńcom i licytującym udało się nam zebrać 11 572 zł!  Cele zbiórki tj. książki do bibliotek SP 26 zostały już zakupione. Wsparliśmy z początkiem roku pobliskie Pogotowie Opiekuńcze dla dzieci poprzez zakup bardzo potrzebnej zmywarki. W ostatnich dniach stanął u nich piękny plac zabaw! Radość dzieci była nie do opisania..

Dziękujemy w imieniu dzieci wszystkim darczyńcom i licytującym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w kiermasz.

• Wniosek do Prezydenta Wrocławia

• 18.02.2022 07:20
            • Drodzy Rodzice,

nie pozostajemy obojętni wobec trudnej sytuacji edukacyjnej, z jaką nasze osiedle boryka się od lat. W ostatnim czasie kryzys ten szczególnie się nasilił, czego efektem jest między innymi nowa, nie zawsze sprawiedliwa rejonizacja. Wspólnie z Rada Osiedla Maślice działamy dalej na rzecz rozwoju palcówek oświatowych na Osiedlu Maślice. W wyniku współpracy skierujemy do Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wniosek o zażegnanie kryzysu edukacyjnego na Maślicach, poprzez wykonanie w trybie pilnym nowej placówki oświatowej w systemie kontenerów modułowych.

Wobec tego serdecznie zachęcamy do złożenia wyżej wymienionego wniosku do Biura Prezydenta Wrocławia lub złożenia go bezpośrednio na Maślicach przez:

1. Przesłanie skanu wniosku do:

- Rady Rodziców (e-mail: rada.rodzicow.sp26@gmail.com )

- Rady Osiedla (e-mail: maslice@osiedla.wroclaw.pl ).

2. Przekazanie wypełnionego wniosku;

- przedstawicielom Rady Rodziców

- radnym osiedlowym na poniedziałkowych dyżurach

(godz. 18:00 – 19:00) na ul. Suwalskiej 11.

3. Wrzucenie wypełnionego wniosku do urny stojącej na korytarzu przy siedzibie Rady Osiedla w budynku Centrum Aktywności  Lokalnej przy ul. Suwalskiej 11. Przy urnie znajdują się wydrukowane  formularze.

Wnioski na Maślicach będą zbierane w dniach 15– 25 lutego, następnie zbiorczo zostaną dostarczone do Biura Prezydenta.

POBIERZ WNIOSEK