• Nasi partnerzy:

• Klasa 6a podczas warsztatów kulinarnych

04.12.2023

W czwartek 30 listopada 2023 uczniowie klasy 6a wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowali kurczaka tandoori z sałatką w stylu indyjskim. W trakcie warsztatów młodzi kucharze dowiedzieli się, czym jest marynata i w jakim celu przygotowuje się ją. Poznali tradycję kuchni indyjskiej, czym jest curry oraz inne aromatyczne przyprawy. Uczniowie samodzielnie przygotowali orientalną marynatę, pokroili warzywa i skomponowali sałatkę z ciecierzycą. Klasa jednogłośnie stwierdziła, że warto próbować nowych smaków i poznawać nowe rzeczy a samodzielnie przygotowany posiłek smakuje najlepiej!

• Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

04.12.2023

W listopadzie nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, podejmując szereg działań mających na celu rozbudzenie ciekawości i zainteresowania matematyką już na wczesnych etapach edukacyjnych. Naszym priorytetem było kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki tabliczki mnożenia od pierwszych lat szkolnych. W ramach tej inicjatywy skupiliśmy się na tworzeniu interaktywnych lekcji, gier i zabaw edukacyjnych, które nie tylko pomagały w utrwaleniu tabliczki mnożenia, ale także angażowały uczniów poprzez aktywne uczestnictwo. Stawialiśmy na promowanie kreatywnych metod nauczania, dzięki którym proces nauki stawał się nie tylko atrakcyjny, ale i angażujący.

• Andrzejki w klasie 1d

30.11.2023

Dnia 29 listopada 2023 roku w zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli się uczniowie klasy 1d. Andrzejkowe spotkanie rozpoczęło się magicznymi słowami: „Andrzeju, nasz dobrodzieju, dobrą wróżbę daj". Dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi, po czym wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Swoją przyszłość odkrywały losując karteczki z nazwami zawodów, które przepowiadały, gdzie będą pracowały kiedy dorosną, czy pojadą w podróż dookoła świata, czy spełnią się ich życzenia. Nie zabrakło zabawy w „ czary-mary kapeć stary“. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka. Uczestnicy zabawy wróżyli sobie, przebijając szpilką papierowe serca z napisanymi imionami swojej przyszłej sympatii. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały tańce przy piosenkach z repertuaru dziecięcego, zaś energię zapewnił słodki poczęstunek. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu niezwykłych przeży

• Podsumowanie cyklu zajęć sportowych - „Aktywny Dzieciak - Sportowe Świetlice” 2h

30.11.2023

Program „Aktywny Dzieciak" w świetlicy 2h dobiegł końca. W październiku i listopadzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach ogólnorozwojowych pod czujnym okiem Pana Piotra Dzierżanowskiego. Podczas zajęć uczniowie wykonywali przeróżne formy aktywności sportowej. Jednak największe emocje u dzieci budziły gry zespołowe.
            Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie mogli zaspokoić potrzebę regularnej aktywności fizycznej, zwiększyć koordynację ruchową, wytrzymałość oraz siłę. Poprzez poznanie nowych zabaw i technik sportowych promowano praktyki prozdrowotne.
            Uczniowie angażowali się w zajęcia oraz sprawiało im to wiele radości. W przyszłości są gotowi na więcej! :)

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Anna Mamla
            nauczyciel świetlicy klasy 2h

• Dzień Życzliwości na ul. Lubelskiej

29.11.2023

28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Dnia Życzliwości dla klas 6-8. W budynku na Lubelskiej każdy uczeń mógł wylosować karteczkę z życzliwymi słowami i przykleić ją na tablicę w głównym holu. Karteczki były przygotowywane anonimowo przez uczniów i nauczycieli. Dzięki temu udało się stworzyć tablicę życzliwości, na której każdy kto wejdzie do szkoły, może przeczytać coś miłego, pozytywnego czy motywującego. Dodatkowo Samorząd Uczniowski w ramach życzliwego gestu przygotowałdla uczniów cukierki.

• JESIEŃ ROZTARGNIONA MALARKA - podsumowanie projektu edukacyjnego

28.11.2023

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły od października do końca listopada uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Jesień Roztargniona Malarka". Głównym celem było kształtowanie twórczej ekspresji poprzez różnorodne środki wyrazu, zwiększenie świadomości przyrodniczej uczniów oraz integracja społeczności szkolnej. Przez liczne działania, udało się nam osiągnąć te cele, tworząc niezapomniane doświadczenia edukacyjne. Nauczyciele zorganizowali cykl zajęć edukacyjnych, które skupiały się na zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach dotyczących migracji ptaków, zachowań zwierząt oraz fenomenu opadających liści, poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą. Podczas magicznych jesiennych wycieczek i spacerów dzieci zebrały różnorodne liście, które stały się inspiracją do tworzenia dziecięcych prac plastycznych. Obrazy, kolaże i ozdoby ścienne, które powstały, zn

• Jakość powietrza