• Zajęcia klasy 5a w Hali Stulecia-Centrum Poznawczym

• 11.11.2014 16:08
      • Warsztaty "Wodny Wrocław"
      • 31 października 2014 roku klasa 5a uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Hali Stulecia w Centrum Poznawczym pt."Wodny Wrocław". Zajęcia poprzedziła lekcja dotycząca wrocławskich budowli związanych z rzeką Odrą, na których zaprezentowano m.in. mosty Grunwaldzki, Rędziński i Milenijny, Jaz Rędzin, Śluzę Mieszczańską i Miejską, Młyn Leśnica, Port Miejski oraz Przepompownię Świątniki.

W Centrum Poznawczym uczniowie dowiedzieli się wielu faktów, dotyczących historii powstania Hali Stulecia, a następnie na interaktywnych ekranach wyszukiwali więcej informacji o Hali Stulecia i naszym mieście. Warsztaty przybliżyły uczestnikom znajomość architektury wodnej Wrocławia oraz najwybitniejszych przykładów tego rodzaju architektury na świecie. Uczniowie dowiedzieli się czym jest most, a czym wiadukt, czy kładka. Poznali rodzaje mostów, m.in. wantowy, wiszący, obrotowy, zwodzony, uchylny i in. Następnie, pracując w grupach, rysowali projekty wybranych mostów. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu modelu mostu. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia pracy w zespole, kształtowania zdolności manualnych oraz rozwijania własnej kreatywności.

Powyższe zajęcia są także realizowane w związku z projektem eTwinning "Bridges Between Us", w którym klasa 5a bierze udział.

Zdjęcia z zajęć

Iwona Kowalik