• Warsztaty kl. 5a w Czekoladziarni

• 01.11.2014 21:25
      • Warsztaty "O żeglarzach i czsach odkryć geograficznych"
      • Kolejnymi zajęciami w mieście  dla klasy 5a były warsztaty „O żeglarzach i czasach odkryć geograficznych” w Czekoladziarni.  Dzieci dowiedziały się dlaczego Europejczycy poszukiwali  morskiej drogi do Indii i dlaczego kolejni żeglarze mieli problem z przepłynięciem wzdłuż południowych krańców Afryki.  Pani prowadząca zajęcia wyjaśniła, jak doszło do odkrycia Ameryki i jakie to miało skutki dla zamieszkujących ją Indian. Uczniowie poznali nazwiska słynnych żeglarzy-odkrywców: Bartolomeo Diaz, Vasco da Gama, Krzysztof Kolumb. Dzięki mapie i globusom odnaleźli miejsca, których poszukiwali żeglarze. Następnie, na specjalnie przygotowanych kartach pracy, naklejali przywiezione przez odkrywców przyprawy:  cynamon, kakao, chili, kawę, pieprz i in. Zajęcie zakończył słodki poczęstunek: pyszna, gorąca czekolada.

Iwona Kowalik