• Warsztaty klasy 1F o kaligrafii

• 21.11.2015 18:48
      • "Jej wysokość Kaligrafia"
      • 10 listopada 2015 roku w ramach projektu „Szkoła w Mieście” klasa 1 f uczestniczyła w warsztatach pt. „Jej wysokość Kaligrafia”. Zajęcia odbyły się w samym „sercu Wrocławia”, czyli w Ratuszu. Dzieciom bardzo podobało się to miejsce, uważnie oglądały elementy architektury budynku. W sali, w której odbywały się zajęcia były już porozkładane na stołach kałamarze i stalówki. Pani prowadząca lekcję, opowiedziała dzieciom historię pisma i sposobów jego uwieczniania. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć prawdziwy papirus, a także tabliczki woskowe i inne ciekawe eksponaty. Następnie dziewczynki i chłopcy przystąpili do części praktycznej, ochoczo zabrali się do pisania liter. Niektórzy wykazali się wprost „benedyktyńską cierpliwością” przy pisaniu piórem. Przy okazji dzieci nauczyły się, jak poradzić sobie z niechcianymi kleksami, które w „tajemniczy” sposób pojawiały się na kartkach.

Aneta Rajfur