• Klasa 2e w Muzeum Etnograficznym

• 03.04.2024 08:18
        • W piątek, 22 marca, w ramach projektu "Młodzi w Akcji: Wiosna", klasa 2e udała się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu. Głównym celem było poznanie tradycji wielkanocnych oraz dziedzictwa kulturowego Dolnoślązaków.
        • Festiwal online “Wiosenne obyczaje”

• 15.04.2024 09:52
        • W dniach 20-21 marca uczniowie klas 2b i 2e uczestniczyli w festiwalu online zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu "Młodzi w Akcji". Hasłem tegorocznej edycji było "Wiosenne Obyczaje". Uczniowie mieli do wykonania różne kreatywne zadania, m.in.: przedstawienie grupy w dowolnej formie graficznej i zaprezentowanie działań, które chcieliby podjąć lub w których już uczestniczą w ramach projektu; zaprojektowanie stroju ludowego; wykonanie dania regionalnego oraz zaśpiewanie i nagranie piosenki ludowej.
        •  Kreatywne warsztaty w Klubie Seniora na Maślicach
        • Kreatywne warsztaty w Klubie Seniora na Maślicach

• 21.03.2024 09:37
        • W ramach projektu społecznego "Młodzi w Akcji. Wiosna" 19 marca uczniowie klasy 2b i 2e ze świetlicą uczestniczyli w warsztatach, prowadzonych przez członkinie Klubu Seniora na Maślicach. Podczas zajęć uczniowie projektowali własne wiosenne stroiki na świeczki, wykorzystując różnorodne materiały i kolory. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością w zdobieniu swoich stroików. Przyklejanie ozdób wymagało wielkiej precyzji i zachowania bezpieczeństwa, dlatego w tej czynności uczniom z zaangażowaniem pomagały seniorki. Pomimo różnic pokoleniowych, uczestnicy z radością integrowali się i wspólnie spędzali czas. Spotkanie było wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń oraz wspólnych rozmów, śmiechu i dobrej zabawy.