• Przedstawienie we Wrocławskim Teatrze Lalek

• 18.11.2014 07:45
      • Klasy 4c i 5a na spektaklu "Po sznurku"
      • 13 listopada klasy 4c i 5a w ramach programu „Szkoła w mieście” uczestniczyły w niezwykłym przedstawieniu we wrocławskim Teatrze Lalek. „Po sznurku” w reżyserii Joanny Gerick na podstawie tekstów artysty z zespołem Dawna - Piotra Gęglawego to opowieść o sile wyobraźni, która może zmieniać zwyczajny świat w labirynt niezwykłych, niecodziennych, absurdalnych, zabawnych zdarzeń i postaci. Uczniowie brali żywy udział w spektaklu – byli jednocześnie widzem i tworzywem. Po przedstawieniu uczestniczyli w warsztatach, zapoznających ich z rodzajami lalek, używanymi w teatrze, poznali budynek od podziemi do strychu, a także dowiedzieli się, na czym polega próba generalna. A oto wrażenia dzieci:

Na przedstawieniu „Po sznurku” czułam się szczęśliwa. Podobało mi się to, że ten starszy pan znalazł przyjaciół. Myślę, że osoby niepełnosprawne umysłowo mogą pokazać nam świat widziany ich oczami.

Amelia Z., 5a

Na przedstawieniu „Po sznurku” czułem się dziwnie. Podobało mi się, gdy jeden pan dał nam czekoladę. Myślę, że osoby niepełnosprawne umysłowo mogą też wymyślać ciekawe i piękne wiersze, opowiadania i książki.

Olek S., 5a

Na przedstawieniu „Po sznurku” czułem się świetnie i bardzo fajnie. Podobało mi się wszystko do momentu zakończenia. Myślę, że osoby niepełnosprawne umysłowo mogą być szanowane, lubiane, a nawet popularne.

Dominik P., 5a

Agnieszka Rybak