• KONKURSY RECYTATORSKIE

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I – III

3 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla klas I – III. Finaliści z poszczególnych klas mogli sprawdzić swoje umiejętności. Celem konkursu było wyłonienie reprezentantów do XVII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z wierszem”.

Tematem przewodnim poszczególnych recytacji była Muzyka w poezji. Poezja w muzyce. W szkolnych eliminacjach wzięło udział 14 uczniów. Poziom był bardzo wysoki. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Jury w składzie:
          Pani Wicedyrektor Barbary Woźniak, Pani Wicedyrektor Jolanty Popiołek oraz Pani Pedagog Anny Ćwiek musiało podjąć bardzo trudną decyzję. Po dokładnej analizie zostały przedstawione wyniki:

I miejsce zajęła Julia N. z klasy II a. Julia recytowała wiersz Walc autorstwa Wandy Chotomskiej

II miejsce zajęła Matylda K. z klasy III d.

Matylda recytowała wiersz Próba autorstwa Wojciecha Próchniewicza

III miejsce zajęła Kalina S. z klasy II d

Trzy dziewczynki będą reprezentować naszą szkołę w etapie dzielnicowym, który odbędzie się 21marca.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za nasze reprezentantki.

Hanna Szkodzińska, Ewa Piwowarczyk, Alicja Głowacka