• Filmy dotyczące przemocy słownej

• 04.06.2015 09:33
      • Tworzymy materiały w ramach projektu WORDS ALSO HURT
      • Uczniowie klasy 5a ukończyli prace nad stworzeniem własnych filmów dotyczących agresji słownej. Dzieci musiały zastanowić się w jakich sytuacjach najczęściej dochodzi do tego typu przemocy. Uczniowie sami tworzyli scenariusze przykładowych 4 scenek, odgrywali w nich różne role. Każdy film opatrzyli komentarzem na temat uczuć towarzyszących doświadczaniu przemocy słownej.

Dzieci z klasy 2e rozmawiały ze swoją wychowawczynią na temat przemocy, a szczególnie przemocy słownej. Dzieci podawały przykłady agresji, a następnie szukały sposobów na rozwiązanie problemu przemocy słownej.

Słowa dzieci zostały przetłumaczone na język angielski, którym posługujemy się z partnerem z hiszpańskiego Zizur Mayor. Do dodania napisów wykorzystano aplikację Amara.

Uczniowie klasy 4b razem ze swoim wychowawcą panem Arkadiuszem Hajdukiem przygotowali film o przemocy słownej w Internecie.

Wszystkie filmy zostały zamieszczone na specjalnym blogu oraz platformie TwinSpace naszego projektu.

LINK DO BLOGA

Bardzo dziękujemy pani Agacie Banaś za pomoc w tłumaczeniu tekstów w filmach przygotowanych przez klasę 5a. Tłumaczenia do filmu klasy 2e przygotował pan Arek Hajduk.

Iwona Kowalik