• Nasi partnerzy:

24.11.2023

17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dzięki niej uczniowie mają okazję nadrobić „tabliczkowe” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

• Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w SP26

23.11.2023

W miesiącu listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ważnym projekcie edukacyjnym zatytułowanym "Dziecięcy Świat Praw". Celem projektu było zwiększenie świadomości uczniów na temat praw dziecka oraz uczestnictwo w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który świętowany jest corocznie 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych o tym ważnym dokumencie usłyszeli już wcześniej – podczas uroczystości pasowania na ucznia. Pani Dyrektor Izabela Wojtycka mówiła wówczas o ogromnym znaczeniu Konwencji Praw Dziecka, o tym jak ważne jest przestrzeganie tych praw na co dzień, a nie tylko od święta. Złożyła też dzieciom obietnicę, że zawsze będzie przestrzegać i bronić ich praw.

• Trening z piłkarkami WKS Śląsk

23.11.2023

W środowe przedpołudnie 22.11.23 r. nasi uczniowie mieli okazję potrenować jak profesjonaliści, a wszystko to za sprawą eventu "Sport jest fajny!" realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu "MIKRO GRANTY - EDYCJA II". Organizatorem była Fundacja WKS Śląsk Wrocław w porozumieniu z dyrekcją ZSP nr 12. Dziękujemy za inicjatywę naszej nauczycielce Pani Małgorzacie Hajduk. Event został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Więcej informacji: WKS Śląsk Wrocław

• Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka

22.11.2023

20 listopada najstarsze klasy naszej szkoły wzięły udział w Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka, włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przygotowania do turnieju obejmowały następujące dokumenty:

- Powszechną Deklarację Praw Człowieka,

- Deklarację Praw Dziecka,

- Konwencję o Prawach Dziecka.

• Wyniki konkursu: My Autumn.

21.11.2023

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w konkursie plastyczno - językowym o nazwie "My autumn" zorganizowanym przez nauczycieli języka angielskiego. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy w zakresie słownictwa angielskiego, a także rozwijanie kreatywności uczniów. Konkurs polegał na stworzeniu dowolną techniką, prac plastycznych przedstawiających jesień a wszystkie komponenty tej pory roku miały zostać podpisane na obrazku w języku angielskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

• Uroczyste przyjęcie klas pierwszych do społeczności szkolnej

20.11.2023

Dzień 17.11.2023 r. był ważnym dniem w historii szkoły. Sześć klas pierwszych uroczyście, oficjalnie dołączyło do naszej społeczności szkolnej. Pierwszaki wykazały się pełną gotowością do przyjęcia roli ucznia Szkoły Podstawowej nr 26 we Wrocławiu. Ślubowały m.in.: że nigdy nie przestaną marzyć, będą pomagać kolegom i koleżankom, będą szanować rodziców, nauczycieli i każdego człowieka, złożyły też obietnicę, że będą się uczyć. W ten wyjątkowy dzień wszyscy składali Im życzenia, najczęściej dotyczyły one uśmiechu na co dzień i wytrwałości. Pani Dyrektor wspomniała w swoim wystąpieniu o obietnicach i wywiązywaniu się z nich, zaznaczyła, że każdy uczeń, gdy tylko będzie miał problem z dotrzymaniem dzisiejszej obietnicy, może prosić o pomoc swoich rodziców, nauczycieli, Panią Dyrektor i zawsze tę pomoc otrzyma. Pani Dyrektor mówiła też o najważniejszym prawie na świecie: o Konwencji o Prawac

• Jakość powietrza