• Lekcja w kinie

• 05.10.2015 20:33
      • Klasy 5a, 5b, 5c i 6a na zajęciach o języku filmu i seansie filmowym
      • 29 września klasy piąte i  szósta "a"  uczestniczyły w ramach projektu „Szkołą w mieście” w projekcji filmu „Łapcie tę dziewczynę”.

Pokaz filmu połączony był z warsztatami filmowym pt. Język filmu: plany – światło – kolor – kompozycja. Dzieci dowiedziały się, oglądając konkretne przykłady, czym w filmie jest kadr, aktor, ujęcie, perspektywa, kolor, jaką rolę odgrywa światło. Poznały rodzaje planu filmowego, najbardziej podobały im się, przemawiające do wyobraźni, określenia ptasia perspektywa, żabia perspektywa.

Warsztaty prowadzone były w sposób bardzo przystępny i interesujący dla uczniów.

Sądzę, że teraz, oglądając jakiś film, będą bardziej świadome warsztatu reżyserskiego.

Może zachęci to niektórych do podejmowania samodzielnych prób reżyserskich i w szkolnej telewizji pojawi się przyszły zdobywca Oskara?

Ewa Glińska