• Nasi partnerzy:

• Wrzesień w świetlicy klas 1b,1d

10.10.2023

Wrzesień przyniósł obu klasom wiele wrażeń. Pierwsze dni zaczęliśmy od zajęć i zabaw integracyjnych oraz pięknych wspomnień wakacyjnych, którymi dzieci bardzo chętnie się dzieliły. Zabawy integracyjne pozwoliły nam, jak i dzieciom lepiej się poznać oraz wniosły wiele pozytywnych emocji :). W tym miesiącu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie wykonali przepiękne, kreatywne prace na których stworzyli wzory z różnego rodzaju kropek oraz poznali historię tego święta. Poruszyliśmy również temat Bezpiecznej Drogi do Szkoły. Rozmawialiśmy jak poruszać się w drodze do i ze szkoły oraz bezpieczeństwa na terenie naszej placówki. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, poznały znaki drogowe potrzebne do poruszania się po drodze dla pieszych, zapoznały z numerami telefonów alarmowych, w jakich sytuacjach z nich korzystać oraz jaką rolę odgrywają odblaski podcz

• Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych

09.10.2023

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tymdepresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie Województwa Dolnośląskiego, którego realizatorem jest CogitoMed. Program ma za zadanie zapewnienie koordynacji działań pomocowych międzyszkołami a instytucjami medycznymi oraz skrócenie czasu na zapewnieniedziałań wspierających. Uruchomiony został specjalny telefon wsparcia psychicznego +48 800 805600 do rejestracji uczestników programu, na który będą mogli dzwonić pracownicy szkoły, rodzice, a także młodzież szukająca pomocy. Podczas rozmowy telefonicznej, wykwalifikowany pracownik infoliniioceni potrzeby pacjenta oraz określi dalszą ścieżkę pomocy.

• „Czytamy z sercem”

09.10.2023

Nasza szkoła, po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „Czytamy z sercem”, która w tym roku, trwała od 29 września do 5 października 2023 roku.

,,Czytamy z sercem’’ to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, oraz propagowanie zdrowego stylu życia, jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

• “Czytamy z sercem” w P8

09.10.2023

W październiku podczas pobytu w świetlicy kl. 2e ponownie odwiedziła swoich młodszych kolegów i koleżanki z Przedszkola nr 8. Tym razem uczniowie przygotowali głośne czytanie opowiadania “O robocie, który chciał mieć serce”. Zajęcia odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023

09.10.2023

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza świetlica wzięła udział w wydarzeniu pod nazwą European School Sport Day (ESSD). Celem tej inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród uczniów. Wydarzenie w Polsce koordynowane jest przez Fundację V4Sport przy aktywnym wsparciu partnerów: Akademii Krokieta i Lamy, Krajowego Szkolnego Związku Sportowego, Szkolnego Związku Sportowego „DOLNY ŚLĄSK”, Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”, Fundacji WESPÓŁ, Ludowych Zespołów Sportowych, Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

• 6A PODCZAS XXVI DOLNOŚLĄSKIEGO FESTIWALU NAUKI

09.10.2023

19 września klasa 6a, kultywując tradycję SP 26 we Wrocławiu, wzięła po raz pierwszy udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Uczniowie udali się na Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie aktywnie uczestniczyli w wykładzie z pogadanką pt.: "Mały może więcej - mikroorganizmy w naszym życiu". Podczas wykładu prezentowane były ciekawe fotografie, a klasa dowiedziała się, że pomimo mikroskopijnych rozmiarów, wirusy, bakterie oraz grzyby pełnią niesamowicie istotną rolę w naszym życiu. Wywierają ogromny wpływ na na stan naszego zdrowia i środowiska w którym żyjemy, a nawet na sposób naszego zachowania.

• XXVI DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI – CYRK FIZYCZNY.

04.10.2023

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. W słoneczną wrześniową środę wszyscy uczniowie klas ósmych wybrali się na Cyrk Fizyczny zorganizowany przez Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wydarzenie to jest stałym elementem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i od lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Celem imprezy jest popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez pokazy doświadczeń fizycznych wraz z ich przystępnymi objaśnieniami. Podczas Cyrku prezentowane były efektowne, zabawne i zaskakujące eksperymenty. Warto podkreślić, że choć impreza odbywa się co roku, to program Cyrku jest zawsze inny.

• Jakość powietrza

• Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 12

sekretariat.zsp12 @ wroclawskaedukacja.pl

ePUAP: 021024056_Wroclaw/SkrytkaESP