• Zajęcia 4a i 4c w Hali Stulecia

• 04.11.2014 07:50
      • Rozpoczęliśmy realizację programu „Szkoła w mieście”. Jako pierwsze na zajęcia wyjechały klasy 4a i 4c. 21 października rano w Hali Stulecia odbyły się warsztaty na temat najciekawszych budowli Wrocławia.

21 października rano w Hali Stulecia odbyły się warsztaty na temat najciekawszych budowli Wrocławia. Najpierw dzieci obejrzały prezentację dotyczącą intrygujących obiektów, np. Iglicy, Trzonolinowca, willi w kształcie igloo czy Pociągu do Nieba. Później mogły sprawdzić swoją pamięć, odtwarzając konstrukcje przy pomocy drewnianych klocków. Wiele emocji wywołał pokaz światła i dźwięku w głównej sali Hali Stulecia.

Druga część zajęć wymagała przejazdu do Muzeum Historycznego. Tam uczniowie mieli przygotowane lekcje muzealne. Jedną na temat legend Wrocławia, drugą o życiu władców. Panie barwnie opowiadały o naszym mieście i codziennym funkcjonowaniu królów w XVIII w. Cierpliwie odpowiadały na pytania uczniów.

Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia będą równie ciekawe.

Joanna Sikorska