Zmianowość

Szanowni Rodzice!

Dotyczy: HARMONOGRAMU  WPROWADZANIA DWUZMIANOWOŚCI W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ OD ROKU SZKOLNEGO 2015/2016.

W dniu 16.06.2015r. wicedyrektor ds.szkoły konsultował na polecenie dyrektora ZSP12 projekt dwuzmianowości z organem społecznościowym szkoły, jakim jest Rada Szkoły. Rada Szkoły zaopiniowała pozytywnie wprowadzany harmonogram dwuzmianowości. Poniżej przekopiowana informacja do rodziców ze strony internetowej ZSP12 zamieszczona przez Radę Szkoły.

„Rada Szkoły wraz z  p. B. Woźniak - wicedyrektor ds. szkoły omówiła na ostatnim spotkaniu Rady kwestię dwuzmianowości w następnym roku szkolnym.

Po analizie tematu zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2015/2016 zostaną objęte systemem dwuzmianowości o wyrozumiałość.

Prosimy o obiektywne podejście do sytuacji z jaką musimy się zmierzyć. Osiedli na naszym terenie przybywa, a szkoła nie powiększa się. Kadra pedagogiczna poczyniła wiele wysiłków, aby tę sytuację poukładać zakładając przede wszystkim dobro dzieci.

Jako członkowie Rady Szkoły i jako Rodzice dokonaliśmy wspólnych starań, aby odbyło się to w najlepszy z możliwych sposobów bez strat dla dzieci. Stajemy przed bardzo trudną sytuacją w przyszłym roku szkolnym i zapewne jeszcze w kolejnych latach, dlatego też kompromisy są nieuniknione.

Rada Szkoły”

O planach wprowadzenia dwuzmianowości dyrektor ZSP12 oraz wicedyrektor do spraw szkoły wielokrotnie informowali Radę Rodziców SP26. Po ogłoszeniu wyników rekrutacji na rok szkolny 2015/2016 i analizie bazy, którą dysponuje szkoła, zamieszczono informację na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń o konieczności wprowadzenia zmianowości od roku szkolnego 2015/2016.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu wraz z osobami odpowiedzialnymi za organizację dwuzmianowości obejmującej pierwszy etap edukacyjny od roku szkolnego 2015/2016 dołożył wszelkich starań, aby był to proces sprawiedliwie rozłożony na wszystkie klasy tego etapu kształcenia. W planowaniu tym wzięto pod uwagę także konieczność zapewnienia uczniom przez szkołę pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zmianowością zostanie objętych 21 klas edukacji wczesnoszkolnej.

Zmianowosc.docx

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12