• Szkoła w Mieście 1f

• 13.12.2014 13:40
      • W roku szkolnym 2014/2015 klasa 1f uczestniczy w programie ,,Szkoła w mieście”.  Raz w miesiącu uczniowie biorą udział  w różnorodnych zajęciach organizowanych w ośrodkach na terenie  Wrocławia oraz okolic, gdzie zdobywają wiedzę i umiejętności w dziedzinach nauki, kultury, sztuki i sportu.
      • Dnia 29.10 2014r. uczniowie wybrali się na zajęcia sportowe do ośrodka sportowego HASTA LA VISTA przy ul. Góralskiej. Tam uczestniczyli w zajęciach sportowych, gdzie poznali zasady gry w squasha. Świetnie się bawili podczas gier i zabaw ruchowych. Dzieci były zachwycone zajęciami.

Dnia 21.11.2014r. dzieci odwiedziły Muzeum  Poczty i Telekomunikacji, gdzie zapoznały się z historią poczty. Dowiedziały się jak dawniej przekazywano listy i porównywały ze współczesną formą nadawania wiadomości.  Poznały też pierwsze telefony i telegrafy.

Dnia 28.11. 2014r. klasa brała udział w warsztatach radiowych w Polskim Radiu we Wrocławiu. Uczniowie zwiedzili muzeum radia, poznając początki powstania rozgłośni radiowej. Byli też w studio Radia Wrocław oraz RMF. Mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z emisji głosu prowadzonych przez panią Monikę Jaworską. Najciekawsze i zarazem najbardziej ekscytujące okazały się przeprowadzane wywiady przez dzieci w profesjonalnym studio. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję do mikrofonu rozmawiać między sobą na różne tematy i później odsłuchać nagrania. Było to niezapomniane przeżycie i pozostawiło dużo pozytywnych wrażeń.

Dnia 05.12.2014r. dzieci pojechały do Centrum Kultury ZAMEK w Leśnicy na warsztaty artystyczne. Najpierw przygotowywały ozdoby świąteczne z gliny podczas zajęć z ceramiki. Lepienie z gliny okazało się nie takie proste, ale przy odrobinie wytrwałości wyszły bardzo ładne prace. Dzieci z dumą i zadowoleniem chętnie  prezentowały choinki i anioły. Później udaliśmy się na warsztaty taneczne. Uczniowie poznali dawne zabawy i tańce dzieci na dworach królewskich. Wszyscy z przejęciem uczyli się tańca – zabawy i każdy poradził sobie z nim znakomicie. Przy zabawie było dużo śmiechu i radości. Pomiędzy zajęciami klasa miała okazję zwiedzić lochy zamkowe. Było ciemno, ale nie tak strasznie. To były udane zajęcia. Uczniowie poznali nieco wiadomości na temat zamków i obyczajów w nich panujących, a także nabyli nowych umiejętności artystycznych.

Wychowawca klasy 1f
        Anna Olszewska