• Razem Łatwiej
          • Razem Łatwiej

          • Szanowni Państwo,
            przypominam, że nasza szkoła bierze udział w programie RAZEM ŁATWIEJ, który działa w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom. Realizatorem programu jest CogitoMed. Pomoc udzielana dzieciom w ramach programu jest BEZPŁATNA. Ważnym aspektem programu jest zapewnienie koordynacji działań pomocowych oraz skrócenie czasu na zapewnienie działań wspierających.
            Uruchomiony został specjalny telefon wsparcia psychicznego +48 800 805 600 do rejestracji uczestników programu, na który będą mogli dzwonić rodzice, opiekunowie a także młodzież szukająca pomocy. Podczas rozmowy telefonicznej, wykwalifikowany pracownik infolinii oceni potrzeby pacjenta oraz określi dalszą ścieżkę pomocy.

            W razie pytań jestem do dyspozycji.
            Milena Możdżeń - psycholog

        • Płatności za wyżywienie
          • Płatności za wyżywienie

          • Drodzy Rodzice,

            przypominam Państwu o dokonaniu płatności w systemie jemwszkole za miesiąc luty 2024 r., przed rozpoczęciem wydawania posiłków.  Opłatę za obiady na miesiąc luty należy dokonać do 31 stycznia. Od nowego 2024 r.,  nie ma możliwości dokonania płatności wstecz, dlatego płatności proszę dokonywać najpóżniej dzień przed wydaniem posiłku.

            Adres strony do logowania i dokonania płatności za posiłki:

            https://app.jemwszkole.pl

            Nieobecność ucznia na obiadach należy zaznaczyć w systemie jemwszkole (klikając w kalendarzu na dany, zapłacony dzień) w bieżącym dniu do godz. 8.00. lub wcześniej.

            Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

            Wszystkie zaznaczone i zgłoszone nieobecności będą uwzględnione przy rozliczeniu końcowym po zakończonym roku szkolnym.    

                                                            

            Starszy Intendent ZSP-12

            Tel. 71 798-69-18 w.105

        • Świąteczna Skakanka
          • Świąteczna Skakanka

          • W tym roku szkolnym odbyła się I edycja skoków przez linę. Wystartowało 15 reprezentantów z klas I-III (Po jednym przedstawicielu z każdej klasy). Wszyscy zawodnicy byli przygotowani do wyzwania jakie na nich czekało. Stres malował się na ich twarzach, ale gdy tylko lina poszła w ruch, zastąpiła go wola walki o zwycięstwo. Zawodnicy i zawodniczki mieli 2 próby skoków. Do ogólnej klasyfikacji liczyła się próba z większą ilością skoków. Przy dobrej muzyce, uczniowie i uczennice wzajemnie się dopingowali. Na koniec konkursu, dzięki wsparciu Rady Rodziców mogłyśmy nagrodzić nie tylko zwycięzców, ale wszystkich uczestników. Dyplomy, skakanki oraz coś słodkiego powędrowały do naszych odważnych uczestników i uczestniczek. Widzimy, że takie konkursy, pozytywnie wpływają na promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego mamy nadzieję kontynuować taki rodzaj aktywności.

            Dziękujemy za finansowe wsparcie naszej inicjatywy Radzie Rodziców.

            Dziękujemy klasie III h, za pomoc w organizacji tego konkursu.

             

            Organizatorki:

            Katarzyna Kawalec

            Kamila Gracz

        • Aniołkowe Granie – podsumowanie działań projektu
          • Aniołkowe Granie – podsumowanie działań projektu

          • Projekt "Aniołkowe Granie" powstał z inicjatywy dwóch wrocławskich dyrektorów przedszkoli: Katarzyny Głowik-Jamróz – dyrektora Przedszkola nr 56 Niezapominajka oraz Jolanty Hejdy – dyrektora Przedszkola nr 31 im. J. Porazińskiej. Przed laty dołączył do projektu dołączył również Sylwester Pajęcki – dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

            Celem  "Aniołkowego Grania" jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Jednym z elementów Projektu jest koncert charytatywny dedykowany dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowia opiekuńczego, w czasie którego przedstawiciele szkół i przedszkoli wręczają paczki z upominkami wychowankom z rodzinnych form pieczy zastępczej. Forma koncertu jest tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się  w placówkach opiekuńczych. Od 2017 roku projekt realizowany jest także poza granicami Wrocławia, w innych miastach.

            Zachęcamy do wysłuchania piosenki promującej akcję.

            Działania związane w wydarzeniem w naszej szkole obejmowały kiermasz oraz sprzedaż ciast w czasie świątecznego koncertu. Rzeczy sprzedawane w czasie kiermaszu wykonane były przez dzieci z klas 1-3 uczęszczające na szkolną świetlicę.  Na rzecz Aniołkowego Grania szkoła otrzymała dwa kaski dziewczęce oraz słuchawki bezprzewodowe będące marzeniem dla trojga podopiecznych. Podczas koncertu jak również ze szkolnego kiermaszu udało się uzbierać 850 złotych, które w formie kart podarunkowych trafią do sześciorga podopiecznych pieczy zastępczej : Zuzi, Michała, Mileny, Oliwi, Pauliny i Klaudii.

            Dnia 8 stycznia w Teatrze Muzycznym Capitol odbył się uroczysty koncert będący symbolicznym finałem projektu „Aniołkowe Granie”. Tegoroczna edycja to jubileusz 20-lecia istnienia. Podczas koncertu nie zabrakło wzruszających występów dzieci, jak również zaproszonych na tę okazję gości. Po zakończonym koncercie na ręce Pani Dyrektor Izabeli Wojtyckiej zostało przekazane podziękowanie za udział naszej szkoły w projekcie, jak również statuetka z logiem akcji.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu w naszej szkole.

            Agnieszka Otawska – koordynator projektu

             

        • Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową
          • Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

          • W grudniu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w świetlicowym konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz pobudzanie dziecięcej kreatywności. Zadaniem uczniów było samodzielne zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką kartki świątecznej w formacie A5 . 

            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i piękne prace. Poniżej przedstawiamy zwycięzców:

             

            I miejsce - Oliwia C. kl. 2d

            II miejsce - Zofia J. kl. 2e

            wyróżnienie - Borys S. kl. 1a

             

            Serdecznie gratulujemy!

             

            B. Tomaszewska, I. Opalińska, M. Cichoń

             

        • Wykorzystanie zasobów LP na zajęciach w świetlicy szkolnej. Od zabawy do nauki - poznajemy mechanizm działania koła zębatego i przekładni
          • Wykorzystanie zasobów LP na zajęciach w świetlicy szkolnej. Od zabawy do nauki - poznajemy mechanizm działania koła zębatego i przekładni

          • Nie ma wątpliwości, że najatrakcyjniejszą formą nauki dla dzieci jest zabawa. Uczniowie z grupy świetlicowej IV  i V (klasa 2b, 2e)  mieli okazję doświadczyć tego podczas zabawy klockami KORBO, pomocami dydaktycznymi zakupionymi przez szkołę w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

            Uczniowie poznali budowę koła zębatego i sposób jego działania. Z wielkim entuzjazmem konstruowali własne budowle, które następnie wprawiali w ruch testując mechanizm działania przekładni. Dzieci miały możliwość manipulowania różnymi elementami, kolorami oraz działania metodą prób i błędów. Dzięki zabawie ćwiczyły nie tylko motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz logiczne myślenie. Miały również okazję doskonalić kompetencje miękkie: umiejętność komunikacji i pracy w grupie. 

            I.Opalińska, S. Piątek, B. Tomaszewska

        •  Projekt "Odkrywamy świat z małym Simbą - sacrum i profanum w kulturach świata"
          •  Projekt "Odkrywamy świat z małym Simbą - sacrum i profanum w kulturach świata"

          • W grudniu w naszej szkole realizowany był projekt pt. "Odkrywamy świat z małym Simbą - sacrum i profanum w kulturach świata". Wzięli w nim udział uczniowie klas młodszych. Celem głównym przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom znaczenia świeckości i świętości w różnych kulturach, wprowadzenie ich w świat pojęć łacińskich "sacrum et profanum", a także rozwijanie otwartości na różnorodność. Okazją do zapoznania się z różnymi tradycjami, takimi jak Diwali w Indiach, Nowy Rok Chiński, Boże Narodzenie w Europie czy tradycje plemienne w Afryce było spotkanie uczniów z bibliotekarzem szkolnym. Dzieci miały okazję zrozumieć, jak różne  społeczności celebrują ważne dla nich święta,stanowiące ich sacrum.  Poznały  również zwyczaje i obyczaje, życie codzienne mieszkańców różnych stron świata, ucząc się jednocześnie otwartości i szacunku dla różnorodności.

            Niezwykłym narzędziem, które ułatwiło dzieciom zrozumienie sentencji "sacrum et profanum" okazał się film "Król Lew".  Przez losy małego Simby, uczniowie mogli w praktyczny sposób identyfikować momenty świętości (sacrum) i codzienności (profanum), co sprawiło, że abstrakcyjne pojęcia stały się bardziej zrozumiałe i bliskie ich własnym doświadczeniom.

            Zrealizowany projekt przyczynił się do kształtowania postaw otwartości, zrozumienia i szacunku dla różnorodności. Przeprowadzone działania pokazały  dzieciom, jak różnorodny i ciekawy  może być świat. Uczniowie poznali także  kolejną  sentencję łacińską,  która  sprawiła , że  spojrzały  na świat w nowy sposób.

             

            Koordynatorzy projektu:

            Aicja Śledzińska

            Agnieszka Maciejewska

            Beata Tomaszewska

        • Zależności pokarmowe, czyli kto kogo zjada i dlaczego?
          • Zależności pokarmowe, czyli kto kogo zjada i dlaczego?

          • W czasie ostatniej lekcji przyrody klasy 4a i 4b wzięły udział w warsztatach na temat zależności pokarmowych w świecie. Uczniowie zdobywali wiedzę o sposobach odżywiania różnych organizmów, dowiedzieli się, kim są producenci, konsumenci i destruenci w skomplikowanych sieciach pokarmowych. Współpracując w grupach, stworzyli łańcuchy pokarmowe, wykorzystując w tym celu figurki i pluszaki, przyniesione tego dnia do szkoły. Brawo za ich przygotowanie i zaangażowanie!

            Efekty pracy uczniów można zobaczyć na zdjęciach.

            Marta Musialik

        • Spotkanie w DPS
          • Spotkanie w DPS

          • W grudniu uczniowie klasy 3f wraz z opiekunami odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej na ul. Rędzińskiej. Celem tej wizyty było inscenizacja muzyczna, złożenie życzeń oraz wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków: kartek świątecznych oraz pierników. Seniorzy byli bardzo zadowoleni ze spotkania  z dziećmi i zaprosili nas do kolejnych odwiedzin. Nasza współpraca trwa już od wielu lat. Wizyta w Domu Pomocy Społecznej uczy dzieci tolerancji, życzliwości i szacunku do osób starszych. Staramy się te wartości pielęgnować.

             

            Wioletta Maćków

        • Aniołkowe Granie 2023
          • Aniołkowe Granie 2023

          • Dnia 21 grudnia w naszej szkole miał miejsce uroczysty koncert. O jego piękną, świąteczną atmosferę zadbali uczniowie klas 1d, 3d,3f i 3h. Zabrzmiały radosne kolędy i pastorałki grane również przez dzieci na dzwonkach. Uczennice klasy 3h zaprezentowały też układ akrobatyczny. Swój udział w tej pięknej inicjatywie mieli również uczniowie klas 4-6 : Marysia i Karolina kl 4b grające na fletach, Marika z kl 6c, Tomasz z kl 6d i Jagoda z kl 5f grający na keyboardzie. Uczennice klasy 5b Wiktoria i Pola zaprezentowały układ taneczno - akrobatyczny do piosenki świątecznej. 

            Koncert ten podsumowywał działania zbiórki funduszy na prezenty świąteczne dla dzieci z pieczy zastępczej. W tym roku fundusze przeznaczone będą dla sześciorga podopiecznych na spełnienie ich marzeń: Zuzia i Michał - kaski rowerowe, Milena Oliwia i Klaudia - łyżwy oraz Paulina - słuchawki bezprzewodowe. 

            Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej za przybycie i wsparcie tej pięknej akcji.

            Agnieszka Otawska

            Monika Bronkowska

            Angelika Smal

            Joanna Petri 

            Wiola Maćków

        • Italien und Polen lernen sich kennen
          • Italien und Polen lernen sich kennen

          • W ramach projektu "Italien und Polen lernen sich kennen", który realizowany jest dzięki programowi eTwinning, uczniowie klasy 6a wymielili się kartkami z życzeniami świątecznymi ze szkołą partnerską z Włoch. Uczniowie obu szkół samodzielnie napisali życzenia w języku niemieckim, które adresowane były od konkretnego ucznia z jednej szkoły dla konkretnego rówieśnika ze szkoły partnerskiej. Kartki z życzeniami wraz z regionalnymi przysmakami z Włoch i Polski zostały wysłane tradycyjną pocztą, stąd każdy uczeń otrzymał do ręki swoje spersonalizowane życzenia. Uczniowie z Włoch przysłali nam Esse di Raveo, czyli pyszne ciasteczka z Bonanni oraz Strucchi czyli kruche ciasteczka nadziewane migdałami, orzechami i rodzynkami. Klasa 6a wysłała do Włoch trzy czekolady: Miodownik, Makowiec i Ryż dmuchany w karmelu. Poprzez portal Twinspace wysłaliśmy uczniom z Włoch przepis na te trzy smakołyki, które zostały przez nich samodzielnie wykonane w domu. Zarówno włoskim jak i polskim uczniom bardzo smakowały prezenty wysłane ze szkoły partnerskiej.

            Poniżej załączamy zdjęcia prezentujące przesyłki z Włoch oraz z Polski a także film z życzeniami od włoskich uczniów.

            Aleksandra Sadowska

             

        • Mikołaj Kopernik na Mikołajki
          • Mikołaj Kopernik na Mikołajki

          • Rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika ze względu na okrągłą rocznicę: pięćset pięćdziesiątą rocznicę jego urodzin (1473) i czterysta osiemdziesiątą rocznicę śmierci (1543). W związku z tym nasza szkoła w ramach projektu eTwinning "Universum Challenges" przez cały grudzień była zaangażowana w obchody tego święta.

            Mikołaj Kopernik był człowiekiem renesansu. Interesował się różnymi dziedzinami nauki - głównie astronomią, ale był również: prawnikiem, urzędnikiem, dyplomatą, lekarzem, duchownym katolickim, doktorem prawa kanonicznego, matematykiem. Interesował się kartografią i filologią. W swoim dziele "De revolutionibus orbium coelestium" opisał założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego co doprowadziło do tzw. przewrotu kopernikańskiego. Kierowała nim ciekawość a odwaga myślenia i wytrwałość w dążeniu do prawdy pomagały w dokonywaniu ważnych odkryć. Takie podejście do poznawania zjawisk jest nam szczególnie bliskie.

            Uczniowie klas 7 i 8 przygotowali piękne albumy poświęcone życiu i twórczości znanego Polaka. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone a całość wystawiona na korytarzu szkoły przy ulicy Lubelskiej. Gratuluję wszystkim uczestnikom zaangażowania i udziału w konkursie!

            Renata Mazurek

          • Podsumowanie projektu „Wrocławskie historie na ekranie”

          • Uczniowie naszej szkoły stworzyli niesamowite filmy propagujące wybitne osoby z Wrocławia i ich osiągnięcia. Wszystkie prace stanowią wspaniałe świadectwo zaangażowania naszych uczniów w odkrywanie i dzielenie się lokalnym dziedzictwem. Zapraszamy do obejrzenia najlepszych projektów uczniów klas 6a i 6d.

             ​​​​Paulina Stróżka

             

            #WrocławskieDziedzictwo

            #DumniZHistoriiWrocławia

        • Wycieczka - Zamek Książ
          • Wycieczka - Zamek Książ

          • Dnia 15.12.2023r. klasa 3e i 3f wraz z wychowawcami odwiedziła zamek Książ w Wałbrzychu. Zwiedzaliśmy zamek szlakiem księżnej Daisy oraz Palmiarnię. Była to najdłuższa, bo ponad dwugodzinna podróż śladami rodziny Hochbergów, która przez ponad 400 lat była właścicielem zamku. Zobaczyliśmy wiele bogato urządzonych komnat z salą Maksymiliana na czele oraz te przebudowane przez nazistów w czasie II wojny światowej. Dzięki świetnemu przewodnikowi – panu Dawidowi, który przekazywał nam swoją wiedzę w niezwykle ciekawy i porywający sposób, poznaliśmy historię rodu oraz kilka z wielu tajemnic zamku i jego podziemi. Klasa była zachwycona możliwością zwiedzenia tak interesującego miejsca, przepięknych ogrodów i Mauzoleum, w którym niestety zostały tylko puste sarkofagi po przejściu Armii Czerwonej w 1945r.                                                Na czas naszej baśniowej przygody zamek Książ zamienił się w krainę najpiękniejszych zimowych bajek i baśni, które opowiada sam Święty Mikołaj! Spotkaliśmy tam bogatych królów i ubogich pastuszków, tajemnicze smoki i zimowe wróżki, Jasia i Małgosię, Królową Śniegu. A jak się dobrze rozejrzeliśmy, znaleźliśmy też świąteczne łakocie przygotowane przez św. Mikołaja. Poczuliśmy magię Świąt w Zamku Książ. Podróż do domu minęła szybko, w wesołej atmosferze, a wycieczka wszystkim się podobała.

            Klasa 3e i 3f

             

        • Wrocławski Dzień Głośnego Czytania
          • Wrocławski Dzień Głośnego Czytania

          • 11 grudnia  uczniowie klas 1-3 i 4-5 aktywnie włączyli  się w obchody  Wrocławskiego  Dnia  Czytania . Młodsze dzieci na zajęciach lekcyjnych głośno czytały fragmenty książek, których bohaterami były  przede wszystkim zwierzęta.  Dzieci  zachęcały swoich rówieśników do  poznania przygód znanych w literaturze psów, kotów i innych przedstawicieli zwierzęcej gromady. Uczniowie poznawali również etapy powstawania książki,  zaznajomili się z rodzajami książek, a na koniec zajęć stworzyli  opisy wybranych przez siebie pozycji z literatury dziecięcej.Klasy 4 i 5 spotkały się na holu szkoły, by wspólnie odczytać fragmenty swoich ulubionych pozycji literackich z motywami zwierzecymi. W toku dyskusji dzieci wymieniły się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi dbania o czworonożnych pupili, a także stworzyłu portrety swoich zwierzęcych milusińskich. Uczniowie mieli okazję przedstawić te książki, które w ich opinii przedstawiają wartościowe treści, związane z futrzakami oraz sierściuchami. Byly to twórcze, ale również pouczające "spotkania".

            Izabela Piotrowska, Anna Śledzińska, Joanna Włodarska-Garczarek, Anna Świtalska.

          • Przypominamy o jutrzejszym Festynie dla Doriana.

          • Poniżej przedstawiamy listę przedmiotów, które będzie można wylicytować.

             

            Licytacje są planowane w godzinach:

             

            11.00-12.00

             

            1.Anioł namalowany przez Artystkę z Jeleniej Góry Jolantę Szewczyk  od 50 zł 

            2.Piłka z autografami podarowana przez siatkarki WKS Śląsk Wrocław od 100 zł 

            3.Chusta w kolorze morskim   od  50 zł

            4.Voucher na Treningi grupowe Krav Magi od 100 zł

            5.Krasnal od 20 zł

            6.Książka Marka Krajewskiego z autografem od 20 zł

            7.Monopoly Wrocław podarowany przez Urząd Miasta Wrocław od 10 zł

            8.Bluza Czerwona z logo Miasta Wrocław od 20zł

            9. różowa z logo Miasta Wrocław od 20zł

            10. 30 obrazów  wykonanych metodą STRING ART od 20zł

             

            14.00-15.00

             

            11.Gadżety z Urzędu Miasta od 10 zł

            12.Chusta wykonana przez Panią Dyrektor Izabelę Wojtycką od  50zł

            13.Gadżety od Śląsk Wrocław od 10 zł

            14.Obraz Aniołków w ramce od 10 zł

            15.Piłka do siatkówki z autografami od 100 zł

            16.Telefon Samsung Galaxy M 21 Od  100 zł

            17.Pióro wieczne Waterman od  50 zł

            18.Bon Podarunkowy "Zabieg oczyszczanie wodorowe" o wartości 250 zł do Atelier Urody Rozanette  od 100 zł

            19.Obraz "Ważka" wykonany przez Dagmarę Świrską "dagh.art" od 50zł


             

            Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym festynie.

             

        • „Baśniowy Książ Świętego Mikołaja”.
          • „Baśniowy Książ Świętego Mikołaja”.

          • Nie uwierzycie, 12 grudnia jeszcze spotkaliśmy Mikołaja. Odpoczywał w zamku Książ po wyczerpującej podróży po Polsce. Razem ze Śnieżynką zwiedzaliśmy komnaty zamkowe poznając ich przeznaczenie oraz historię rodów, które tam zamieszkiwały. Mikołaj zawsze nas potrafił zaskoczyć, pojawiał się na balkonach, a szukaliśmy go w wielkich zamkowych kominkach. Na pożegnanie obdarował nas cukierkami i dostaliśmy też czapeczki na znak, że możemy być jego pomocnikami. 

            Uczniowie Kasy 2a i 2d 

        • Nagroda za zajęcie II miejsca w kategorii szkół podstawowych podczas XX Radosnej Paradzie Niepodległości
          • Nagroda za zajęcie II miejsca w kategorii szkół podstawowych podczas XX Radosnej Paradzie Niepodległości

          • W dniu 11 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły z dumą odebrali nagrodę, zajmując zaszczytne drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych podczas XX Radosnej Parady Niepodległości. Ich wyjątkowe osiągnięcie było rezultatem kreatywnego podejścia do konkursu, w ramach którego zadaniem uczestników było stworzenie tematycznych strojów, prezentowanych podczas samej Radosnej Parady Niepodległości, która miała miejsce 11 listopada 2023 roku.

            Niepodważalnie, radosne obchody Święta Niepodległości, które miały miejsce we Wrocławiu, zostaną na zawsze w pamięci mieszkańców miasta oraz naszej wspólnoty szkolnej. Poprzez zaangażowanie i kreatywność, uczniowie udowodnili, że tworzymy silną, zjednoczoną społeczność, gotową świętować ważne chwile razem.

            Serdecznie dziękujemy organizatorom XX Radosnej Parady Niepodległości za umożliwienie nam udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz za uhonorowanie naszych uczniów. Jesteśmy zaszczyceni i pełni wdzięczności za tę wyjątkową nagrodę, która jest zarazem dowodem na naszą wspólną pasję i zaangażowanie w cele społeczne.

            Angelika Smal-Nieborak
            Joanna Petri
            Marzena Kopacka