• Zajęcia w Akademii Żywienia i Wrocławskim Parku Technologicznym

• 15.02.2015 18:38
      • Zajęcia klas 4a, 4b, 4c i 5a w ramach projektu "Szkoła w mieście"
      • Tuż po przerwie świątecznej klasy 4a, 4b, 4c i 5a wyjechały ze szkoły na zajęcia w Akademii Żywienia oraz Wrocławskim Parku Technologicznym.

W dniu 7.01.2015r uczniowie  klas IVa, b, c,  uczestniczyli w warsztatach "Czy słodycze mogą być zdrowe?" w ramach projektu "Szkoła w Mieście". Podczas tych zajęć uczniowie poznawali zasady zdrowego odżywiania się, oraz jaki wpływ na zdrowie mają słodycze. W pierwszej części zajęć uczniowie prowadzili dyskusję na temat różnych produktów żywnościowych i ich wpływu na wzrost i rozwój młodego organizmu.  Wspólnie wszyscy doszli do wniosku że cukier zawarty w słodyczach negatywnie wpływa na zdrowie warto go zastąpić warzywami i owocami bogatymi     w witaminy. W owocach i warzywach  również jest cukier, ale taki który nam nie szkodzi lecz wzbogaca w energię. Druga część poświęcona była warsztatom, podczas których wszyscy mieli do wykonania zadanie: "sałatkę owocową". Dzieci umyły ręce, założyły fartuszki i zabrały się do krojenia różnych owoców. Zrobiło się od razu  kolorowo, smacznie i zdrowo, w sali unosił się zapach owoców. Tak przyrządzoną sałatkę wszyscy wcinali z wielkim apetytem.

Myślę, że z tych zajęć dzieci wyniosły bardzo dużo a smak i zapach sałatki owocowej będzie zapewne przypominał o tym, że warto sięgnąć po owoc niż po batonika.

Bernadetta Walska

W czasie pobytu na zajęciach we Wrocławskim Parku Technologicznym uczniowie przekonali się, że zjawiska fizyczne towarzyszą nam na co dzień w życiu.
        W trakcie wykonywania prostych ćwiczeń uczniowie zauważyli, że na rozchodzenie się światła w przyrodzie ma wpływ rodzaj ośrodka: (woda, szkło, powietrze), potwierdzone zostało również zjawisko symetrii, elektryzowania się ciał, czy prawo powszechnego ciążenia w przyrodzie. Wiele zabawy wniosło ćwiczenie, w którym  sprawdzaliśmy podwójne właściwości roztworu skrobi, w zależności od ilości użytej w doświadczeniu wody.
        Alicja Wdowiak

We Wrocławskim Parku Technologicznym uczniowie przypominali sobie podstawowe wiadomości o figurach geometrycznych. Zastanawiali się, w jaki sposób bez cyrkla namalować okrąg - jednym z pomysłów było zastosowanie kręcącego się w miejscu ucznia, pełniącego rolę środka okręgu, który trzyma sznurek.
        Korzystając z przygotowanych materiałów uczniowie tworzyli figurę przestrzenną, w której zmieszczą się wszyscy ją budujący. Dzieci musiały uzgodnić i zaplanować budowlę, a następnie podzielić się zadaniami. Ważne było to, aby każdy uczeń brał udział w pracy. Dzieci powinny również pamiętać o wejściu do środka. Nie wszystkim grupom się to udało, ale była to lekcja warta zapamietania na przyszłość.
        Iwona Kowalik

Klasa 4a:

Click to play this Smilebox slideshow
        Create your own slideshow - Powered by Smilebox

Klasa 4b-zdjęcia

Klasa 4c:

Click to play this Smilebox slideshow
        Create your own slideshow - Powered by Smilebox

Klasa 5a-Wrocławski Park Technologiczny (zdjęcia)