• Od balona do drona

• 20.04.2017 21:34
      • Warsztaty we Wrocławskim Parku Technologicznym
      • Specjalnie dla naszych uczniów Wrocławski Park Technologiczny przygotował zajęcia dotyczące dronów. 23 marca uczniowie klasy 4e uczestniczyli w warsztatach, podczas których poznali historię tego wynalazku. Dzieci dowiedziały się jak ludzie realizowali swoje marzenia o lataniu budując balony, pierwsze samoloty, sterowce, odrzutowce i drony oraz jak próbowali rozwiązywać problemy techniczne, na które napotykali podczas tworzenia maszyn latających. Uczniowie wykonywali doświadczenie wyjaśniające unoszenie samolotów w powietrzu, a następnie poznali drony. Mieli okazję zobaczyć to, co widzi dron z wysokości 100 m i identyfikowali obiekty we Wrocławiu. Na zakończenie zajęć dzieci wzięły udział w konkursie na stworzenie papierowego samolotu, który pokona największą odległość.

Iwona Kowalik