• Code Week 2020

• 10.02.2021

13.10.2020

13 października 2020 uczniowie z klasy 2e wzięli udział w lekcji pt. „Rysuje, maluję, koduję” w ramach Code Week 2020. Dzieci miały za zadanie zrobić czerwoną kropkę na środku planszy, poprowadzić żółtą kreskę od kropki do góry kartki oraz narysować niebieskie gwiazdki w każdym z rogów kartki. Następnie uczniowie stworzyli kolorową, wspólną trasę dla ozobotów. Połączyliśmy wszystkie kartki i uruchomiliśmy wszystkie nasze robociki. Była to trasa z marzeń :)

12.10.2020

12 października w ramach Międzynarodowego Code Week 2020 uczniowie z klasy 2e wykonali zadanie pt. „Kubeczki od A do Z”. Zadanie polegało na przekładaniu kolorowych kubków z jednej wieży na drugą, aż do momentu osiągnięcia 5 jednokolorowych wież. Aby zbudować wieżę musieliśmy obliczać sumy oczek na kostkach do gry. Rzuty kostką wskazywały z ilu elementów powinna być zbudowana wieża.

3.10.2020

W ramach Code Week – Uczymy Dzieci Programować – w klasie 2e SP 26 we Wrocławiu zostały zorganizowane zajęcia pt. „Marzę, myślę, konstruuję”. Uczniowie poznali kim był Leonardo da Vinci, zakodowali drogę przy pomocy strzałek oraz obejrzeli wynalazki Leonarda da Vinci dzięki puzzlom AR.  Mogli też wcielić się w wynalazców i stworzyć coś nowego, innego i nieznanego z różnych materiałów papierniczych.

• Polskie miasta

• 17.06.2021 11:43
            • W ramach innowacji pt. ”Lapbookowa nauka” uczniowie z klas 2 wykonali kolejne Lapbooki. Każda klasa 2 wybrała temat ostatniej w tym roku szkolnym pracy. Najciekawsze Lapbooki dotyczące miast polskich można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

• „Sporty zimowe”

• 24.02.2021 07:36
            • W lutym uczniowie z klas 2 wykonali kolejne Lapbooki, których tematem były „Sporty zimowe”. Dzieci się postarały wykonując ładnie i oryginalne prace. W swoich Lapbookach wkleili wiele otwieranych okienek, flag, kółek, serduszek czy ilustracji dotyczących sportów zimowych.

Na przykładowych pracach widać, że Lapbooki wzbudziły ciekawość, zmotywowały dzieci do odkrywania ciekawostek na temat sportów. I wszyscy zrobili to w ciekawej formie.

Barbara Woźniak wraz z nauczycielami klas 2

• LAPBOOK – DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

• 03.12.2020 08:24
            • Listopadowy temat Lapbooków, które mieli wykonać uczniowie klas 2 to: „Dzień zdrowego odżywiania”. W swoich pracach dzieci pokazały mnóstwo ciekawych elementów takich jak piramida zdrowia, otwierane flagi, ruchome kółka czy składane elementy.

Głównym celem prac była nauka podczas dobrej zabawy. I tak chyba było, bo niektóre Lapbooki są po prostu piękne i pomysłowe.

Barbara Woźniak wraz z nauczycielkami klas 2

• Lapbook – Moja ulubiona książka

• 25.10.2020 13:39
            • W październiku uczniowie klas drugich mieli wykonać lapbooki czyli kreatywne książki do zaprezentowania, dotyczące jednego zagadnienia. Październikowy temat to: MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA. Dzieci opisywały książki, które najbardziej im się podobały. Były to ciekawe historie, piękne rysunki oraz kolorowe scenki. Każdy lapbook to kolorowe koperty, zaginanki czy samodzielnie zrobione wzory.

• Lapbooki - "Bezpieczeństwo w drodze do szkoły"

• 13.10.2020 07:52
            • W tym roku szkolnym klasy drugie zdecydowały się na innowację pedagogiczną. Tematem są Lapbooki czyli forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Jest to teczka, w której w formie rysunków, otwieranych okienek, kopert, ruchomych elementów przekazywane są różne treści czy tematy. Przede wszystkim taki Lapbook wzbudza ciekawość i motywuje dzieci do odkrywania ciekawostek, do zbierania różnych informacji.

Każdego miesiąca uczniowie klas 2 zrobią jeden Lapbook dotyczący danego tematu. Pierwszy wrześniowy Lapbook to:  „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”.

Galeria zdjęć pierwszych Lapbooków

Koordynator: Barbara Woźniak