• Nasi partnerzy:

• Przygoda ze Sztuką

26.02.2024

Dnia 22.02.2024 roku uczniowie klas 1b i 1d wyruszyli w podróż artystyczną, uczestnicząc w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Bogactwo zbiorów muzealnych ukazało im mnóstwo pięknych wycinanek ludowych. Tradycja tworzenia tych papierowych dzieł sztuki sięga daleko wstecz, zazwyczaj zasiadano do nich przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Jednakże nie były one tworzone jedynie dla ozdoby wnętrz domów – otaczała je aura magicznej mocy wierzeń. Polskie wycinanki prezentują bogactwo różnorodnych stylów. Wśród nich łowickie, nazywane czasem naklejankami, zdają się być najbardziej rozpoznawalne w naszym kraju. Ich wielobarwne kompozycje, często o kształcie okrągłym, przedstawiają motywy kwiatowe, zwierzęce, a także sceny z życia codziennego wsi.

• Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach programu - Centrum Mistrzostwa Informatycznego

26.02.2024

W dwóch ostatnich latach nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim programie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Program był realizowany w postaci dodatkowych zajęć informatycznych, podczas których uczniowie mogli poznać języki programowania takie jak C++, Python, czy inne środowiska do nauki programowania Scratch, AppInventor, czy mBlock. Udział w programie pozwolił na wyposażenie naszej szkoły w zestawy robotów, z którymi odbywała się część zajęć w ramach kółka CMI. W tym roku szkolnym zajęcia z robotami mBoti, zostały na stałe wpisane w program nauczania informatyki w klasach 6 – 8. Uczniowie podczas zajęć poznają budowę robotów oraz jego możliwości wykonywania zadań, do których należy poruszanie się, wyświetlanie informacji tekstowych oraz graficznych, śledzenie linii, wykorzystanie czujnika odległości, czujnika koloru czy czujnika wilgotności. Uczniowie podczas zajęć mają różne wyz

• Laboratoria Przyszłości - klocki Korbo

26.02.2024

Dzięki udziałowi w Programie #Laboratoria Przyszłości uczniowie z grupy XX mieli okazję uczestniczyć we wszechstronnie rozwijających zajęciach. Klocki Korbo, które otrzymaliśmy dzięki udziałowi w programie są doskonałym narzędziem edukacyjnym, które świetnie sprawdza się podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Ich różnorodność kształtów i kolorów stwarza możliwość rozwijania kreatywności oraz umiejętności manualnych u dzieci. Podczas zabawy dzieci mogły rozwijać umiejętności logicznego myślenia, planowania, budowania oraz współpracy. Dzięki temu narzędziu dzieci nie tylko bawią się, ale również uczą się poprzez doświadczenie praktyczne, co stanowi istotny element edukacji holistycznej.

• Ogrody doświadczeń

22.02.2024

Klasy 6d i 7d odwiedziły Port Łukasiewicza, gdzie przeniosły się w świat prawdziwych naukowców! Uczniowie mieli okazję poczuć się w laboratorium jak prawdziwi chemicy, prowadząc eksperymenty i tworząc własne unikalne produkty. Młode umysły odkrywały tajniki produkcji perfum i bubbletea, co było nie tylko zabawą, ale również niezwykle pouczającym doświadczeniem. Odkrywanie świata nauki okazało się być fascynującą przygodą.

• Walentynkowy wieczór filmowy

Drodzy Uczniowie,

Serdecznie dziękujemy za Wasz liczny udział w wieczorku filmowym zorganizowanym z okazji Walentynek! Mamy nadzieję, że seans był dla Was równie przyjemny, jak dla nas organizatorów, i że przyniósł wiele radości i pozytywnych wspomnień.

Paulina Stróżka

Anna Mamla

• Walentynki 2024

19.02.2024

W dniach od 12 lutego do 14 lutego z inicjatywy samorządu szkolnego budynku przy ul.Suwalskiej swoją działalność zainicjowała poczta Walentynkowa.

O naszej akcji informowały stworzone przez uczniów plakaty rozmieszczone w różnych miejscach w całej szkole oraz przyozdobiona skrzyneczka znajdująca się przy portierni naszej szkoły. Inicjatywa ta umożliwiła zarówno uczniom klas 1-3, jak i 4 -5 przesłanie do siebie własnoręcznie wykonanych kartek oraz pozdrowień podpisanych przez nadawcę, jak również anonimowych.

• Jakość powietrza

• Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 12

sekretariat.zsp12 @ wroclawskaedukacja.pl

ePUAP: 021024056_Wroclaw/SkrytkaESP