• Otrzymaliśmy prestiżowy tytuł "Szkoła eTwinning"!

• 14.10.2018 23:45
        • Nasza szkoła, jako jedyna szkoła podstawowa we Wrocławiu i jedna z czterech szkół na Dolnym Śląsku, otrzymała prestiżową, międzynarodową odznakę  "Szkoła eTwinning". Placówki, którym ta odznaka została przyznana to liderzy i pionierzy w  obszarze praktyki cyfrowej, praktyki w zakresie e-Bezpieczeństwa oraz innowacyjnego i kreatywnego podejścia do nauczania!

• Schulen in Europa - Redagujemy międzynarodowy magazyn online

• 07.10.2018 18:14
        • Grupa uczniów z klasy 8b i 8c rozpoczęli nowy projekt niemieckojęzyczny, którego celem będzie tworzenie magazynu online wraz z partnerami z Niemiec, Grecji, Ukrainy i  Chorwacji. Działy, którymi będziemy się zajmować to: kultura, sport, moja szkoła, przepisy, horoskop, moje miasto, czy tradycje. Naszym pierwszym zadaniem było stworzenie logo, które będzie widniało na pierwszej stronie czasopisma. Wysłaliśmy 3 propozycje. Głosowanie online trwa, ale już widać, że praca Oliwiera ma największe szanse na wygraną.
          Trzymamy kciuki!

• Projekty w roku szkolnym 2018/2019 - Działania z nowymi partnerami

• 07.10.2018 18:13
        • Ten rok szkolny rozpoczęliśmy bardzo pracowicie. Uczniowie klasy 3b (oddział gim.) uczestniczyli w projekcie Dot Day, czyli Kropka 2018. To był bardzo kreatywny czas dla naszego zespołu. Uczniowie oglądali film o małej Vashti, który stał się inspiracją to tworzenia prac plastycznych wraz z innymi szkołami z Polski, był też punktem wyjścia rozmowy o naszych talentach. Uczniowie przeprowadzili również wywiady ze znanymi osobistościami naszego regionu tworząc pytania i odpowiedzi, jak również ułożyli quiz do filmiku Dot Day. Bardzo dziękujemy za współpracę naszym partnerom z całej Polski.