• Nasi partnerzy:

• Zaśpiewali dla Niepodległej

09.11.2023

W dniu 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu" organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Główny zadaniem było wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego oraz dwóch dowolnych pieśni pod dyrygenturą jednego z nauczycieli. W rolę dyrygentki wcieliła się Pani Marzena Kopacka, która odpowiedzialna była także za naukę pieśni klas młodszych. Klasy starsze zostały przygotowane do występu przez Panią Agnieszkę Otawską. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Bardzo dziękuję za zaangażowanie wszystkim uczniom oraz nauczycielom, gratuluję podjęcia się tego niezwykle trudnego wyzwania. Podczas konkursu wystąpiło wspólnie 520 uczniów naszej szkoły. Dyrektor ZSP nr 12 Izabela Wojtycka

• Niebanalna lekcja wychowania fizycznego

09.11.2023

Dzięki uczestnictwu w projekcie “Zdrowa Misja” mogliśmy dnia 31 października 2023 roku uczestniczyć w “Niebanalnej lekcji wychowania fizycznego”, która odbyła się na ściance wspinaczkowej ZERWA przy ul. Szczecińskiej 17D we Wrocławiu. Była to wyjątkowa okazja dla uczniów na zapoznanie się z interesującym i wymagającym sportem jakim jest wspinaczka.

Drodzy Uczniowie,

już wkrótce, bo 17 listopada nasza szkoła weźmie udział w Międzynarodowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Świętować będziemy w świetlicach, klasach 1 - 3 oraz klasach 4 - 8. Poza zabawą sprawdzimy nasze umiejętności rachunkowe. W tym dniu docelowo każdy uczeń otrzyma pięć działań mnożenia i dzielenia liczb w zakresie 100 (dla chętnych powyżej 100). Każdy kto poprawnie rozwiąże wszystkie działania otrzyma odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Odznaki będziecie mogli dumnie wkleić do zeszytu. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to wyjątkowa okazja do powtórzenia i usprawnienia zdolności rachunkowych w łatwy i przyjemny sposób. Dlatego zachęcamy do ćwiczeń.

• Dzień gier planszowych

06.11.2023

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role.

W październiku w klasie 1b i 1d odbył się Dzień Gier Planszowych. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione planszówki. Podczas zajęć edukacyjnych, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z koleżankami i kolegami. Uczniowie tego dnia miło spędzili czas, a jednocześnie uczyli się współpracy, rozwijali spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Była to wspaniała zabawa, ale nie tylko…Gra w planszówki przynosi wiele korzyści. Umożliwia bezpośredni kontakt z innymi osobami. Dzięki nim usprawniane są umiejętności interpersonalne: planszówki wspierają komunikację, pozwalają lepiej poznać koleżanki i kolegów. Przyczyniają się do redu

• Universum Challenges

06.11.2023

Razem z uczniami z Grecji, Hiszpanii i Słowenii będziemy świętować 550 rocznicę urodzin wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika ( rok 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika) realizując zadania w ramach nowego projektu eTwinning "Universum Challenges". W trakcie roku szkolnego będziemy zgłębiać naszą wiedzę dotyczącą Układu Słonecznego, poznając podstawowe dane o ciałach niebieskich, przyjrzymy się również życiu astronautów w kosmicznych przestworzach, wykonamy szereg kosmicznych wyzwań!

•  "Spotkanie z Czarodziejską Przygodą: Impreza Tematyczna Harry'ego Pottera"
          • "Spotkanie z Czarodziejską Przygodą: Impreza Tematyczna Harry'ego Pottera"

02.11.2023

31 października w klasie 3d to niezwykła chwila, ponieważ nasza klasa zorganizowała Imprezę w stylu Harry'ego Pottera. To wydarzenie okazało się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz stworzenia niezapomnianych chwil. Razem z naszymi uczniami oglądaliśmy film z przygodami Harry'ego Pottera, przygotowaliśmy bufet pełen smakołyków prosto z Hogwartu, prowadziliśmy fascynujące dyskusje o postaciach i magii, zdobiliśmy magiczne kartki, rywalizowaliśmy w quizach oraz poszukiwaliśmy odpowiedzi do krzyżówek. Nie zabrakło również emocjonującego konkursu na najbardziej fascynującą różdżkę. Dzieci wzięły także udział w lekcji magii, prowadzonej przez Jolantę Popiołek, wychowawcę klasy 2d. Całe wydarzenie towarzyszyła nam niezwykła muzyka z filmów o Harrym Potterze, co sprawiło, że mogliśmy jeszcze bardziej zanurzyć się w magicznym świecie Hogwartu.

• Światowy Dzień Zwierząt na lekcjach przyrody

02.11.2023

W październiku, miesiącu szczególnie poświęconym zwierzętom, uczniowie klas czwartych poszerzali swoją wiedzę o różnych gatunkach zwierząt dziko żyjących. Zadaniem uczniów było zebranie i wyselekcjonowanie informacji na temat wybranego zwierzęcia, wykonanie mini plakatu oraz zaprezentowanie efektów swojej pracy kolegom i koleżankom z klasy. Dzięki temu, dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat wyglądu i cech charakterystycznych zwierząt, miejsca ich występowania, sposobu odżywiania. Pojawiły się też liczne ciekawostki. Uczniowie uczyli się aktywnie słuchać, zadawać i odpowiadać na pytania publiczności. Powstały piękne prace, które można obejrzeć w galerii.

• Jakość powietrza

• Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 12

sekretariat.zsp12 @ wroclawskaedukacja.pl

ePUAP: 021024056_Wroclaw/SkrytkaESP