• Refleksje uczniów klasy 4e po obejrzeniu wystąpienia Malali w ONZ

• 27.11.2016 18:27
      • Dlaczego wszyscy powinni mieć prawo do nauki?
      • Malala Yousafzai to młoda Pakistanka, która w swoje 16 urodziny przemiawiała w Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Yorku. Dziewczynka cudem uniknęła śmierci po ataku Talibów, którzy nie chcieli zaakceptować jej walki o prawo dziewczynek do edukacji. Mimo, że została trafiona kulą w głowę, przeżyła i kontynuuje walkę o prawo dla wszystkich, zwłaszcza dziewcząt, do edukacji. W 2014 roku Malala otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w uznaniu swoich zasług.

Uczniowie klasy 4e i ich partnerzy z Zizur Mayor obejrzeli jej przemówienie w ONZ i dyskutowali na jego temat w klasach. Zwróciliśmy szczególną uwagę na fragment przemówienia: "Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jedno pióro mogą zmienić świat". Oto niektóre z refleksji dzieci:

Całe przemówienie Malali można obejrzeć na YouTube:

Iwona Kowalik