• Projekt „Poznajemy świat zmysłami"

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 1c uczestniczą w realizacji projektu „Poznajemy świat zmysłami". Zajęcia prowadzone są  przez członków fundacji Go’n’Act i mają na celu zaznajomienie dzieci z różnymi regionami świata oraz budowanie postawy otwartości wobec drugiego człowieka. Jest to punkt wyjścia do rozważań o tym, jak zróżnicowany jest świat, a jednocześnie o tym, że każdy człowiek jest tak samo ważny. Cykl składa się z 5 spotkań. Na każdych zajęciach dzieci eksplorują dany region świata za pomocą wszystkich zmysłów. Poznają potrawy charakterystycznych dla danego regionu, oglądają zdjęcia, słuchają muzyki, mogą poczuć różne zapachy i zobaczyć ubrania, zabawki czy też posłuchać instrumentów z różnych regionów świata.

Nasi uczniowie mieli już okazję „poznać zmysłami ” obszary Afryki Środkowej i Południowej oraz Azji. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z cyklu , tym razem dotyczące Europy i  Ameryki Środkowej, ale już teraz wiedzą , że nasz świat jest bardzo różnorodny , a przez to niesamowicie ciekawy i fascynujący.

Alicja Śledzińska

• 4.06.2021 - szkoła nieczynna

• Szanowni Państwo,

przypominamy, że w dniu 4.06.2021(piątek) Szkoła Podstawowa nr 26 jest nieczynna (zajęcia dydaktyczne odrobione w dniu 20.03.2021). Przedszkole nr 8 funkcjonuje normalnie w godz. 6.30-17.00.