• Nasi partnerzy:

• Świetlicowa podróż do Australii

31.10.2023

W październiku w świetlicy szkolnej kontynuowaliśmy projekt "Kontynenty świata". Tym razem skupiliśmy się na Australii - najmniejszym kontynencie na kuli ziemskiej, który zadziwia nas swoją niezwykłą różnorodnością. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne oraz edukacyjne filmy, które pozwoliły im zgłębić wiedzę na temat klimatu, charakterystycznych zwierząt, znanych miejsc, największych miast, stolicy, rdzennych mieszkańców oraz kultury tego fascynującego miejsca. Dodatkowo, uczestnicy projektu stworzyli różnorodne prace plastyczno-techniczne związane z tematem, takie jak: mapy Australii, rysunki przedstawiające sztukę aborygeńską oraz zakładki do książek.

• "Laboratoria przyszłości" - w praktyce

31.10.2023

Podczas Tygodnia Zdrowego Odżywiania w ramach Światowego Dnia Żywności oraz Owoców i Warzyw klasy 2 b i 2e miały okazję wykorzystać materiały z Laboratoriów Przyszłości - Zestaw papierów kartonowych do haftowania. Uczniowie wykazali się nie lada cierpliwością i zawziętością. Praca ta nie tylko wymagała skupienia, ale również, pozwoliła nam usiąść, wyciszyć i odstresować się przed zajęciami dydaktycznymi. Sądzimy, że nie były to ostatnie zajęcia z haftowania. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

• Jesienny Bal

30.10.2023

W ubiegłym tygodniu, zarówno na ulicy Suwalskiej jak i Lubelskiej, odbył się w naszej szkole Jesienny Bal. Uczniowie zaskoczyli kreatywnymi przebraniami, a zwycięzcy zostali koronowani na Królową i Króla Balu. Atmosfera była nieziemska! Mamy nadzieję, że uczniowie będą wspominać to wydarzenie z uśmiechem! Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia i przygotowań.

• Konkurs polskiej piosenki patriotycznej

30.10.2023

27 października uczniowie klasy 1b, 1c, 1d, 3d, 2f wzięli udział w konkursie międzyszkolnym „Radosne Dźwięki Niepodległości”. Organizatorem konkursu jest Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z siedzibą we Wrocławiu. Głównym celem konkursu jest szczególne uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania Niepodległości Polski poprzez występ sceniczny uczniów szkół śpiewających polskie pieśni patriotyczne. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie wokalnego wykonania wybranej polskiej piosenki patriotycznej.

• Wyniki konkursu: „Święci –  nasi przyjaciele”.

30.10.2023

Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w konkursie „Święci – nasi przyjaciele”. Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji Uroczystości Wszystkich Świętych, zapoznanie uczniów z postaciami świętych, doskonalenie umiejętności twórczych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie postaci wybranego świętego lub sceny z jego życia. Na konkurs wpłynęło mnóstwo pięknych prac plastycznych przedstawiających świętych bliskich dzieciom, między innymi Najświętszą Maryję Pannę, św. Franciszka, św. Jana Pawła II, św. Ritę, św. Różę, św. Antoniego, św. Mikołaja, św. Kingę, św. Faustynę Kowalską, św. Antoniego, św. Huberta i wielu innych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

• Klasa 2e z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

27.10.2023

Dnia 25 października, podczas pobytu w świetlicy, klasa 2e odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną, mieszczącą się przy ul. Suwalskiej 11. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, której głównym celem było zaznajomienie ich ze środowiskiem bibliotecznym, zasadami zachowania w tym miejscu, właściwego obchodzenia się z książkami oraz dostępnym księgozbiorem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem sięgali po dostępną literaturę, wymieniali się spostrzeżeniami i żywo dyskutowali o oglądanych książkach.

• Ogólnopolskie wyróżnienia eTwinning

25.10.2023

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze dwa ubiegłoroczne projekty "Unsere Schule in 2050" oraz "Book a book" zostały wyróżnione Krajową Odznaką Jakości. Oznacza to, że praca naszych uczniów i działania podjęte w ramach międzynarodowej współpracy stanowią potencjał rozwojowy dla kolejnych projektów, a zastosowane inicjatywy edukacyjne są dobrym przykładem do naśladowania przez inne szkoły zarówno w kraju, jak i za granicą.

• Jakość powietrza

• Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 12

sekretariat.zsp12 @ wroclawskaedukacja.pl

ePUAP: 021024056_Wroclaw/SkrytkaESP